Od czego zacząć?

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
azarel8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 11:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy

Od czego zacząć?

Post autor: azarel8 »

Witam. Jestem w 3 klasie liceum i niedługo mam maturę...Problem jest taki że praktycznie nie potrafię nic z matematyki. Całe gimnazjum i liceum jechałem na dwójach. Dlatego mam pytanie: w jaki sposób moge przygotować się do matury aby ja zdać? Myślałem o tym żeby kupić wszystkie podręczniki do gimnazjum i liceum i rozpracowywać je po kolei. Czy to dobry pomysł?
Może jest jakaś książka która zawiera w sobie materiał potrzebny do zdania matury? Co możecie polecić? Jestem bardzo zmotywowany więc poświęcanie kilku godzin dziennie na rozwiązywanie zadań nie jest niczym strasznym...
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Od czego zacząć?

Post autor: miki999 »

Myślałem o tym żeby kupić wszystkie podręczniki do gimnazjum i liceum i rozpracowywać je po kolei. Czy to dobry pomysł?
Podręczniki do liceum wystarczą, bo one już realizują wszystko od podstaw.
Może jest jakaś książka która zawiera w sobie materiał potrzebny do zdania matury?
Tak, podręczniki Dodatkowo proponuję nabyć maturalne zbiory zadań. Jakie? Można znaleźć w tym dziale wiele tytułów. Polecam również nauczyć się korzystać z kart wzorów- bo jak widać to jest wśród wielu ludzi problemem.
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23495
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

Od czego zacząć?

Post autor: piasek101 »

Mała uwaga - w podręcznikach jest dużo więcej niż podają w wymaganiach egzaminacyjnych(matura podstawowa), więc zacznij od wymagań i tego co trzeba szukaj w podręcznikach (nie rób z książek po kolei, nie masz na to czasu).
azarel8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 11:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy

Od czego zacząć?

Post autor: azarel8 »

No tak, ale ja muszę zacząć od najprostszych rzeczy, które wyleciały z głowy przez brak ćwiczeń.
Miałem kupić książkę pt. "Matematyka od podstaw do matury czyli Everest w zasięgu Twojej dłoni", ale
trafiłem na to forum i z tego co czytałem to opinie są raczej nieprzychylne więc zrezygnowałem.
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23495
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

Od czego zacząć?

Post autor: piasek101 »

I w wymaganiach masz w zasadzie od najprostszych - i tych będziesz szukał.

Napisałem wcześniejszy abyś nie ,,marnował" czasu na to czego na maturze nie będzie.
azarel8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 11:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy

Od czego zacząć?

Post autor: azarel8 »

Czyli sugerować się np. tym?

Kod: Zaznacz cały

http://www.maturzysta.info/matura_standardy_2011.php


i jechać po kolei od liczb rzeczywistych?
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Od czego zacząć?

Post autor: miki999 »

Tak chyba będzie najlepiej.
ODPOWIEDZ