Jak poradzic sobie z zadaniem? :
Na dzień 1.01.20XX spółka posiada 2 środki trwałe: obrabiarkę i tokarkę.
wartość początkowa obrabiarki 48.000
umorzenie obrabiarki 23.200
wartość początkowa tokarki 60.000
umorzenie tokarki 25.200
Jednostka dokonuje odpisów amortyzacyjnych/umorzeniowych metoda liniową, przy czym roczna stawka amortyzacji dla obrabiarki to 10% a dla tokarki - 7%.
1. ustalić wartość obrabiarki i tokarki w bilansie na dzień 1.01.20XX
2. obliczyć roczną i miesięczną kwotę amortyzacji obrabiarki i tokarki.
3. ustalic wartość bilansową obrabiarki i tokarki na dzień 31.12.20XX, 31.12.20XX+1 oraz 31.12.20XX+2
4. ustalić przez ile miesięcy będzie umarzana obrabiarka i tokarka w ostatnim roku ich umarzania.
umorzenie i amortyzacja
-
ewelka1221
- Użytkownik

- Posty: 1
- Rejestracja: 24 kwie 2012, o 00:00
- Płeć: Kobieta
- Lokalizacja: Leszno
- qba1337
- Użytkownik

- Posty: 304
- Rejestracja: 20 lis 2008, o 17:04
- Płeć: Mężczyzna
- Lokalizacja: xXx
- Podziękował: 3 razy
- Pomógł: 40 razy
umorzenie i amortyzacja
1. Wartość tokarki : 24 800
obrabiarki : 34 800
2. Amortyzacja roczna obrabiarki = 48 000 * 10%=4 800
amortyzacja miesieczna obrabiarki : 4800/12 =400
obrabiarki : 34 800
2. Amortyzacja roczna obrabiarki = 48 000 * 10%=4 800
amortyzacja miesieczna obrabiarki : 4800/12 =400