Wybór roweru

MariuszCieply
Posty: 0
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 11:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Wybór roweru

Post autor: MariuszCieply »

Witam,
zastanawiam się ostatnio nad nowym rowerem. Mam do wyboru trzy firmy:
Batavus
Gazelle
Sparta.

Chciałbym się dowiedzieć od was forumowiczów jakie macie doświadczenie z tymi markami. Co trzeba wiedzieć i przed czym się ustrzegać.
Adifek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1567
Rejestracja: 15 gru 2008, o 16:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrzeszów/Wrocław
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 398 razy

Wybór roweru

Post autor: Adifek »

Żadna z tych marek nie jest renomowana (no, ewentualnie gazelle). Powiedz jaki masz budżet i jakie ma być zastosowanie roweru.
xiikzodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 4 paź 2008, o 02:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lost Hope
Podziękował: 28 razy
Pomógł: 502 razy

Wybór roweru

Post autor: xiikzodz »

Wszystkie trzy firmy absolutnie renomowane - istotnie lepsze holenderki trzeba by zamawiać za 10 tys. PLN. Pewnym punktem do rozważenia jest rama ze stali. Moim zdaniem to dobry pomysł, bo ramy z aluminium pękają, a takie rowery lubimy przeciazac, np. zakupami. Ramy z aluminium są sztywniejsze i nieco lżejsze, co ma znaczenie przy jeździe pod górkę, ale do dynamicznej jazdy i tak nie kupuje się holenderki. Gazelle robi na ogół stalowe ramy (Sparta chyba rownież) a Batavus chyba aluminiowe.

Do Gazelle mam sentyment. Z braku miejsca na trzy rowery (i jeszcze dlatego, bo dziennie przynajmniej 200 m różnicy wzniesien pod górkę, miejscami >10%, muszę robić) mam uniwersalnego Stevensa i stale coś trzeba poprawiać, a moja stara (niestety dwudziestokilowa) gazela latami nie wymagała żadnej konserwacji.
MariuszCieply
Posty: 0
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 11:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Wybór roweru

Post autor: MariuszCieply »

Dokładnie - marki jak najbardziem renomowane.

Nie zgodzę się co do materiału ramy. Mam Aluminiowego treka juz prawie 10 lat i nic takiego nie występuje. Rower jest praktycznie cały aluminiowy.
xiikzodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 4 paź 2008, o 02:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lost Hope
Podziękował: 28 razy
Pomógł: 502 razy

Wybór roweru

Post autor: xiikzodz »

Mam dość specyficzne wymagania. Robię ponad 10 tys. km rocznie, z tego połowa na rowerze miejskim (aktualnie zaadaptowany cross). Rocznie mam kilka(nascie) zderzen z różnymi obiektami i wszystko daje się wymienić, ale jeśli pęknie rama aluminiowa, to trzeba rower wymienić. Ramy stalowe rzadko pękają, a jeśli już, to często można naprawić. A rower miejski powinien przynajmniej 10 lat wytrzymać.
ODPOWIEDZ