Tautologia - pytanie

Zdania. Tautologie. Język matematyki. Wszelkie zagadnienia związane z logiką matematyczną...
k4hun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2011, o 19:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: pzn
Podziękował: 1 raz

Tautologia - pytanie

Post autor: k4hun »

Witam
mam takie pytanie otóż mam do zrobienia projekt na temat tautologii i nie bardzo mogę odnaleźć potrzebne mi informacje w googlach..
a pytanie brzmi:
do czego wykorzystywana jest tautologia i jakie są podstawowe problemy związane z tym

z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Tautologia - pytanie

Post autor: miki999 »

Humanizmem (tym potocznym) zalatuje. Lej wodę. A w googlach wyników jest mnóstwo, wystarczy przejrzeć więcej niż 1. link.
k4hun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2011, o 19:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: pzn
Podziękował: 1 raz

Tautologia - pytanie

Post autor: k4hun »

może nie o samo zastosowanie mi chodzi ale bardziej te problemy..
Awatar użytkownika
lightinside
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 796
Rejestracja: 25 lis 2011, o 22:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań/Łódź
Podziękował: 111 razy
Pomógł: 29 razy

Tautologia - pytanie

Post autor: lightinside »

Pewnie jakaś elektronika bramki logiczne i cos w tym stylu... programowanie... no bo tam wykorzystujesz w dużej mierze logike szczególnie do progamowania urządzen, Hm moze w psychologi... tzn nie wiem ale hm może jako metoda manipulacji tzn pokazanie drugiej osobie że nasze zdanie jest podkazdym względem prawdziwe... jak sie mi jakies pomysły z rodzą w głowie to sie podziele:) hm a problem w elektronice to to ze hm sygnal jest caly czas taki sam... hm pomyśle przejrze notatki(wkońcu:D) i napisze

przyklad wygooglany wpisałam elektronika tautologia

Biologowie posluguja sie
tautologia,kiedy opisuja pompe do ATP, aparat sekrecyjny III, czy wic
bakteryjna nazywajac ze "maszynami", "silnikami", "popmami ssaco tloczacymi ",
"agregatami napedzanymi walem i ukladem rozrządu"?

może porpostu po wpisuj i poszukaj z słowem elektronika i hm może prawo urządzenia coś w tym stylu powinno dać jakiś rezultat a jak nie to cos trzeba bedzie wykombinować...

Zobacz jak dziala dany porces w którym jest tautologia i zobacz jak są minusy... bedziesz mieć problemynp tautologie wykorzystuje sie do programowania "a" czytamy jak a działa z tego wyciągamy jakie mogą być rpoblemy...
ODPOWIEDZ