LXIII Olimpiada Matematyczna - I Etap

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
chechlacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2009, o 19:56
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 13 razy
Pomógł: 1 raz

LXIII Olimpiada Matematyczna - I Etap

Post autor: chechlacz »

Pojawiły się rozwiązania zadań z pierwszej serii:
Awatar użytkownika
cyberciq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 15:03
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 43 razy

LXIII Olimpiada Matematyczna - I Etap

Post autor: cyberciq »

Zadania opisujecie tak samo jak na OMG kazali czyli adres,klasa,adres i nazwa szkoly i email -lewy górny róg i w prawym górnym nr zadania i ewentualnie strona x z y?
adri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 7 mar 2009, o 19:47
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pomógł: 1 raz

LXIII Olimpiada Matematyczna - I Etap

Post autor: adri »

Rozwiązania poszczególnych zadań powinny być na oddzielnych arkuszach, zapisanych jednostronnie. W lewym górnym rogu każdego arkusza powinno znajdować się imię i nazwisko. Dodatkowo, w lewym górnym rogu każdego pierwszego arkusza danego zadania powinny znajdować się:

adres domowy
pełna nazwa szkoły
adres szkoły
klasa, do której się uczęszcza
Awatar użytkownika
cyberciq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 15:03
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 43 razy

LXIII Olimpiada Matematyczna - I Etap

Post autor: cyberciq »

adri, dzięki, już wiem jak to jest gdy się szuka w regulaminie czegoś i się nie umie tego znaleźć.
Awatar użytkownika
silicium2002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 786
Rejestracja: 9 lip 2009, o 15:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 114 razy

LXIII Olimpiada Matematyczna - I Etap

Post autor: silicium2002 »

Sylwek pisze:Witam i proszę o uwagę.

Od tego momentu ewentualne rozwiązania kolejnych serii zadań z OM i OMG proszę umieszczać najwcześniej 8 godzin po upłynięciu terminu wysyłki danej serii rozwiązań, np. jeśli II seria I etapu bieżącej (63.) OM kończy się dnia 3 XI 2011, to NIE WOLNO wrzucać rozwiązań przed 4 XI 2011, godz. 8:00.

Spowodowane jest to sytuacjami na pocztach w większych miastach, gdzie ustawiając się w (długiej) kolejce przed północą, można nawet ok. 2:00 dostać pieczątkę z datą dnia poprzedniego.

Nieprzestrzeganie będzie powodowało ban
Sylwku - mylisz się - taka sytuacja jest niezgodna z prawem i raczej nie może mieć miejsca, już mówię dlaczego. Poczta Polska jest zobowiązana to przybicia pieczątki zgodnie z stanem faktycznym daty i godziny. Oraz jest zobowiązana umieścić taką informację przy każdym okienku. Jeśli gdzieś poczta przybija pieczątki "wstecz", to jest to działanie niezgodne z prawem.
Awatar użytkownika
Myrthan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 21:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bliżej niż myślisz
Pomógł: 3 razy

LXIII Olimpiada Matematyczna - I Etap

Post autor: Myrthan »

silicium2002 pisze:
Sylwek pisze:Witam i proszę o uwagę.

Od tego momentu ewentualne rozwiązania kolejnych serii zadań z OM i OMG proszę umieszczać najwcześniej 8 godzin po upłynięciu terminu wysyłki danej serii rozwiązań, np. jeśli II seria I etapu bieżącej (63.) OM kończy się dnia 3 XI 2011, to NIE WOLNO wrzucać rozwiązań przed 4 XI 2011, godz. 8:00.

Spowodowane jest to sytuacjami na pocztach w większych miastach, gdzie ustawiając się w (długiej) kolejce przed północą, można nawet ok. 2:00 dostać pieczątkę z datą dnia poprzedniego.

Nieprzestrzeganie będzie powodowało ban
Sylwku - mylisz się - taka sytuacja jest niezgodna z prawem i raczej nie może mieć miejsca, już mówię dlaczego. Poczta Polska jest zobowiązana to przybicia pieczątki zgodnie z stanem faktycznym daty i godziny. Oraz jest zobowiązana umieścić taką informację przy każdym okienku. Jeśli gdzieś poczta przybija pieczątki "wstecz", to jest to działanie niezgodne z prawem.
Nigdy się nie spotkałeś z łamaniem prawa w Polsce? To trochę naiwne, poza tym nie mówimy że z zasady tak jest ale może się tak zdarzyć, oddziałów jest bardzo dużo. Przezorny zawsze ubezpieczony.
Acros
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 122
Rejestracja: 14 sty 2010, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: woj. Mazowieckie
Podziękował: 7 razy

LXIII Olimpiada Matematyczna - I Etap

Post autor: Acros »

Tia , każdy czatuje o 24 na mega kolejkę na poczcie z laptopem i papierem kancelaryjnym , żeby ktoś szybko wrzucił zadania i żeby spisać
Ale przepisy to przepisy ;/
Emce1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2010, o 19:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 8 razy

LXIII Olimpiada Matematyczna - I Etap

Post autor: Emce1 »

Acros - zdziwiłbyś się :p
Marcinek665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1824
Rejestracja: 11 sty 2007, o 20:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice, Warszawa
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 228 razy

LXIII Olimpiada Matematyczna - I Etap

Post autor: Marcinek665 »

No ja przepisywałem wszystkie zadanka parę godzin temu i wysłałem ostatecznie o 21:00. Tak czy siak było to przed północą
Emce1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2010, o 19:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 8 razy

LXIII Olimpiada Matematyczna - I Etap

Post autor: Emce1 »

Będę przestrzegał regulaminu, więc swoje rozwiązania wrzucę za parę godzin, ale myślę, że mogę napisać, i teraz nikomu to już nie "pomoże", że 2 seria było całkiem ok. Zadanie z ciągiem i klockami się mnie spodobały, planimetria syfiasta, zupełnie mi się nie podoba, funkcja jak to funkcja, bleh.
Marcinek665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1824
Rejestracja: 11 sty 2007, o 20:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice, Warszawa
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 228 razy

LXIII Olimpiada Matematyczna - I Etap

Post autor: Marcinek665 »

Dla mnie druga seria reprezentowała "przeciętny" poziom olimpijski. Przyjemne zadanka, które nie idą w sekundę, ale trzeba nad nimi trochę pomyśleć.
Panda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: 31 maja 2008, o 19:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 28 razy

LXIII Olimpiada Matematyczna - I Etap

Post autor: Panda »

Mnie się wydały zadania dość proste, ale możliwe że po prostu lepsze dni miałem gdy je kminiłem

5 - Sporo nad nim przesiedziałem, bo pominąłem słowo "różne". gdy je zauważyłem, rozwiązanie było na tacy. Wydaje mi się proste i faktycznie ludzie je robili dość szybko.

6 - Boję się plani, ale tej nie trzeba się bać. Niestety, nic ciekawego. Albo moje rozwiązanie nieciekawe, ale to tak jak z Pitagorasem w trzecim

7 - Przyjemne, chociaż dużo do pisania. I jeden szkopuł, o którym napiszę za kilka godzin

8 - Ponoć ludzie mieli problemy, było od groma blefów u moich znajomych, niektórzy zaś nie mieli większych problemów. Dla mnie zadanie bardzo przyjemne, pewnie najlepsze w tej serii.

Ja swoje wrzucę rano lub koło 14. Podzielam zdanie kolegi, że nie ma sensu czekać z opiniami do rana.
Awatar użytkownika
adamm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: 1 paź 2009, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot/Warszawa
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 15 razy

LXIII Olimpiada Matematyczna - I Etap

Post autor: adamm »

IMO cała seria prezentowała sobą przyzwoity poziom. W każdym razie zeszłoroczny pierwszy etap wciąż wydaje mi się ciekawszym pod względem postawionych problemów. Może ze względu na emocje związane z pierwszym startem w OMie, a może przez tegoroczną geometrię która wydaje mi się lekko nudnawa.
dedeluszz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 14 maja 2009, o 20:55
Płeć: Mężczyzna

LXIII Olimpiada Matematyczna - I Etap

Post autor: dedeluszz »

No dobra wrzucać rozwiązania zadań ^^ hehe chwalcie się
Panda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: 31 maja 2008, o 19:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 28 razy

LXIII Olimpiada Matematyczna - I Etap

Post autor: Panda »

Dobra!

8 -
Ukryta treść:    
7 -
Ukryta treść:    
5-
Ukryta treść:    
6-
Ukryta treść:    
ODPOWIEDZ