Polecane książki

Dawid327
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 22 kwie 2010, o 17:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Blachownia
Podziękował: 3 razy

Polecane książki

Post autor: Dawid327 »

Witam
Za nie długo mam poprawkę z mechaniki , chcę się do tego dobrze przygotować żeby wreszcie to zaliczyć . Zagadnienia które mam podane na nauczenia to :

ruch po okręgu , ruch złożony, przyśpieszenia Corliolisa , kinematyka , układy płaskie złożone , kratownice , zasada D'alamberta , dynamiczne równania różniczkowe , warunki równowagi ( płaski i przestrzenny) , momenty sił , para sił , środki ciężkości .

Chciałbym abyście polecili mi jakieś książki zbiory zadań (najlepiej dostępny w internecie ) abym mógł sobie to wszystko przećwiczyć , większość z tego już potrafię (bynajmniej tak mi się wydaję) ale chciałbym zweryfikować moją wiedzę na podstawie zadań . Jeśli ktoś ma jakieś zadania albo jakieś pomoce które mogłyby mi się przydać to poproszę o kontakt na priv .

Pozdrawiam
Dawid
kruszewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6882
Rejestracja: 7 gru 2010, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów
Podziękował: 50 razy
Pomógł: 1112 razy

Polecane książki

Post autor: kruszewski »

Na początek to zaproponowałbym :
Henryk Głowcki , Poradnik mechaniki technicznej, części 1- Statyka, 3-kinematyka, 4-Dynamika. Cz2. to Wytrzymałość materiałów.
To bardzo dobry zbiór zadań z wprowadzeniem w każdy dział. Zadania są rozwiązane krok po kroku. Zadania podane jako ćwiczenia mają rozwi ązania na końcu każdej ksiązki. Poziom znacznie wykraczający (miejscami nawet podparty równiami różniczkowymi, ale lekko) po za poziom dobrego technikum. Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne. ( Oby były takie w bibliotekach, albo szukać trzeba na "Alle-gro".
Z podręczników akademickich, to najpewniej, dla teorii Buzun Osiński, a dla ćwiczenia zadań Metodyka rozwiązywania zadań z mechaniki J. Nizioła.
Jak Kolega studiuje mechanikę ( na mechanice) to b. dobrym podręcznikiem do wprawek w zadaniach jest :
Jerzy Kowalski, Zbiór zadań z mechaniki z zastosowaniem do obliczania elementów maszyn. Wyd. PWN-u.
O równaniach dynamicznych, najpewniej różniczkowych, to wyższy kurs matematyki, zagadnienia bardzo specjalistyczne, ale myślę, że Kolega pisze o równaniach opisujących dynamikę, ruch pod działaniem sił.
To jest w każdej "mechanice", cz. pt. dynamika. Pewnie trzeba będzie zapoznać się z zasadą prac przygotowanych i równanimi Lagrange'a I-go i II-go rodzaju. W Metodyce są przykłady zastosowania.
Pozdrawiam,
W.Kr.
Zasadę d'Alemberta można znaleźć w każdej książce traktującej o mechanice.
ODPOWIEDZ