Matura rozszerzona z fizyki 2012

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Semtex4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 14 lut 2010, o 12:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Września
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 17 razy

Matura rozszerzona z fizyki 2012

Post autor: Semtex4 »

Jak ją oceniacie? Ja byłem zaskoczony, już w zeszłym roku trochę odeszli od liczenia w stronę teorii, ale w tym roku to już całkowita zmiana. Nie ma co się żalić,cały kraj pisał to samo. Jednak uważam, że w porównaniu z poprzednimi latami to zeszłoroczna była trudna, a tego roczna jeszcze bardziej. Sądzę, że nie jest to dobre. Matma rozszerzona dużo łatwiejsza, a fizyka trudniejsza. Z zeszłorocznej mógłbym mieć ok. 85%, a w tym roku może będzie ok. 70%. Dwa lata temu to w ogóle była żenada. Bez problemu 96%. I gdzie tu logika. A wy co sądzicie? Jakie wyniki przewidujecie? Sprawdzaliście odpowiedzi na onecie?
szprot_w_oleju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 16 cze 2011, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PW
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 3 razy

Matura rozszerzona z fizyki 2012

Post autor: szprot_w_oleju »

Moim zdaniem była masakra, liczyłem na wynik ponad 90%, a będzie jakieś 60-70%.
Za dużo teorii, za mało czasu, za mało miejsca.
Dobrze że na matmie sobie odbiłem bo będzie koło 100, ale i tak myślę że progi na Politechnice Warszawskiej pójdą trochę w dół.
xorgx3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 12 maja 2011, o 13:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 1 raz

Matura rozszerzona z fizyki 2012

Post autor: xorgx3 »

Dzięki temu mają szanse jeszcze ci którzy zdają informatykę
Piog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 18 mar 2012, o 13:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 2 razy

Matura rozszerzona z fizyki 2012

Post autor: Piog »

xorgx3 pisze:Dzięki temu mają szanse jeszcze ci którzy zdają informatykę
Masz racje
norwimaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5101
Rejestracja: 11 mar 2011, o 16:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 52°16'37''N 20°52'45''E
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 1001 razy

Matura rozszerzona z fizyki 2012

Post autor: norwimaj »

szprot_w_oleju pisze: Za dużo teorii,
Lepiej by było jakby dali samo liczenie, jak na matematyce?
szprot_w_oleju pisze: za mało miejsca.
Słuszna uwaga.
szprot_w_oleju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 16 cze 2011, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PW
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 3 razy

Matura rozszerzona z fizyki 2012

Post autor: szprot_w_oleju »

Oj nie wiem, przynajmniej na PW, bo mimo wszystko informatyka jest też trudna, w dodatku wynik z niej mnoży się jeszcze razy 0,75 na prawie wszystkie kierunki. Osobiście powiem że jeśli nie dowalą im trudnej chemii to łatwiej się będzie dostać z chemią niż z fizą, mimo że chemia też razy 0,75 lub nawet 0,5.
xorgx3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 12 maja 2011, o 13:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 1 raz

Matura rozszerzona z fizyki 2012

Post autor: xorgx3 »

Ja akurat mówiłem o osobach idących na informatykę, tam akurat ten przedmiot jest liczony razy 1.
adambak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 8 sty 2011, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 295 razy
Pomógł: 115 razy

Matura rozszerzona z fizyki 2012

Post autor: adambak »

jak tak teraz patrzę na arkusz to faktycznie trudniejsza niż rok temu, moim zdaniem.. ale matematyka była łatwiejsza to jest równowaga..
szprot_w_oleju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 16 cze 2011, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PW
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 3 razy

Matura rozszerzona z fizyki 2012

Post autor: szprot_w_oleju »

Dużo, czasem głupich błędów można było popełnić na tej maturze. Do tej pory nie wiem np. dlaczego głośnik trzeba było przestawić w prawo, nie w lewo...
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Matura rozszerzona z fizyki 2012

Post autor: MadJack »

Dużo, czasem głupich błędów można było popełnić na tej maturze. Do tej pory nie wiem np. dlaczego głośnik trzeba było przestawić w prawo, nie w lewo...Dużo, czasem głupich błędów można było popełnić na tej maturze. Do tej pory nie wiem np. dlaczego głośnik trzeba było przestawić w prawo, nie w lewo...
Zjawisko interferencji i węzły.
Ja nie wiem jak by mi poszła tegoroczna matura w tym momencie. Musiałbym sobie ją na spokojnie zrobić z kartą wzorów, żeby mieć obraz poziomu trudności. Zresztą nie wiem, czy będę pisał tę maturę za rok, bo nie będzie to dla mnie raczej konieczne, a jest kilka działów fizyki, które mnie (przynajmniej w takiej postaci jak je przedstawiono w liceum) wyjątkowo nie kręcą
Semtex4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 14 lut 2010, o 12:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Września
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 17 razy

Matura rozszerzona z fizyki 2012

Post autor: Semtex4 »

adambak pisze:jak tak teraz patrzę na arkusz to faktycznie trudniejsza niż rok temu, moim zdaniem.. ale matematyka była łatwiejsza to jest równowaga..
Zgadzam się z tobą, ale uważam że takie różnice są niesprawiedliwe. Ktoś kto zdawał dwa lata temu może z nami ubiegać się o przyjęcie na studia, a matura dwa lata temu była banalna. Poziomy trudności powinny być zrównoważone, a różnią się strasznie.
Ja narobiłem sporo głupich błędów. Matma mnie uratuje ok 100%. Na szczęście wybieram się na Budowę maszyn i wysokie wyniki nie są mi jakoś super potrzebne.
tracer69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 15:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: woj.mazowieckie
Pomógł: 1 raz

Matura rozszerzona z fizyki 2012

Post autor: tracer69 »

Jak zobaczyłem zadania na pierwszy rzut oka to myślałem że 30% to maks będzie, ale powoli póżniej wszystko szło, teraz sprawdzałem odp to ok 70%, a mogłrm mieć 90% tylko bledy obliczeniowe tak samo jak w matmie roserzonej, niby mi te matury w miare poszły, ale mogłem z każdej mieć po 20% więcej gdyby nie takie pomyłki w liczeniu, a co do poziomu to już chyba koniec z fizą w której jest tylko trzaskanie zadań na pałę, ubiegłoroczna była trudna ta też i przyszła też pewnie będzie taka
Semtex4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 14 lut 2010, o 12:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Września
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 17 razy

Matura rozszerzona z fizyki 2012

Post autor: Semtex4 »

Mieliśmy pecha i jako pierwszy rocznik dostaliśmy tyle teorii. Osobiście przygotowywałem się do liczenia zadań, a nie do teorii. Trochę się przeliczyłem, ale nie będzie tak źle. Żałuje tylko moich głupich błędów.
Al93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 7 maja 2011, o 12:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa
Pomógł: 2 razy

Matura rozszerzona z fizyki 2012

Post autor: Al93 »

ej no nie było tak zle chyba. Ostatnie zadanie łatwe, nic nie trzeba było wiedzieć, pierwsze to na wzory, a prawidłowy wynik był podany w następnych zadaniach...Te głośniki najtrudniejsze
Semtex4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 14 lut 2010, o 12:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Września
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 17 razy

Matura rozszerzona z fizyki 2012

Post autor: Semtex4 »

Ok. A co wspólnego z fizyką miało zadanie o jednostkach? Oprócz samych jednostek. To samo 6.5 i 6.6. Termodynamika banał, a dźwięk bardzo trudny. Trochę chaosu.
ODPOWIEDZ