Praca magisterska - szeregi fouriera-haara

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
pollin
Posty: 0
Rejestracja: 5 wrz 2011, o 12:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Chełmno

Praca magisterska - szeregi fouriera-haara

Post autor: pollin »

Witam

Temat mojej pracy został niejako narzucony i jest dla mnie trudny. Nie znam się na pisaniu takich prac więc mam kilka pytań. Będę korzystać głownie z własnego tłumaczenia książki kashina i saakiana ( nie znalazłam tej książki w polskiej wersji). Nie jestem osobą twórczą i nie zamierzam niczego nowego odkrywać.

Czy moja praca może składać się z własnego tłumaczenia tej książki uzupełnionego o twierdzenia, dowody, definicje itp z innych książek?
Czy powinnam np we wstępie napisać,że tłumaczyłam sama książkę, albo, że praca jest oparta na tej książce?
Czy jeśli piszę definicje i twierdzenia z książek to przy wszystkich muszę oznaczać skąd zostały zaczerpnięte i jak to się ma do tego, że np będę musiała zmienić oznaczenia w tych definicjach, żeby były odpowiednie do całej pracy?

Sama nie wiem, co mam robić. Proszę o porady.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34128
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Praca magisterska - szeregi fouriera-haara

Post autor: Jan Kraszewski »

Hmm... a nie masz promotora? Takie pytania zadaje się na pierwszym spotkaniu z nim/nią.

JK
pollin
Posty: 0
Rejestracja: 5 wrz 2011, o 12:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Chełmno

Praca magisterska - szeregi fouriera-haara

Post autor: pollin »

u nas na seminarium przygotowujemy po kolei tematy na egzamin magisterski. jak poszłam z pytaniami do profesora to dał mi jakieś materiały nie związane z moją pracą i nie wiem na czym stoję. ciężko się czegokolwiek dowiedzieć. mamy przychodzić do niego z tym co już mamy zrobione. w moim przypadku z niczym.
ODPOWIEDZ