[studia] Politechnika Warszawska

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Awatar użytkownika
Damian905
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 2 sty 2008, o 17:14
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 16 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: Damian905 »

qwaszx1 pisze:Bez pisania matury z fizyki da radę tam ogarnąć na mechanice i budowie maszyn? (utrzymać się)
Bez matury z fizyki na politechnice? Jak nie umiesz fizyki to raczej będzie bardzo ciężko Ci się studiowało
pzdr
qwaszx1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 18:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: qwaszx1 »

Nie chodzi mi o to, że jestem kompletnym debilem z fizyki. Po prostu nie zdaję jej w ogóle na maturze. W szkole mam podstawową (trochę okrojoną).
Uczelnie:
agh- punktowany 1 przedmiot + j.obcy
p.krakowska - punktowany 1 przedmiot
p.gdańska- punktowany 1 przedmiot+polski+j.obcy

Ja będę zdawał matmę na maturze. Ww uczelnie też niekoniecznie biorą pod uwagę fizykę, może być to matma czy też chemii itp. zależnie od kierunku.
Awatar użytkownika
Damian905
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 2 sty 2008, o 17:14
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 16 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: Damian905 »

qwaszx1 pisze:Nie chodzi mi o to, że jestem kompletnym debilem z fizyki. Po prostu nie zdaję jej w ogóle na maturze. W szkole mam podstawową (trochę okrojoną).
Uczelnie:
agh- punktowany 1 przedmiot + j.obcy
p.krakowska - punktowany 1 przedmiot
p.gdańska- punktowany 1 przedmiot+polski+j.obcy

Ja będę zdawał matmę na maturze. Ww uczelnie też niekoniecznie biorą pod uwagę fizykę, może być to matma czy też chemii itp. zależnie od kierunku.
Pytales sie o SiMR to ci odpowiedzialem. Na PW sa brane 2 przedmioty pod uwage: matematyka i do wyboru fizyka lub informatyka lub chemia lub geografia. Na wiekszosc kierunkow fizyka jest brana z waga 1 a inne przedmioty z waga 0.5. Takie wagi sa dla poziomu rozszerzonego. Dla podstawy jest 2 razy mniej. Brany jest tez jezyk obcy
qwaszx1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 18:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: qwaszx1 »

To wiem. Będę w przyszłym roku startował tam tylko z matmą i angielskim. Mam nadzieję, że się dostanę chociaż z listy rezerwowej.
tracer69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 15:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: woj.mazowieckie
Pomógł: 1 raz

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: tracer69 »

Jak sobie liczłem to z matmy i z fizy roz razem będe miał 140 pkt i 10 pkt z anglika(przy podstawie i przeliczniku 0,25), czyli 150pkt, na jaki kierunek warto startować z taką liczbą punktów, może być dużo matmy, fizy tylko żeby infy było mało, bo jakoś nie lubie siedzić przy kompach ?
szprot_w_oleju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 16 cze 2011, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PW
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 3 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: szprot_w_oleju »

Ja będę miał jakieś 170-180 pkt i wybieram się na MEL- automatyka i robotyka. A czy mnie przyjmą to się okaże.
Awatar użytkownika
tomaszek92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: tomaszek92 »

tracer69 pisze:Jak sobie liczłem to z matmy i z fizy roz razem będe miał 140 pkt i 10 pkt z anglika(przy podstawie i przeliczniku 0,25), czyli 150pkt, na jaki kierunek warto startować z taką liczbą punktów, może być dużo matmy, fizy tylko żeby infy było mało, bo jakoś nie lubie siedzić przy kompach ?
Praktycznie na każdym kierunku będziesz miał zajęcia komputerowe, gdyż teraz dużo rzeczy jest skomputeryzowanych, więc od tego nie uciekniesz. Dodatkowo na większości kierunków będziesz miał trochę programowania, więc będziesz musiał przez to przebrnąć.
Najlepiej iść na to co lubisz robić.
tracer69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 15:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: woj.mazowieckie
Pomógł: 1 raz

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: tracer69 »

Myślałem o:
Energetyka- ale moge zapomnieć z taką maturą,
Lotnictwo i kosmonautyka- ale co po tym będę robił
Matematyka-to samo co wyżej
Automatyka i robotyka na elktrycznym bo na MEiL się nie dostanę
Mechanika i budowa maszyn na MEiL-ale naprawdę ciężko będzie się dostać

Tak miej więcej przedstawia się moje myślenbie o studiach na PW te które mnie interesują i po tym można coś robić sa nie w moim zasięgu, zostają tylko te co lubię ale po tym z pracą będzie ciężko, sam nie wiem, może coś mi zaproponujecie widząc w jakim kierunki mniej więcej bym chciał iść
szprot_w_oleju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 16 cze 2011, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PW
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 3 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: szprot_w_oleju »

Moim zdaniem nie przesądzaj tak że się na coś na pewno nie dostaniesz, progi mogą spaść bo fiza była trudna, i będzie mało dobrych wyników...
Awatar użytkownika
tomaszek92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: tomaszek92 »

tracer69 pisze:Myślałem o:
Energetyka- ale moge zapomnieć z taką maturą,
Lotnictwo i kosmonautyka- ale co po tym będę robił
Matematyka-to samo co wyżej
Automatyka i robotyka na elktrycznym bo na MEiL się nie dostanę
Mechanika i budowa maszyn na MEiL-ale naprawdę ciężko będzie się dostać

Tak miej więcej przedstawia się moje myślenbie o studiach na PW te które mnie interesują i po tym można coś robić sa nie w moim zasięgu, zostają tylko te co lubię ale po tym z pracą będzie ciężko, sam nie wiem, może coś mi zaproponujecie widząc w jakim kierunki mniej więcej bym chciał iść
Jeśli nie lubisz spędzać czasu przed komputerem, to matematyka może się Tobie nie spodobać- jest programowanie, a jeszcze później laboratoria z innych przedmiotów.
Ogólnie i tak będziesz musiał się przyzwyczaić do komputera, gdyż bardzo pomaga w nauce/pracy.
tracer69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 15:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: woj.mazowieckie
Pomógł: 1 raz

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: tracer69 »

wiem że komputert jest nieodłączną częścią studiów szególnie na politechnice ale chciałbym aby na moim kierunku było możliwie tego najmniej
Awatar użytkownika
Damian905
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 2 sty 2008, o 17:14
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 16 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: Damian905 »

tracer69 pisze:wiem że komputert jest nieodłączną częścią studiów szególnie na politechnice ale chciałbym aby na moim kierunku było możliwie tego najmniej
Jak nie lubisz siedzieć przy kompie, to MEiL nie polecam. Jestem teraz na trzecim roku AiR na MEiLu. Praktycznie wszystkie projekty, z programowania mikro, programowania PLC, projekty konstrukcyjne w NXie, SolidEdge, AutoCAD, wytrzymałość w Ansysie, różnego rodzaju przepływy we Fluencie itp wykonuje się na kompie, więc tego nie unikniesz . Szczególnie projekty konstrukcyjne są męczące bo zajmują dużo czasu.
tracer69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 15:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: woj.mazowieckie
Pomógł: 1 raz

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: tracer69 »

a ciężko masz na AiR ? a jak już piszę posta to mam kilka pytań odnośnie studiowanie
widziałem że ktoś chyba na forum pytał się o przedmioty dodatkowe, o co z tym chodzi czy to są takie przedmioty że poprostu chodzisz na nie bo chcesz i nie masz z tego żadnych zaliczeń, czy musisz sobie jakieś wybrać w semestrze aby je póżniej zaliczyć ?
ile np. na Twoim kierunku jest godzin zajęć w tygodniu ?
czy naprawdę na PW jest tak dużo nauki że bez przerwy siedzisz w książkach ?
i czy w akademiku są takie warunki że uczyć się nie da ?
koren
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2012, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: koren »

Witam, ja zainteresowałem się kierunkiem Mechanika i Budowa Maszyn na PW. Mam w związku z tym jedno pytanie - jaka jest różnica pomiędzy tym kierunkiem na wydziale IP i MEiL?
Piog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 18 mar 2012, o 13:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 2 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: Piog »

Witam,
W zeszłym roku na EiTi był próg 140pkt w lutym. Myślicie, że próg mógłby wzrosnąć o 15pkt w tym roku, patrząc na matury z matematyki, informatyki i fizyki ?
ODPOWIEDZ