Przygotowanie do matury rozszerzonej - ilość godzin

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
ania94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2011, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podkarpackie

Przygotowanie do matury rozszerzonej - ilość godzin

Post autor: ania94 »

Dzień dobry.
Za dwa lata będę zdawała maturę. Myślę nad egzaminem rozszerzonym z matematyki, w szkole mam jednak realizowany zakres podstawowy. Pomyślałam więc o koreptycjach. Rozmawiałam z panią, która korepetycji udziela i stwierdziła ona, że będę potrzebowała dwóch gdzin tygodniowo. Liczyłam na to, że godzina tygodniowo przez te dwa lata wystarczy - wiadomo, że dwie godziny to większy koszt. Jestem dość pilnym uczniem, a wiele zadań mogłabym robić w domu.

Czy sądzicie Państwo, że faktycznie jedna godzina to za mało?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
RSM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 197
Rejestracja: 1 lip 2011, o 21:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Internet
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 13 razy

Przygotowanie do matury rozszerzonej - ilość godzin

Post autor: RSM »

Jeśli się przyłożysz to nawet 0 godzin tygodniowo korepetycji wystarczy.
je?op
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: 8 gru 2009, o 20:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek
Podziękował: 140 razy
Pomógł: 8 razy

Przygotowanie do matury rozszerzonej - ilość godzin

Post autor: je?op »

w 2 klasie 1 godzina tygodniowo powinna wystarczyć, w 3 można wziąć już 2 h tygodniowo. Przynajmniej ja tak robiłem i nie żałuje.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Przygotowanie do matury rozszerzonej - ilość godzin

Post autor: miki999 »

U mnie w liceum były organizowane tzw. konsultacje- nauczyciel matematyki każdego tygodnia o danej godzinie siedział w sali i przyjmował uczniów ze wszelkich klas w celu pomocy. Może u Ciebie też jest coś takiego?
infeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 513
Rejestracja: 31 lip 2010, o 17:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 6 razy

Przygotowanie do matury rozszerzonej - ilość godzin

Post autor: infeq »

Jak masz wystarczającą motywacje i zapał do pracy to nie musisz korepetycji brać w ogóle, ewentualnie 1 godz. tygodniowo (wiadomo, ze nauczycielka od korepetycji również chce zarobić). W trzeciej klasie masz tzw. fakultety więc to też można traktować jako dodatkowe lekcje z matematyki. Ja mam rok do matury i dopiero teraz zaczynam się solidnie przygotowywać. Nie miałem od początku liceum wystarczającej motywacji, więc chodziłem (i będę chodził) 3x w tygodniu na korepetycje.
ania94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2011, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podkarpackie

Przygotowanie do matury rozszerzonej - ilość godzin

Post autor: ania94 »

miki999 pisze:U mnie w liceum były organizowane tzw. konsultacje- nauczyciel matematyki każdego tygodnia o danej godzinie siedział w sali i przyjmował uczniów ze wszelkich klas w celu pomocy. Może u Ciebie też jest coś takiego?

Już w zeszłym roku szkolnym pytałam, bo byłam zainteresowana, pytała też moja wychowawczyni - niestety nie ma nic takiego. Są fakultety, niestety dopiero w trzeciej klasie. Nauczycielka od matematyki pozwalała mi chodzić właśnie na dodatkowe zajęcia dla klas maturalnych, ale spodziewa się dziecka i przestała uczyć.
_radek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 23 gru 2008, o 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 6 razy

Przygotowanie do matury rozszerzonej - ilość godzin

Post autor: _radek »

może zmień klasę? 1h w tygodniu powinna spokojnie wystarczyć do tego żeby nadrobić różnice programowe... ale oprócz tego w domu sporo zadań.
skupcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 5 maja 2011, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Przygotowanie do matury rozszerzonej - ilość godzin

Post autor: skupcio »

Ja na dobrą sprawę zacząłem się uczyć na początku stycznia b.r. W szkole miałem program matury rozszerzonej jednak bardzo mało przykładałem się do nauki. Z korepetytorem miałem 5 spotkań po 2h przed maturą(raz w tygodniu do końca kwietnia czyli niewiele ponad miesiąc), a od stycznia sam robiłem zadania z kiełbasy (3h dziennie i w szkole bardziej uważałem ;S skok z dst na bdb, przerobiłem całą prócz prawdopodobieństwa którego niezbyt lubię). I tyle wystarczyło żeby przyzwoicie napisać rozszerzenie (86%). Na twoim miejscu zastanowiłbym się jaki miałyby mieć charakter korepetycje. Samodzielne przerabianie materiału czy rozwiązywanie problemów które napotkałaś podczas samodzielnej pracy(jak ja). Jeśli to pierwsze to 2h tygodniowo, jeśli drugie to godzinka wystarczy spokojnie(ale samemu trzeba sporo się przykładać).
kamil13151
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5018
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 459 razy
Pomógł: 912 razy

Przygotowanie do matury rozszerzonej - ilość godzin

Post autor: kamil13151 »

RSM pisze:Jeśli się przyłożysz to nawet 0 godzin tygodniowo korepetycji wystarczy.
Potwierdzam, na początku może być ciężko, ale potem będzie prosto leciało Jak czegoś nie rozumiesz to pytaj tutaj na forum.
infeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 513
Rejestracja: 31 lip 2010, o 17:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 6 razy

Przygotowanie do matury rozszerzonej - ilość godzin

Post autor: infeq »

Mi mój korepetytor mówił, że można się uczyć w domu, ale najlepiej jest mieć zbiory z rozwiązaniami. Dużo jest takich np. Dróbka + rozwiązania jest bardzo dobry. Z tych popularniejszych zbiorów do matematyki, wszystkie zadania są porozwiązywane w internecie, wystarczy tylko poszukać jak się czegoś nie wie. Także jeżeli chodzi problemy z rozwiązywaniem jakiś zadań to nie ma sensu brać korepetytora. Mnie mój korepetytor motywował do pracy oraz nauczył dużo szybszych sposobów rozwiązywania pewnych zadań (także pod tym względem jest ok).
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Przygotowanie do matury rozszerzonej - ilość godzin

Post autor: miki999 »

Korepetytor to by z chęcią krzyknął 10h/tydzień, ale wie, że nie może tyle zażądać, więc 2h na tydzień przez 2 lata też go zarobkowo urządza. Takie spotkania i tak będzie skutkowało tym samym- zrobisz kilka zadań, dalej zada Ci resztę z podręcznika i nara, bo tak na prawdę przez 2h wiele się zrobić nie da. Kształć się sama, a z tym co masz problem chodź do nauczycielki.
Charles90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 561
Rejestracja: 6 lis 2007, o 08:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań/Kraków
Podziękował: 25 razy
Pomógł: 64 razy

Przygotowanie do matury rozszerzonej - ilość godzin

Post autor: Charles90 »

infeq pisze: Mnie mój korepetytor motywował do pracy oraz nauczył dużo szybszych sposobów rozwiązywania pewnych zadań (także pod tym względem jest ok).
Dla mnie jest to jedyny w zasadzie motyw, dla którego korepetycje się opłacają.
Podobnie jak wyżej, też wydaje mi się, że można spokojnie w domu przysiąść, w Internecie jest naprawdę sporo - jeżeli już nie książki.
Nie rozumiem np korepetycji z biologii, historii, geografii, polskiego itp. Czego na takich korepetycjach uczą?
To pytanie nie jest retoryczne, tylko może ktoś mnie oświeci? (pytam naprawdę poważnie, bo nie wiem)
Awatar użytkownika
Erurikku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 46 razy

Przygotowanie do matury rozszerzonej - ilość godzin

Post autor: Erurikku »

Charles90, Z polskiego są korki jak się dopasować do klucza. Moja koleżanka poszła na parę takich zajęć i miała 100 % z rozszerzenia, co nie zmienia faktu że oczywiście była zdolna. Z biologią jest chyba bardzo podobnie, ale nie mam informacji o niej.

ania94, co do korków z matmy. Ja bym sugerował uczyć się samemu, jak się nie umie jakiegoś zadania: nauczyciel/ znajomi ze szkoły/forum matematyka.pl. Może ew. w 3 klasie bym wziął na Twoim miejscu godzinkę tygodniowo, że rozwiązywać zadanka, które są trudniejsze lub nauczyć się jakichś tam metod.

Najwięcej zależy od Ciebie i pracy jaką sama włożysz, nie od korepetytora. A ta kobieta, o której mówisz chce z Ciebie zedrzeć kasę -bo 2h tygodniowo przez 3 lata to niezły zarobek. Szkoda, że Ci 10h nie zaproponowała.
infeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 513
Rejestracja: 31 lip 2010, o 17:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 6 razy

Przygotowanie do matury rozszerzonej - ilość godzin

Post autor: infeq »

Ja mam 3 godziny tygodniowo i koleś mi wmawia, że to jeszcze za mało... Także jednym słowem nieźle mnie ciśnie.
ania94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2011, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podkarpackie

Przygotowanie do matury rozszerzonej - ilość godzin

Post autor: ania94 »

Spodziewam się pracy w domu - zresztą praktycznie od początku klasy pierwszej pracowałam sama, a z ewentualnymi problemami zgaszłam się do rodziców (inżynierzy ) i nauczycielki. Niestety moich rodziców czasem zadania przerastały - technikum i studia to jedno, a prawdziwa praca drugie, a pani przestała pracować. No nic.
W takim razie poszukam chyba poszukam innego korepetytora, który podejmie się przygotowania mnie do matury w czasie godzinki tygodniowo.

Dziękuję za pomoc : )
ODPOWIEDZ