Obliczyć transformate Laplace

Całkowalność. Metody i obliczanie całek oznaczonych i nieoznaczonych. Pole pod wykresem. Równania i nierówności z wykorzystaniem rachunku całkowego. Wielowymiarowa całka Riemanna - w tym pola i objętości figur przestrzennych.
Shayo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 14:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

Obliczyć transformate Laplace

Post autor: Shayo »

Witam wszystkich:) jak obliczyć takie transformaty??

Zad1.
\(\displaystyle{ te^{-7t}}\)

Zad2.
\(\displaystyle{ e^{-3t} \sin 2t}\)

jaki jest w ogóle algorytm liczenia transformat?? Z góry dziękuje:)
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2011, o 20:47 przez ares41, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Jedne tagi [latex] [/latex] na całe wyrażenie. Proszę zapoznać się z punktem 2.7 Instrukcji LaTeX-u.Temat umieszczony w złym dziale.
szw1710

Obliczyć transformate Laplace

Post autor: szw1710 »

W podręcznikach jest tabela transformat. To najprostsze przykłady, które się tam znajdują. Na Wikipedii też powinieneś znaleźć tę tabelę. Albo Mathworld (mathworld.com), to miejsce znacznie poważniejsze. Szukaj "Laplace transform".
Shayo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 14:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

Obliczyć transformate Laplace

Post autor: Shayo »

Znalazłem tabele na wiki:)
... ransformat

Nie jestem za bardzo obeznany w transformatach Laplace, ze szkoły mam tylko skrypt z zadaniami ale z Laplace nic nie ma:/ z tej tabeli wydaje mi się że trzeba zastosować 3 wzór, ale nie jestem do końca pewny:
\(\displaystyle{ a^{n}}\)\(\displaystyle{ u (n)}\) który po transformacie daje nam( nie jestem pewny czy dobrze to rozumiem):
\(\displaystyle{ \frac{1}{1-tez}}\)
tam w mianowniku jeszcze powinno być chyba do potęgi \(\displaystyle{ tez^{-1}}\)

może mi ktoś to bardziej objaśnić??
ODPOWIEDZ