Politechnika Warszawska - różnica między wydziałami

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

Politechnika Warszawska - różnica między wydziałami

Post autor: krystian1863 »

Witam,

Wybieram się na PW w tym roku i bardzo zastanawia mnie fakt dlaczego na wydział Inżynierii Produkcji są tak niskie progi punktowe, czemu jest tak mało chętnych w porównaniu z wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa nawet na identycznych kierunkach ? Czym te wydziały się od siebie różnią? Z czego wynika ta różnica w progach?

Druga sprawa jest następująca, powiedzmy że dostałem się na wydział X na kierunek Y. Jak to jest jak podczas studiowania chciałbym się przenieść na inny kierunek na tym wydziale, który miał wyższy próg punktowy (możliwe że mógłbym się przy rekrutacji nie dostać) ? Czy jest taka możliwość i co bym musiał zrobić?
I ostatnia rzecz, czy jest coś takiego jak przeniesienie się w ogóle na inny wydział na dany kierunek (możliwe że też bym się na niego od razu nie dostał) ? Jest taka opcja? Co trzeba spełnić?
Ostatnio zmieniony 5 paź 2012, o 19:07 przez Lbubsazob, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
Awatar użytkownika
MichalPWr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1625
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 15:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Leszno
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 387 razy

Politechnika Warszawska - różnica między wydziałami

Post autor: MichalPWr »

powiedzmy że dostałem się na wydział X na kierunek Y. Jak to jest jak podczas studiowania chciałbym się przenieść na inny kierunek na tym wydziale, który miał wyższy próg punktowy (możliwe że mógłbym się przy rekrutacji nie dostać) ? Czy jest taka możliwość i co bym musiał zrobić?
Tak jest taka możliwość. Spokojnie po pierwszym roku nawet semestrze można zrobić taki manewr, czyt. musi trochę osób odpaść. Musisz przejść się do dziekana z podaniem o zgodę na zmianę kierunku, kartę z kursami które zrealizowałeś na swoim kierunku i pokrywają się z nowym oraz listę kursów które musisz uzupełnić.
czy jest coś takiego jak przeniesienie się w ogóle na inny wydział na dany kierunek (możliwe że też bym się na niego od razu nie dostał) ? Jest taka opcja? Co trzeba spełnić?
jw+zgoda dziekana z nowego wydziału.
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

Politechnika Warszawska - różnica między wydziałami

Post autor: krystian1863 »

Dzięki za odpowiedź

Ponawiam jeszcze nurtujące mnie pytanie związane z wydziałem Inżynierii Produkcji i wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa.
Awatar użytkownika
Damian905
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 2 sty 2008, o 17:14
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 16 razy

Politechnika Warszawska - różnica między wydziałami

Post autor: Damian905 »

krystian1863 pisze:Dzięki za odpowiedź

Ponawiam jeszcze nurtujące mnie pytanie związane z wydziałem Inżynierii Produkcji i wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa.
Może renoma wydziału?? MEiL jest dosyć popularnym wydziałem i mówi się, że najtrudniejszym pośród mechanicznych. Nie wiem czy to prawda, ale mogę powiedzieć, że na pierwszych 4 semestrach jest troszkę trudno.
pzdr
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

Politechnika Warszawska - różnica między wydziałami

Post autor: krystian1863 »

Rozumiem, lecz progi na MEiL są naprawdę wysokie, kiedy na Inżynierię Produkcji są niewyobrażalnie małe (wystarczy mieć po ok. 30% z matmy i fizy i się dostajemy), więc zastanawia mnie dlaczego ludzie tak unikają tego wydziału mimo, że kierunki są ciekawe, a niektóre takie same jak na MEiL, wydaję mi się, że jak ktoś nie dostaję się na MEiL to wybiera inny wydział typu Elektryczny, a nie Inżynierię Produkcji, gdzie kierunek może pokrywać się z tym na MEiL, sam niewykluczone, że mogę się nie dostać na MEiL, dlatego to mnie nurtuje i nie wiem czy składać w ogóle na wydział Inżynierii Produkcji.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2012, o 19:29 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości: nie dostać.
Awatar użytkownika
Damian905
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 2 sty 2008, o 17:14
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 16 razy

Politechnika Warszawska - różnica między wydziałami

Post autor: Damian905 »

krystian1863 pisze:wydaję mi się, że jak ktoś nie dostaję się na MEiL to wybiera inny wydział typu Elektryczny, a nie Inżynierię Produkcji,
Tutaj się nie zgodzę. MEiL i WIP mają więcej ze sobą wspólnego niż MEiL i Elektryczny. Na MEiLu robotyka jest bardziej mechaniczna i konstrukcyjna. Nie zajmujemy się zbytnio całą jego elektryką, dobieramy tylko napędy, podstawy elektrotechniki itp. Na elektryczny pewnie zajmują się więcej elektryką (sama nazwa wydziału o tym mówi ). MEiL i WIP są to wydziały mechaniczne, mogą mieć podobne przedmioty (nie wiem, nie sprawdzałem), mogą jedynie kłaść większy nacisk na różne przedmioty.
pzdr
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

Politechnika Warszawska - różnica między wydziałami

Post autor: krystian1863 »

Rozumiem, w takim razie czemu na Inżynierii Produkcji progi są rzędu 60-80 ? (na MEiL 150-170, Elektryczny 115-150) ? Czemu ten wydział jest tak unikany i ma tak niski poziom, a możliwe że chciałbym podjąć któryś kierunek z tego wydziału.
polsyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 20:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Politechnika Warszawska - różnica między wydziałami

Post autor: polsyn »

Zauważ, że na MEL jest tylko 25 miejsc , na elektrycznym 50, a na WIP już 100 miejsc ( jeżeli chodzi o air). Na mechanice i budowie maszyn podobnie 25 miejsc do aż 200 na wydziele inżynierii produkcji Liczba miejsc jest jednym z powodów dla których progi się tak bardzo różnią. Na MEL idą najlepsi, a na WIP pewnie ci, którzy nigdzie indziej się nie dostaną. MEL także jest chyba najbardziej prestiżowym wydzialem na calej pw, stąd imo taka różnica. Wydaje mi się też, że WIP uczy bardziej pod kątem fabryk, linii montażowych i innych tego typu zakładów, a na melu czy elektryczym troche pod innym kątem.
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

Politechnika Warszawska - różnica między wydziałami

Post autor: krystian1863 »

Wracam do tematu z pytaniem jakie dokładnie warunki trzeba spełnić na PW, żeby przenieść się:
- na inny kierunek, ten sam wydział
- na inny wydział
- z innej uczelni

W regulaminie doczytałem, że możliwe dopiero po zaliczonym roku lub pierwszym sem. drugiego roku, do tego trzeba mieć zgodę dziekana i spełnić pewne warunki a ponadto spełnić także obowiązki na starej uczelni. Chodzi mi o to jakie to są dokładnie warunki ze strony PW i obowiązki ze strony uczelni, z której bym się przeniósł ?
miodzio1988

Politechnika Warszawska - różnica między wydziałami

Post autor: miodzio1988 »

e dopiero po zaliczonym roku lub pierwszym sem. drugiego roku, do tego trzeba mieć zgodę dziekana i spełnić pewne warunki a ponadto spełnić także obowiązki na starej uczelni.
Pewne warunki czyli programowo dane kierunki muszą się zgadzać raczej.
pawel0520
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 10 kwie 2010, o 11:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 2 razy

Politechnika Warszawska - różnica między wydziałami

Post autor: pawel0520 »

mam podobne pytanie. czy jest możliwość przeniesienia się na inny kierunek na tym samym wydziale już teraz? (pierwszy semestr)

pytałem się o to w dziekanacie, ale nie był to od spraw nauczania to powiedzieli mi, że jest teoretycznie taka możliwość jak będą wolne miejsca. spytałem też dziekana po wykładzie, ale powiedział, że dopiero po pierwszym roku. no mogłem się spodziewać takiej odpowiedzi, bo tak jest formalnie.

a miejsca są na 100%, bo u mnie na innym kierunku tylko w samej mojej grupie (30 osób) nie pojawiło się na studiach ok. 5ciu. wydrukowałem sobie standardowe podanie ze strony WWW, alr to jest raczej dla tych powyżej 1roku.

co z przenosinami na inny wydział?
Awatar użytkownika
tomaszek92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy

Politechnika Warszawska - różnica między wydziałami

Post autor: tomaszek92 »

pawel0520 pisze:mam podobne pytanie. czy jest możliwość przeniesienia się na inny kierunek na tym samym wydziale już teraz? (pierwszy semestr)

pytałem się o to w dziekanacie, ale nie był to od spraw nauczania to powiedzieli mi, że jest teoretycznie taka możliwość jak będą wolne miejsca. spytałem też dziekana po wykładzie, ale powiedział, że dopiero po pierwszym roku. no mogłem się spodziewać takiej odpowiedzi, bo tak jest formalnie.

a miejsca są na 100%, bo u mnie na innym kierunku tylko w samej mojej grupie (30 osób) nie pojawiło się na studiach ok. 5ciu. wydrukowałem sobie standardowe podanie ze strony WWW, alr to jest raczej dla tych powyżej 1roku.

co z przenosinami na inny wydział?
Musisz mieć zaliczony pierwszy rok -> tak jest napisane w regulaminie.
ODPOWIEDZ