Jutro matura...

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
smtn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2012, o 14:02
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: miasto kobiet

Jutro matura...

Post autor: smtn »

pomóżcie mi jakoś, pokażcie jakieś typowe zadania, cokolwiek, żebym mogła znać na te 30%... nie chcę rozpisywac się o tym co się stało, więc proszę o to co powinnam umiećżeby jutro zdać.
Tmkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1718
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 15:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 59 razy
Pomógł: 501 razy

Jutro matura...

Post autor: Tmkk »

276656.htm

ostatni post.
witek1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 15 lut 2010, o 15:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Maków Mazowiecki
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 14 razy

Jutro matura...

Post autor: witek1902 »

296631.htm
smtn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2012, o 14:02
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: miasto kobiet

Jutro matura...

Post autor: smtn »

Ostatni post to ja o tym wiem, ale 35% muszę mieć żeby dostać się na studia.-- 8 maja 2012, o 16:43 --próbuję rozwiązac testy maturalne od 2010 roku ale zastanawiam się czy to ma jakiś sens? Zadania raczej się nie powtórzą... Niepokojące jest to że umiem się za nie zabrać ale do mniejwięcej połowy... czy to znaczy że pies pogrzebany?
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Jutro matura...

Post autor: miki999 »

Dzień przed maturą takie pytania- trochę chyba przespałaś temat.
smtn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2012, o 14:02
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: miasto kobiet

Jutro matura...

Post autor: smtn »

Miałam zdawać podstawę, zdaję rozszerzenie i dowiedziałam się wcozraj także z łaski swojej proszę mi nie wypominać. potrzebuję tylko 35%, jakoś będę musiała to zdać. (w zeszłym roku z podst miałam 60%,czyli w przeliczniku 30% rozsz., dlatego wystarczy mi 35%)
kamil13151
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5018
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 459 razy
Pomógł: 912 razy

Jutro matura...

Post autor: kamil13151 »

Miałam zdawać podstawę, zdaję rozszerzenie i dowiedziałam się wcozraj także z łaski swojej proszę mi nie wypominać.
AU
AU
Facepalm.jpg (10.01 KiB) Przejrzano 201 razy
Jak to możliwe?!
smtn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2012, o 14:02
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: miasto kobiet

Jutro matura...

Post autor: smtn »

W PL wszystko jest możliwe ...
Chyba nie ejstem taka głupia, żeby nie zdać na 35%? Z każdego zadania jakbym napisała po połowie chybaby uzbierały się punkty.. dam radę. najwyżej zarwę nockę.
tom_tom_tom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 1 mar 2012, o 16:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy

Jutro matura...

Post autor: tom_tom_tom »

Moje (niby oczywiste) rady:

- bardzo dobrze czytaj treść i bierz wszystkie zakresy i inne szczegóły pod uwagę przy rozwiązywaniu, a na koniec sprawdź czy wszystko jest o.k.
- często bardzo istotna dla końcowego wyniku zadania jest DZIEDZINA !!! DZIEDZINA !!! DZIEDZINA !!! DZIEDZINA !!! DZIEDZINA !!!
- przy braku pomysłu na rozwiązanie przeglądaj kartę wzorów i kombinuj – może uda się coś wyłuskać ;D
- zauważać – szukać – a nuż wskoczy jakiś wzorek skróconego mnożenia bądź inny fant, szczególnie często zdarzają się takowe pod pierwiastkiem
- formę typu \(\displaystyle{ |3-x|}\) warto zamienić na \(\displaystyle{ |x-3|}\) ← często mniej jest później komplikacji
- gdy się da - rozpatrywać różne przypadki! np. dla m=ileśtam, dla m≠ileśtam, itp.
- w rachunku prawdopodobieństwa gdy nie masz pomysłu – próbuj drzewkiem!
- gdy nie wiesz jak rozwiązać zadanie – pisz rzeczy które wiesz (byle na temat), może wskoczyć jakiś punkcik
Ostatnio zmieniony 8 maja 2012, o 21:46 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Brak LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
smtn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2012, o 14:02
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: miasto kobiet

Jutro matura...

Post autor: smtn »

Kurcze, staram się robić te zadania ale to jakaś czarna magia... jak to możliwe żeby między podstawą a rozszerzeniem była tak kolosalna różnica? nie wiem chyba tylko modlitwa mnie uratuje, jak nic. No wyżaliłam się to czas wrócić do liczenia.
Są jakieś typy zadań które zawsze pojawiają się na maturze? Może gdybym takie wykuła to jakimś cudem trafiłabym i zdała?
Piog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 18 mar 2012, o 13:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 2 razy

Jutro matura...

Post autor: Piog »

moduły
ODPOWIEDZ