Matematyka stosowana. Pytania o studia.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Aneczka1910
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 17:02
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska

Matematyka stosowana. Pytania o studia.

Post autor: Aneczka1910 »

Witam.
Jestem tegoroczną maturzystką. Od roku zdecydowałam się studiowac matematykę stosowaną. Jednak od dwóch miesięcy szukam dopiero informacji w internecie i od czytania tego wszystkiego mam taki mętlik w głowie. Chciałam więc założyć ten temat by dowiedzieć się wszystkeigo dokładnie.
1. Na większość uczelni na matematykę stosowaną wstarczy rozszerzona matematyka? Czy politechniki wymagają fizyki?
2. Lepsza jest matematyka stosowana na politechnice czy na uniwersytecie?
Mam do wyboru:
-Uniwersytet A. Mickiewicza w Poznaniu
-Politechnikę łódzką
Najbardziej zależałoby mi jednak na Politechnice poznańskiej jednak tam jest tylko modelowanie matematyczne, można się spodziewać że w tym roku otwarty będzie kierunek matematyka stosowana?
3.Co dokładnie mogę robić po matematyce stosowanej, ponieważ naczytałam się tyle sprzecznych opini,już nie wiem co jest zgodne z prawdą.
4. Jestem osobą systematyczną, pracowitą, matematyka w liceum idzie mi dobrze. Tylko czy to wystarczy by sobie poradzić?



To na razie tyle Bardzo dziękuję za odpowiedzi szczególnie studiujących lub tych którzy skończyli ten kierunek.

Pozdrawiam, Ania.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Matematyka stosowana. Pytania o studia.

Post autor: miki999 »

1. Na większość uczelni wystarczy nawet podstawowa matematyka. Na politechnikach na ogół fizyka gdzieś tam się pojawia, ale nie należy się nią przejmować.

2. Pytanie bezsensowne.
Obie uczelnie są dobre.

4. Tego nikt Ci nie powie.


Pozdrawiam.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34281
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Matematyka stosowana. Pytania o studia.

Post autor: Jan Kraszewski »

miki999 pisze:4. Tego nikt Ci nie powie.
To prawda, ale wymienione przez Ciebie cechy bardzo pomagają, więc masz szansę.

JK
Awatar użytkownika
Erurikku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 46 razy

Matematyka stosowana. Pytania o studia.

Post autor: Erurikku »

1. Zorientuj się na stronach internetowych uczelni w dziale rekrutacji co Ci jest potrzebne. Zazwyczaj na politechniki chcą matematykę + fizykę, na uniwersytet częściej samą matematykę (i np. polski, angielski w marginalnym znaczeniu). Tak jest na np. na PW/UW.
2. miki999 udzielił najlepszej odpowiedzi
3. Właściwie praktycznie wszystko. Matematyka pozwoli Ci się rozwinąć, nauczyć Cię logicznego myślenia i rozszerzyć wiedzę o rzeczy, który istnienia nie podejrzewałaś. Przykłady zastosować to finanse, ubezpieczenia, biologia, medycyna, technika, informatyka, fizyka. A każdy z podanych, w szczególności: biologia, fizyka rozgałęziają się na wiele różnych odmian i możliwości.
Matematyk ma wiele rzeczy do wyboru.
4. Zgadzam się z Panem Janem Kraszewskim. Trzeba spróbować, żeby się przekonać.
Życzę powodzenia
Aneczka1910
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 17:02
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska

Matematyka stosowana. Pytania o studia.

Post autor: Aneczka1910 »

Dziękuję za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ