Układ równań

Proste problemy dotyczące wzorów skróconego mnożenia, ułamków, proporcji oraz innych przekształceń.
Karoll_Fizyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 9 sie 2011, o 16:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 13 razy
Pomógł: 10 razy

Układ równań

Post autor: Karoll_Fizyk »

Witam wszystkich! Proszę was o jakieś wskazówki do rozwiązania układu równań:
\(\displaystyle{ \begin{cases} \frac{1}{2} \cdot \frac{b}{ \sqrt{a} } = C _{1} \cdot e ^{C _{2} x + C _{3} } \left( \sin (C _{4} x + C _{5} ) + C _{6} \right) + C _{7} \\ - \frac{1}{8} \cdot \frac{b ^{2} }{ \sqrt{a ^{3} } } = C _{1} \cdot e ^{C _{2} x + C _{3} } \left( \sin (C _{4} x + C _{5} ) + C _{6} \right) + C _{7} \\ \frac{3}{48} \cdot \frac{b ^{3} }{ \sqrt{a ^{5} } } = C _{1} \cdot e ^{C _{2} x + C _{3} } \left( \sin (C _{4} x + C _{5} ) + C _{6} \right) + C _{7} \\ - \frac{15}{384} \cdot \frac{b ^{4} }{ \sqrt{a ^{7} } } = C _{1} \cdot e ^{C _{2} x + C _{3} } \left( \sin (C _{4} x + C _{5} ) + C _{6} \right) + C _{7} \end{cases}}\)

Ogólnie moim celem jest wyznaczenie stałych \(\displaystyle{ C _{1}, C _{2},...,C _{7}}\), podejrzewam, że wartości stałych z tego układu nie da się wyliczyć, dlatego rozwiązań szukam w postaci funkcji...
szw1710

Układ równań

Post autor: szw1710 »

Widać że to pochodzi z układu równań różniczkowych. A może inna metoda rozwiązania, np. transformata Laplace'a?
Karoll_Fizyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 9 sie 2011, o 16:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 13 razy
Pomógł: 10 razy

Układ równań

Post autor: Karoll_Fizyk »

A po czym poznajesz, że ten układ równań pochodzi z układu równań różniczkowych...?

Podpowiadasz, że metoda transformaty Laplace'a zaprowadzi mnie do rozwiązania...? Transformata Laplace'a jest, jak do tej pory mi zupełnie nie znana, ale jeśli ma mi pomóc, to muszę na ten temat trochę poczytać.

Dzięki za pomoc!
szw1710

Układ równań

Post autor: szw1710 »

Karoll_Fizyk pisze:A po czym poznajesz, że ten układ równań pochodzi z układu równań różniczkowych...?
Funkcja wykładnicza, sinusy, cosinusy, \(\displaystyle{ C_1,C_2,\dots}\) - aż nadto Stąd poznaję. Doświadczenie i tyle.
Karoll_Fizyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 9 sie 2011, o 16:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 13 razy
Pomógł: 10 razy

Układ równań

Post autor: Karoll_Fizyk »

Przykro mi, ale ten układ z układem równań różniczkowych, czy w ogóle równaniami różniczkowymi nie ma nic wspólnego... Taki układ otrzymałem badając szeregi...
ODPOWIEDZ