Proszę o sprawdzenie, czy poniższe zadanie jest rozwiązane poprawnie:
Jeżeli wkłady w banku komercyjnym wynoszą 500 000 zł a stopa rezerw obowiązkowych systemu bankowego = 10% ile wynosi suma możliwych do udzielenia kredytów przez system bankowy?
Rozumiem, że suma kredytów to po prostu podaż pieniądza.
\(\displaystyle{ Sk=500000 \cdot \frac{1}{1-0.9} = 500000 \cdot 10 = 5 000 000}\)
Czyli suma możliwych kredytów = 5mln zł.
Czy to rozw jest ok?
