czy ten laptop jest dobry?

zzuzzia93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 24 lis 2010, o 17:53
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rybnik

czy ten laptop jest dobry?

Post autor: zzuzzia93 »

Ocencie tego laptopa. widze, że dużo ludzi go kupuje to chyba musi być dobry ale nie znam sie na tych procesorach, kartach itd dlatego prosze o ocene osoby ktore sie na tym znają

A słyszałam, że firmy asus i acer sa najlepsze. nie wiem czy to prawda? a co z tą firmą, tez jest dobra?
bartek118
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5974
Rejestracja: 28 lut 2010, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 1251 razy

czy ten laptop jest dobry?

Post autor: bartek118 »

Ten nie jest zły, jak na swoją półkę cenową jest w porządku. Natomiast, nie wiem kto Ci o tym mówił, ale akurat firmę Acer zdecydowanie odradzam, natomiast Asusy są naprawdę świetne
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

czy ten laptop jest dobry?

Post autor: xanowron »

bartek118 pisze:Ten nie jest zły, jak na swoją półkę cenową jest w porządku. Natomiast, nie wiem kto Ci o tym mówił, ale akurat firmę Acer zdecydowanie odradzam, natomiast Asusy są naprawdę świetne
Odradzasz Acera bo?

Ten Dell który zalinkowałaś jest słaby, to na prawdę stara konstrukcja, można wybrać lepiej w tej cenie. Wieczorem mogę podać ciekawsze propozycje.
bartek118
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5974
Rejestracja: 28 lut 2010, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 1251 razy

czy ten laptop jest dobry?

Post autor: bartek118 »

Co do Acer'ów - przede wszystkim miewają problemy z chłodzeniem, w niektórych modelach obudowa jest naprawdę lipna, potrafią bardzo często się wieszać, miewają problemy ze sterownikami, a przypadku Acera za nic na świecie nie zmieni się systemu na starszą wersję, czasami drobna modyfikacja ustawień BIOSu w Acerze, nawet tych nieznaczących, potrafiła powodować, że system już nie wstał i był potrzebny reinstall, spotkałem się też z jednym Acerem, który miał duże problemy ze stabilnością napięć - tak przynajmniej wynikało z odczytów BIOSu
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

czy ten laptop jest dobry?

Post autor: xanowron »

To samo można powiedzieć o części laptopów od HP czy Asusa. Lepiej nie generalizować tylko wypowiadać się na temat konkretnych modeli.

Jaki budżet autorka tematu może przeznaczyć na zakup?

... 7hp64.html
... 35687.html
http://allegro.pl/hit-pb-tk85-i3-380-2x ... 32520.html

To tak na szybko.
zzuzzia93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 24 lis 2010, o 17:53
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rybnik

czy ten laptop jest dobry?

Post autor: zzuzzia93 »

To prosiłabym o jakieś ciekawe propozycje. Chciałabym, aby mój laptop wytrzymał długo na baterii, koszt w okolicach 1500 zł, a karta graficzna podobno najlepsza jest nVidia albo ATI? a matryca wielkości 15 " i musi miec system windows 7
a ten laptop bedzie mi glownie potrzebny do przegladania internetu, sluchania muzyki i pracy w microsoft office, exel itd...
Prosze o pomoc
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

czy ten laptop jest dobry?

Post autor: Althorion »

Chciałabym, aby mój laptop wytrzymał długo na baterii, koszt w okolicach 1500 zł, a karta graficzna podobno najlepsza jest nVidia albo ATI?
Jeżeli grasz. Albo potrzebujesz dużej mocy obliczeniowej 3D. Co raczej nie jest dobrym pomysłem przy Twoim budżecie. Ja bym Ci jednak polecał kartę Intela -- zużywają mniej energii (głównie z powodu tego, że są odczuwalnie mniej ,,mocne'), przez co laptop będzie trzymał dłużej na baterii. Do oglądania filmów z nadwyżką wystarczają. No i mają naprawdę dobre sterowniki otwarte, jeśli by Cię to interesowało kiedyś w przyszłości.
musi miec system windows 7
Musi? Na Twoim miejscu i przy Twoich wymaganiach bym instalował Linuksa. Chyba, że koniecznie potrzebujesz Excela z pełnią jego możliwości (tzn. piszesz skrypty VBA, korzystasz z solvera itp.). W przeciwnym wypadku zaoszczędzisz sobie kilku problemów i sporej gotówki.
zzuzzia93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 24 lis 2010, o 17:53
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rybnik

czy ten laptop jest dobry?

Post autor: zzuzzia93 »

A co sądzicie o tym laptopie?

Wszystkie info jest chyba w porządku ale nie wiem co to za firma Packard Bell
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

czy ten laptop jest dobry?

Post autor: Althorion »

Firma zajmująca się elektroniką od 1926 roku, a samymi komputerami od 1986. Holenderska. Obecnie jest jedną z fili Acera. Jakiś specjalnych narzekań na nich nigdy nie słyszałem. Z drugiej strony, chwaleni też nie są.
ODPOWIEDZ