Filmowane wykłady z analizy funkcjonalnej

Dział dla użytkowników nie lubiących googlować ;) Konkretne zagadnienia matematyczne w sieci, skrypty online, poszukiwania wszelakie acz KONKRETNE!
janas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 17 lis 2006, o 18:47
Płeć: Kobieta
Podziękował: 6 razy

Filmowane wykłady z analizy funkcjonalnej

Post autor: janas »

Gdzie znajdę filmowane wykłady z analizy funkcjonalnej. Najlepiej, aby to był dosyć kompleksowy wykład. Chodzi mi o inne niż te z serii: (te już obejrzałem).
Ostatnio zmieniony 8 gru 2011, o 18:49 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie używaj Caps Locka.
szw1710

Filmowane wykłady z analizy funkcjonalnej

Post autor: szw1710 »

Osobiście sądzę, że może być trudno. Ale jest bardzo przystępnie napisany podręcznik polskojęzyczny: Jacek Chmieliński, "Wykłady z analizy funkcjonalnej". Omawia się rzeczy bardzo klasyczne, nie wchodzi się w rzeczy specjalistyczne. Przekaz na bardzo dobrym poziomie, tłumaczenie przystępne, dowody kompletne.
janas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 17 lis 2006, o 18:47
Płeć: Kobieta
Podziękował: 6 razy

Filmowane wykłady z analizy funkcjonalnej

Post autor: janas »

Znam ten podręcznik, tym bardziej, że miałem przyjemność słuchać wykładów prof. J. Chmielińskiego. Chodzi mi o wykłady po angielsku i wykłady nagrane, żebym nie musiał tyle czytać. Wolę kontakt z nagranym człowiekiem, niż z książką. Dziękuję mimo wszystko.
Jacek_fizyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 3 paź 2008, o 16:30
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 127 razy
Pomógł: 8 razy

Filmowane wykłady z analizy funkcjonalnej

Post autor: Jacek_fizyk »

No to zazdroszcze, ja mam fatalnego wykladowce z analizy funkcjonalnej......chyba zaczekam z tym przedmiotem az bedzie inny...

Ja sam uzywam Follanda 'Real analysis and its applications' i nie za bardzo ja lubie. Folland bardzo duzo rzeczy opuszcza bez zadnych wzmianiek itp. Dla mnie jego ksiazka wydaje sie troche trudna. Potrzebuje bardziej podstawowego, wprowadzajacego 'materialu'
Wiec jesli ta ksiazka jest dobra to ja chetnie kupie. Dla pewnosci zapytam czy to chodzi o ta?
Analiza funkcjonalna. Notatki do wykładu
... 5290.xhtml

Wiele osob mowi o ksiazce Rudina, czy ktos z nia pracowal?

Pozdrawiam

P.S te wyklady tez ogladalem. Ten wykladowca jest naprawde bardzo dobry, dobrze tlumaczy.
janas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 17 lis 2006, o 18:47
Płeć: Kobieta
Podziękował: 6 razy

Filmowane wykłady z analizy funkcjonalnej

Post autor: janas »

Tak chodzi o tę książkę.

Ja trochę pracowałem (pracuję) z książką Rudina. Na pewno jest wymagająca od czytelnika, ale styl autora rekompensuje włożony w jej lekturę trud. -- 7 grudnia 2011, 13:05 --Radzę jednak zacząć od książki prof. Chmielińskiego, gdyż ta druga mówi o analizie funkcjonalnej ze znacznie ogólniejszego punktu widzenia. Dobrą książką jest też Wstęp do analizy funkcjonalnej Musielaka; jest swego rodzaju zbiorem przydatnych twierdzeń. Radzę jednak zacząć od tej pierwszej książki.
ODPOWIEDZ