Sposób na finał

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
HuBson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 13 kwie 2012, o 00:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 14 razy

Sposób na finał

Post autor: HuBson »

Tak jak w temacie , jak według was najlepiej przygotować się do olimpiady (interesuje mnie jedynie dojście do finału). uczycie się sami, czy raczej macie korepetycje? Kupiłem już pawłowskiego 3 części z o z całego świata, w krainie nierówności i poluję na krowę xD z tych trzech pierwszych mało co narazie umiem zrobić. macie moze jakieś jeszcze ciekawe tytuły książek dla "początkującego olimpijczyka"? W szkole niestety nie ma żadnego przygotowania do om wszystko pod tą debilną maturę tylko. Jakiś zbiór twierdzeń który się może przydać? I jeszcze takie pytanie jak jestem w drugiej klasie Lo teraz z olimpiadą nie miałem nic wcześniej wspólnego (a szkoda)to mam jakieś szanse na ten finał w następnym roku?....doradźcie mi wszystko
Awatar użytkownika
adamm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: 1 paź 2009, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot/Warszawa
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 15 razy

Sposób na finał

Post autor: adamm »

Jakbym miał przygotowywać się jeszcze raz od zera to zacząłbym od krowy Pawłowskiego do tego wszystko stąd no i z wydawnictw OMG te dwie książeczki, przygotowanie przed konkrusem... Jak już zaczniesz trochę ogarniać i rzeczowo przerobisz powyższe to zabierasz się PORZĄDNIE za

Kod: Zaznacz cały

http://matma.ilo.pl/images/pompe.pdf
(wieeele osób odpada przez odkładanie geometrii na później, aż w końcu przychodzi półfinał i są w kropce. Nie ma, ze boli . Geometrię jak wszystko inne też zaczyna się widzieć dopiero po pewnym czasie.), no i teraz cały czas katując ten zbiór z geometrii polecałbym się zabrać za to 3tomowe wydawnictwo Pawłowskiego i wędrówki, potem zostają półfinały i random ze wszystkiego co ci wpadnie w ręce. Suchych twierdzeń nie ma sensu wkuwać, bo i tak wypadną z głowy prędzej czy później, do każdego twierdzenia warto znaleźć jakieś przykłady zastosowania jeśli rzeczywiście ma ci się przydać ono w przyszłości. Jakaś wiedza teoretyczna zawsze sie przydaje, ale często też większa wiedza może tylko przeszkadzać (w szczególności na II etapie który w zasadzie nigdy nie wymaga wiadomości daleko wykraczających poza materiał LO tylko pomysłu, a jak rozumiem sukces na drugim etapie jest dla ciebie jedynym celem). Do WSZYSTKIEGO da się dojść samemu odpowiednio pracując, chociażby na tym forum znajdziesz mnóstwo samouków którzy pozachodzili wiele dalej niż do finału. No i rok to dostatecznie duża ilość czasu, by przygotować się do II etapu .
Aha i ofc polecam czasem zajrzeć co się tutaj dzieje forum64.htm .
Ukryta treść:    
-- 13 kwi 2012, o 17:52 --

A no i jak będziesz potrzebował kogoś do rozwiązania równania 17 stopnia, policzenia pierwiastka z 5 lub pogadania o foczkach, to wal tutaj profiles/65666.htm .
pozderki
Awatar użytkownika
me123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 14 paź 2008, o 14:46
Płeć: Kobieta
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 1 raz

Sposób na finał

Post autor: me123 »

ja polecam jechać na jakiś dobry obóz matematyczny! masz od razu inne spojrzenie na problem

a poza tym to ważna jest praca własna, no i oczywiście popieram rady kolegi adamm, choć może nie powinnam się udzielać, bo kiepska ze mnie olimpijka i finału nie posiadam
HuBson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 13 kwie 2012, o 00:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 14 razy

Sposób na finał

Post autor: HuBson »

A żeby jechać na taki obóz to trzeba mieć już zasobą jakiś dorobek? Czy tak każdy ze średniaka może jechać?
Awatar użytkownika
me123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 14 paź 2008, o 14:46
Płeć: Kobieta
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 1 raz

Sposób na finał

Post autor: me123 »

hmm, jechać można bez dorobku matematycznego się zdaje, najwyżej siedzisz i więcej obserwujesz, często takie obozy są na różnych poziomach zaawansowania, bym Ci poleciła np obóz I LO w Białymstoku, ale skoro jesteś z Krakowa to pewnie Ci nie na rękę, często tez takie obozy są organizowane dla uczniów danej szkoły, jednak najlepsze są obozy katowickie kolega adamm powinien mnie poprzeć, ale widać nie czyta
patry93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1251
Rejestracja: 30 sty 2007, o 20:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koziegłówki/Wrocław
Podziękował: 352 razy
Pomógł: 33 razy

Sposób na finał

Post autor: patry93 »

Ja Ciebie, Joasiu, popieram! Obozy zdzierają papę z dachu ;D
Awatar użytkownika
me123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 14 paź 2008, o 14:46
Płeć: Kobieta
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 1 raz

Sposób na finał

Post autor: me123 »

noooo, nareszcie!
dziękuję, Patryku
Marcinek665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1824
Rejestracja: 11 sty 2007, o 20:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice, Warszawa
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 228 razy

Sposób na finał

Post autor: Marcinek665 »

Wywołaliście nutrię z lasu
ODPOWIEDZ