Informatyka, UJ czy UW?

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
settlers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Informatyka, UJ czy UW?

Post autor: settlers »

Witam,
mam problem na którą z tych uczelni się zdecydować. Z tego co słyszałem to na UJ opłaca się iść tylko na informatykę analityczną, jednak czy nie są to studia zbyt teoretyczne? A może informatyka na AGH będzie lepszym rozwiązaniem? Swoją przyszłość wiąże raczej z pracą w firmie informatycznej a nie na uczelni jako naukowiec. Druga kwestia to stypendia, czy to prawda, że w tym roku informatyka na UJ nie będzie zamawianym kierunkiem. Jak sprawa ma się na UW? Prosiłbym o wypowiedź kogoś zorientowanego w temacie.
Z góry dziękuje za odpowiedź.

P.S. Z dostaniem się nie będę miał problemu-jestem finalistą OI.
zarysoss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 18:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wschód polski

Informatyka, UJ czy UW?

Post autor: zarysoss »

Witam, wiekszość olimpijczyków wybiera informatyke na UW, a informatyka z najwyższym poziomem w krk jest na AGH
piternet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 13 kwie 2010, o 19:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 15 razy

Informatyka, UJ czy UW?

Post autor: piternet »

JSIM na UW, chyba najwięcej finalistów OI i OM idzie właśnie tam. Porządne, ale wymagające studia, no i raczej dość mocno teoretyczne.
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Informatyka, UJ czy UW?

Post autor: wszamol »

zarysoss pisze:Witam, wiekszość olimpijczyków wybiera informatyke na UW, a informatyka z najwyższym poziomem w krk jest na AGH
Jeśli patrzeć na różne konkursy i rankingi, to w Krakowie najwyższy poziom reprezentuje TCS na UJ
settlers pisze:czy to prawda, że w tym roku informatyka na UJ nie będzie zamawianym kierunkiem.
Z moich informacji wynika, że to niestety prawda.
informatyk_wroc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 24 cze 2009, o 18:10
Płeć: Mężczyzna

Informatyka, UJ czy UW?

Post autor: informatyk_wroc »

settlers pisze:czy to prawda, że w tym roku informatyka na UJ nie będzie zamawianym kierunkiem.
Z moich informacji wynika, że to niestety prawda.
Ale przecież jest nowy konkurs na kierunki zamawiane, wątpię aby UJ zrezygnował ze startu.

wszamol pisze:
zarysoss pisze:Witam, wiekszość olimpijczyków wybiera informatyke na UW, a informatyka z najwyższym poziomem w krk jest na AGH
Wielu olimpijczyków przychodzi też do nas, na UWr.
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

Informatyka, UJ czy UW?

Post autor: Yaco_89 »

wszamol pisze:
zarysoss pisze:Witam, wiekszość olimpijczyków wybiera informatyke na UW, a informatyka z najwyższym poziomem w krk jest na AGH
Jeśli patrzeć na różne konkursy i rankingi, to w Krakowie najwyższy poziom reprezentuje TCS na UJ
konkursy algorytmiczne to jedno a realia branży IT to drugie. Ja się za bardzo o UJ nie chcę wypowiadać bo za mało wiem, natomiast znam sporo studentów "lepszych" informatyk na AGH (czyli I i IS na wydziale elektrycznym i IS na fizycznym) i praktycznie nie kojarzę żeby ktoś na tych kierunkach miał problemy ze znalezieniem pracy w zawodzie już ok. 3-4 roku, i to mówimy albo o BARDZO fajnych pracodawcach (dajmy na to IBM, ABB...) albo przynajmniej dobrze płacących (Comarch).
Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Informatyka, UJ czy UW?

Post autor: paladin »

Yaco_89 pisze:
wszamol pisze:
zarysoss pisze:Witam, wiekszość olimpijczyków wybiera informatyke na UW, a informatyka z najwyższym poziomem w krk jest na AGH
Jeśli patrzeć na różne konkursy i rankingi, to w Krakowie najwyższy poziom reprezentuje TCS na UJ
konkursy algorytmiczne to jedno a realia branży IT to drugie. Ja się za bardzo o UJ nie chcę wypowiadać bo za mało wiem, natomiast znam sporo studentów "lepszych" informatyk na AGH (czyli I i IS na wydziale elektrycznym i IS na fizycznym) i praktycznie nie kojarzę żeby ktoś na tych kierunkach miał problemy ze znalezieniem pracy w zawodzie już ok. 3-4 roku, i to mówimy albo o BARDZO fajnych pracodawcach (dajmy na to IBM, ABB...) albo przynajmniej dobrze płacących (Comarch).
Tak, u nas (informatyka analityczna alias TCS) jest tak samo, z tym że listę otwiera Google, a ostatnio Facebook. Generalnie dobry student po dobrej informatyce zawsze znajdzie pracę, nie ma co się nad tym rozwodzić Konkursy za to dają pewne pojęcie, czy jest się w stanie robić coś ciekawszego i bardziej kreatywnego niż standardowe klepanie za pieniądze...
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

Informatyka, UJ czy UW?

Post autor: Yaco_89 »

paladin pisze: Tak, u nas (informatyka analityczna alias TCS) jest tak samo, z tym że listę otwiera Google, a ostatnio Facebook.
skoro tak to tylko pogratulować wykładowcom i studentom a tak w ogóle to jeśli moje wyobrażenie na temat tego czym jest TCS nie są zupełnie błędne, to ciężko to porównywać ze studiami informatycznymi na AGH bo chyba nacisk jest położony na trochę inne aspekty informatyki - AGH jest jednak bardzo technicznie ukierunkowane, wiem że każdy informatyk po mojej uczelni musi przebrnąć przez sporo fizyki, elektroniki itp.
JerryGarcia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2012, o 17:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Informatyka, UJ czy UW?

Post autor: JerryGarcia »

Mam pytanie do studiujących informatykę analityczną na UJ. Jakie były progi? Jak trudno było się dostać?
magnevox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 7 cze 2009, o 22:10
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy

Informatyka, UJ czy UW?

Post autor: magnevox »

podbijam pytanie
smtn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2012, o 14:02
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: miasto kobiet

Informatyka, UJ czy UW?

Post autor: smtn »

Uciekać od UJ z informatyką, zdecydowanie lepsze jest AGH -wiadomości z pierwszej ręki.
magnevox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 7 cze 2009, o 22:10
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy

Informatyka, UJ czy UW?

Post autor: magnevox »

też tak myślę ale najpierw to trzeba tam mieć z czym iść, ja nie mam dlatego pytam o UJ
smtn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2012, o 14:02
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: miasto kobiet

Informatyka, UJ czy UW?

Post autor: smtn »

Nie wiem dokładnie kiedy to było ale na UJ dostała sie "koleżanka" z ledwo zdaną maturą rozsz. z mat i bdb zdaną podst. Jak jest teraz nie wiem.
zawsze możesz iść na matematykę z informatyką i przez 4 lata robić licencjat z matem i infy jednoczesnie, potem przerzucić się na samą informatykę. Druga koleżanka zrobiła tak w zeszłym roku. tzn w październiku zaczęła studia i takie ma plany.
Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Informatyka, UJ czy UW?

Post autor: paladin »

Jeszcze sprawdzę, ale chyba trzeba było mieć max{matematyka rozszerzona, informatyka rozszerzona} >= 80%, przy czym mówię o informatyce analitycznej. Na inne specjalności progi były niższe, ale tu nie mam żadnych informacji.-- 9 maja 2012, 22:40 --Poprawka: 60%.

80% to jest mniej więcej wynik osób, które utrzymują się po pierwszym roku, chociaż nie jest to absolutnie sztywna reguła.
ODPOWIEDZ