Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Bartek93klm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 4 sty 2011, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Władywostok
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Bartek93klm »

Witam, jestem tegorocznym maturzystą zastanawiam sie nad wyborem uczelni agh czy UJ tak jak w temacie chciałbym pod kierunkiem naukowym a to oferuje mi UJ z swoja matematyką teoretyczną. Prawdopodobnie będę miał wyniki oscylujące wokół:

matma podst.: 98 %
matma rosz.: około 90% (wiem zawaliłem bo np nie przemnożylem przez 4 jak wcześniej skracałem itd.)
ang pdst: 90%
ang rozsz: 50 %

Jest szansa myśleć o matmie na UJ?? na gh raczej bym sie dostał ale ten uniwerek nie daje mi spokoju, prosze o odpowiedź
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Spektralny »

Czy ludzie, którzy deklarują 90% z matury rozszerzonej chcą się tym pochalić światu czy naprawdę nie wiedzą, że dostaną się czołówki listy na matematkę (i większość innych kierunków wymagających matematyki)?
Bartek93klm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 4 sty 2011, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Władywostok
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Bartek93klm »

mówisz serio czy walisz ściemę!?

Pisze bo matma była w tym roku banalna a nie chce się rozczarować jak złożę na UJ, (jestem skromnym gościem uwierz mi, i do głowy by mi nie przyszło żeby tak się "dowartościowywać".)
johnblansko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 122
Rejestracja: 9 maja 2012, o 20:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bielsko
Pomógł: 11 razy

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: johnblansko »

przy 90% z matmy rozszerzonej to możesz iść na każdy kierunek AGH ( nawet ze stypendiami), na UJ też bez problemu od matmy poprzez każdy kierunek, tak samo na UEK na każdy kierunek. Przypuszczam ze ok 70 % wystarczy w tym roku na dostanie sie na matematykę na UJ.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Spektralny »

Walę ściemę.
johnblansko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 122
Rejestracja: 9 maja 2012, o 20:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bielsko
Pomógł: 11 razy

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: johnblansko »

polecam jednak budownictwo na AGH lub Nanotechnologię kierunki z przyszłościa.-- 13 maja 2012, o 11:20 --Zastanów sie co chcesz potem robić?!

Jeśli uczyć w szkole to nie ma w tym kraju takiej potrzeby.

Jeżeli w szeroko rozumianej sferze finansowej lub ekonomicznej to po co się męczyć całą matmą jak można iść na kierunki ekonomiczne,
Jeżeli chcesz projektować to kierunki stricte techniczne.
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Yaco_89 »

Jeśli z góry zakładasz że chcesz być matematykiem-naukowcem to idź na UJ
johnblansko pisze: Jeżeli w szeroko rozumianej sferze finansowej lub ekonomicznej to po co się męczyć całą matmą jak można iść na kierunki ekonomiczne,
bo wbrew pozorom po odpowiednio ukierunkowanej matmie może być łatwiej o pracę w tym sektorze? aa, dodałbym że przy okazji matma jest fajniejsza i ciekawsza ale co kto lubi
Carnassier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Carnassier »

Spektralny pisze:Czy ludzie, którzy deklarują 90% z matury rozszerzonej chcą się tym pochalić światu czy naprawdę nie wiedzą, że dostaną się czołówki listy na matematkę (i większość innych kierunków wymagających matematyki)?
Kochanie - czy nie uważasz, że przytyło mi się troszkę?
Bartek93klm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 4 sty 2011, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Władywostok
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Bartek93klm »

Podsumuję, nie interesuje mnie praca w formie czysto jak to mówię kapitalistycznej, czyli kończę studia do roboty kasa rodzina dosyć, chciałbym się zająć matematyką na poważnie (w grę jak najbardziej wchodzi doktorat ) myślałem na AGh ale tam matma jest stosowana, finanse ekonomika czysto dla przemysłu i III sektora, a na UJ jest ta teoretyczna, chciałem zapytać czy ma to sens (jeśli chodzi o wyjazd za granice to jak najbardziej nie jestem "patriotą")

p.s.

dzieki że troszkę mnie uspokoiliście co do tego że mam szanse bez problemu się dostać, aa właśnie czy na UJ na matme jest jeszcze doliczany ten dodatkowy przedmiot (np. fizyka) bo na ich stronie za Chiny nie mozna tego znaleźć w jakimś logicznym ułożeniu tylko troche tutaj trochę tam ; /
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Spektralny »

Bartek93klm pisze:Podsumuję, nie interesuje mnie praca w formie czysto jak to mówię kapitalistycznej
Tak, firmy nie są od tego by zarabiać pieniądze tylko by dawać pieniądze dobrze wykształconym osobom za to, że raczą przebywać w ich biurach.
Bartek93klm pisze:chciałbym się zająć matematyką na poważnie (w grę jak najbardziej wchodzi doktorat )
No to chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, że to powinen być UJ?
Bartek93klm pisze:nie jestem "patriotą")
Co ma patriotyzm do przebywania za granicą? Kim jesteś? Od Palikota może?
Bartek93klm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 4 sty 2011, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Władywostok
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Bartek93klm »

lol xD musze się zastanowić jeszcze ale widzę że skłaniam sie bardziej w stronę matmy na UJ a co do mojego patriotyzmu, połowa mojej rodziny to słowacy węgrzy rosjanie niemcy więc wiesz, trudno mi sie określać jako polak tym bardziej że mieszkam 2 km od słwackiej granicy i zawsz mam beke z tych rozpalonych patriotów z centrum Polski xD haha xD
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Spektralny »

Haha iks de iks de.




Jesteś pewien, że w tym roku kończyłeś liceum, nie gimnazjum?
Bartek93klm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 4 sty 2011, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Władywostok
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Bartek93klm »

dzięki wielkie, muszę się z tą myślą przespać myślę jeszcze o fizyce ale tam nie ma nawet kucia ... tam jest RYCIE więc chyba odpada pozdrowienia jak jest ktoś z UJ z matmy to nich cos napisze jak tam jest czy wykładowcy konkretni czy też bawia sie pół wykładu z rzutnikiem jak to kolega mi mówił na pewnej uczelni itd


Tak jestem pewnien, ale ty masz 25 lat więc powaga max nie? "xD" nauczyłem się od kolegi z Chicago i nie jest to aż tak obciachowe jak "loool"-- 14 maja 2012, o 17:28 --Witam, mam jeszcze jedno pytanie. czy jeśli ktoś myśli o studiach i pracy pod kątem naukowym czy nie lepiej byłoby studiować fizyke niż matematykę? Bo jestem niezdecydowany na dzień dzisiejszy czy fizyke też brac pod uwagę? Czekam na odpowiedź (fizyka troszke u mnie lezy ale nie mam znia żadnych problemów).
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Piotr Jucha »

Zapraszamy w takim razie na matematykę teoretyczną na UJ. Wysoki poziom gwarantowany. Możliwości wyjazdu zagranicę również są.
Bartek93klm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 4 sty 2011, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Władywostok
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Bartek93klm »

Dzięki Rozmawiałem z moim korepetytorem (miałem matmę podst. w LO ale jestem powiedziałbym dużo do przodu jeśi chodzi o matme niż większość absolwentów mat-fiz-ów) który polecił mi zacząć od matmy a jeśli będę się czuł na siłach ewentualnie wziąść sobie fizykę np na III roku. Myślę że to dobry pomysł co o tym sądzicie? Jeśli nie wypali "kierunek naukowy" zawsze będe mógł sie przenieść np na AGH na mechatronikę itp. Proszę o komentarz.
ODPOWIEDZ