Symbole zakrzywionych strzałek

Sprawy techniczne; TeX, avatary, shoutbox, funkcje specjalne... O tym wszystkim tutaj.
chris_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2727
Rejestracja: 14 paź 2004, o 16:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 945 razy

Symbole zakrzywionych strzałek

Post autor: chris_f »

Pisząc w postach dotyczących badania przebiegu zmienności funkcji pojawiają się sytuacje, że dobrze by było zaznaczyć w tabelce, że funkcja jest jednocześnie rosnąca i wypukła, czy malejąca i wklęsła itp. kombinacje.
Są oczywiście polecenia searrow i
earrow ale one dają \(\displaystyle{ \searrow \ \nearrow}\) czyli tylko proste strzałki (wiadomo, można przyozdobić to) np. \(\displaystyle{ _{-\infty}\nearrow^0 \ ^3\searrow_1}\) ale nadal nie pokazuje to wypukłości i wklęsłości.
Znalazłem takie zakrzywione strzałki \(\displaystyle{ \curvearrowleft}\), \(\displaystyle{ \circlearrowleft}\), \(\displaystyle{ \circlearrowright}\) i \(\displaystyle{ \curvearrowright}\), ale jakoś nigdzie nie znalazłem podobnych strzałek, ale tylko ćwiartek okręgu, tak żeby zaznaczyć jednocześnie, ze funkcja jest np. rosnąca i wklęsła, albo malejąca i wypukła?
Czy ktoś spotkał coś podobnego i czy funkcjonuje na forumowym TeX-u?
Awatar użytkownika
ares41
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6499
Rejestracja: 19 sie 2010, o 08:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 142 razy
Pomógł: 922 razy

Symbole zakrzywionych strzałek

Post autor: ares41 »

Pewnie można ładniej, ale jak na razie nic innego nie przychodzi mi do głowy:
\(\displaystyle{ \setlength{\unitlength}{0,15 cm}\qbezier(0.0,0.0)(1.85,0,0)
(2.3,2)
\put(2.4 ,2.18){\vector(0,1){1,1}}
\end{picture}}\)
chris_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2727
Rejestracja: 14 paź 2004, o 16:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 945 razy

Symbole zakrzywionych strzałek

Post autor: chris_f »

:ares dzięki, to wiem, że można używając otoczenia picture robić takie rysunki, ale mi chodziło o to, czy coś takiego jest zaimplementowane jako symbol w danym foncie, wiadomo, że to musi być font dołączony do dokumentu, ale musi być font przez kogoś "zrobiony" wektorowo tak jak wiele już zostało zrobionych.
Wiadomo, że teoretycznie mógłbym sam taki font zrobić, tyle, że na tym się nie znam i dlatego muszę bazować na pracy innych, za co po raz nie wiadomo który dziękuję wszystkim współtwórcom całego środowiska.
Po prostu myślałem, że ktoś już coś takiego zrobił, a nie stało się to tak popularne by można było to znaleźć zwyczajnym szukaniem. No nic będę dalej szukał po różnych źródłach.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Szemek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4819
Rejestracja: 10 paź 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 1407 razy

Symbole zakrzywionych strzałek

Post autor: Szemek »

Przejrzyj to:
MnSymbol Arrows, strony 43-44

Kod: Zaznacz cały

usepackage{MnSymbol}
ODPOWIEDZ