Matura 2012- język polski...

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
zidan3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 10:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lbn
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 112 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: zidan3 »

adner pisze:Kupuj, kupuj, wkujesz na blachę i się zatniesz w środku ze stresu przed komisją
Niekoniecznie. Ja dostałem za free prace. 3-4 dni do niej sie przygotowywalem, tzn uczenie sie na pamiec + znajomosc lektury i 4 wierszy. Uczyłem sie słowo w słowo (praca była napisana przez polonistke) lecz nie tępo na pamieć tylko ze świadomościa co mowie. Nie zaciąłem sie ani razu.
infeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 513
Rejestracja: 31 lip 2010, o 17:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 6 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: infeq »

No chyba oczywiste, że jak samemu by się nie pisało pracy, tylko kupiło, lub poprosiło kogoś o pomoc, to samo wykucie nie wystarczy. Trzeba jeszcze dokładnie zorientować się w utworach z bibliografii, epokach i rzeczach, o których piszemy.
adambak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 8 sty 2011, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 295 razy
Pomógł: 115 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: adambak »

ja nie kupowałem, napisałem sam (też się pochwalę a co, na 2 dni przed prezentacją ale prawda jest taka że wszystko miałem w głowie wcześniej, plan ramowy + bibliografia + troszkę wiedzy.. no i maksa nie było).. też Ci tak proponuję, jeśli w szkole polonistka urządza wcześniej konsultacje to tym lepiej - ja skorzystałem.. napewno nie daj się zastraszyć opowieściami jakie to jest trudne i jak łatwo nie zdać.. guzik prawda ale to u mnie była taka polityka polonistki w szkole, może gdzie indziej tak nie robią.. faktem jest jednak, że na pytania lepiej odpowiedzieć (mnie się nie udało na jedno), ja dostałem trudne, ale zawsze coś powiesz jeśli prace pisałeś sam.. poza tym pisząc pracę już się jej uczysz i aż tak kuć potem nie trzeba.. no i warto jak już się pisze tą pracę to robić to porządnie, a więc zasięgnąć porady gdzie się tylko da(tak jak ja na konsultacjach)..
memidNotUBitch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2 maja 2012, o 23:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Matura 2012- język polski...

Post autor: memidNotUBitch »

Gardzę kawiorem, homarami w białym winie!
Tu płonie gruby hajs i w bogactwie życie płynie!
pawellogrd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 844
Rejestracja: 19 lis 2009, o 15:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 121 razy
Pomógł: 156 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: pawellogrd »

Wg mnie o wiele lepiej jest napisac samemu, nie zajmuje to nie wiadomo ile czasu tak naprawde, a warto, bo wtedy duzo swobodniej sie mowi, bo nie wykuwasz na blache czyjegos tekstu tylko wiesz o czym mniej wiecej chcesz mowic i nawet jak zapomnisz co sobie wczesniej pisales to i tak bedziesz mniej wiecej wiedzial co chciales powiedziec, wiec zawsze cos wymyslisz na poczekaniu Ja poswiecilem kilka dni na napisanie tej pracy i bez problemu dostalem 20 pkt, mimo ze zapomnialem 70% tego co pisalem, ale wlasnie dzieki temu, ze sam pisalem, w polaczeniu z ramowym planem prezentacji, kojarzylem co chcialem powiedziec
kamil13151
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5018
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 459 razy
Pomógł: 912 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: kamil13151 »

Popieram przedmówców. Kupiłem pracę i to był duży błąd. Teraz tak patrzę, że i sam bym ją bez problemu napisał, prostszym językiem i od razu bym coś tam pamiętał. Teraz mam wkuwanie i naprawdę ciężko to wszystko zapamiętać. Czas, który by się wydawało, że zaoszczędziłem pójdzie w dłuższą naukę tej pracy. Na dodatek, szkoda kasy
pawellogrd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 844
Rejestracja: 19 lis 2009, o 15:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 121 razy
Pomógł: 156 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: pawellogrd »

Hmm dopiero zauważyłem, że ktoś odświeżył ten wątek ale w kontekście tego maturalnego czasu i tak wątek jest akurat aktualny
Marcinek665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1824
Rejestracja: 11 sty 2007, o 20:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice, Warszawa
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 228 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: Marcinek665 »

Połamania piór dzisiaj
szprot_w_oleju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 16 cze 2011, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PW
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 3 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: szprot_w_oleju »

Proste było, wyszedłem po godzinie. A wy jak oceniacie?
miodzio1988

Matura 2012- język polski...

Post autor: miodzio1988 »

A co bylo?
szprot_w_oleju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 16 cze 2011, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PW
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 3 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: szprot_w_oleju »

Tekst o Wikipedii,
tematy to dziady (nawet nie czytałem) i porównanie kobiet w Lalce i Ludziach Bezdomnych. IMO prosty temat, zwłaszcza że można było się posłużyć przytoczonymi fragmentami książek.
miodzio1988

Matura 2012- język polski...

Post autor: miodzio1988 »

No to bez lipy Wiadomo, że większość drugi wybierze
witek1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 15 lut 2010, o 15:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Maków Mazowiecki
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 14 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: witek1902 »

Dokładnie, wybrałem drugi. Analizowałem fragmenty zdanie po zdaniu, odwołałem się w dość dużym stopniu do całości, bo czytałem dokładne streszczenia Czytanie ze zrozumieniem w miarę łatwe, ogólnie chyba dobrze poszło
miodzio1988

Matura 2012- język polski...

Post autor: miodzio1988 »

no to fajnie, cieszymy się Łatwy temat. A z wiki też powinno być przystępne
kaczanga87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 27 wrz 2009, o 16:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łomża

Matura 2012- język polski...

Post autor: kaczanga87 »

Jeżeli nawet taki humanistyczny "geniusz" jak ja mówi, że było łatwe, to uwierzcie - było naprawdę łatwe
ODPOWIEDZ