krawat dla zainteresowanego matematyką

Annie_
Posty: 0
Rejestracja: 24 sie 2011, o 23:31
Płeć: Kobieta

krawat dla zainteresowanego matematyką

Post autor: Annie_ »

witam
zwracam się do Was z dość nietypową sprawą, mam nadzieję że nie zostanę pogryziona przeszukując różne strony w poszukiwaniu prezentu dla znajomego studenta matematyki, wpadłam na pomysł aby podarować mu krawat z jakimś ciekawym nadrukiem. i teraz pytanie - co można tam umieścić? chciałabym żeby nadruk ten nawiązywał do matematyki i najlepiej aby całość wyszła dość dowcipnie
czy ktoś ma jakiś pomysł? może ktoś od lat marzy o krawacie z jakimś konkretnym napisem czy symbolem tylko wstydzi się o taki poprosić?
Awatar użytkownika
Funktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 21 gru 2009, o 15:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 63 razy

krawat dla zainteresowanego matematyką

Post autor: Funktor »

Skoro kolega jest matematykiem, to zapewne doceniłby krawat z "najpiękniejszym wzorem matematyki " \(\displaystyle{ e^{i\pi} +1=0}\)
Adifek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1567
Rejestracja: 15 gru 2008, o 16:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrzeszów/Wrocław
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 398 razy

krawat dla zainteresowanego matematyką

Post autor: Adifek »

Pierwszy wynik z gugla
Może coś Ci się spodoba
Awatar użytkownika
Funktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 21 gru 2009, o 15:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 63 razy

krawat dla zainteresowanego matematyką

Post autor: Funktor »

Do tego można by dodać jakieś foto, jakiegoś sławnego matematyka, np. ten wzór to udowodnił chyba Gauss albo Euler, ooo wpadł mi do głowy taki pomysł, można by na krawacie wyryć Wielkie Twierdzenie Fermata i zdjęcia Fermata I A. Wilesa + do tego jaki9ś komentarz ^^ to by było zaj... ;] Ja byłbym zachwycony takim krawatem. Hmm pytanie które powinno paść na początku , w jakiej części matematyki kolega się specjalizuje /interesuje się najbardziej ?

-- 25 sie 2011, o 00:42 --

Te fraktalne krawaty są fajne, reszta moim zdaniem nie warta uwagi( no poza tym z tym wzorem co podałem ;] ) . Więc ja bym pomyślałem nad tym Fermatem ew. nad którymś z fraktalnych krawatów. Gdybyś miała problem z zaprojektowaniem krawatu to daj znać ;]
Ostatnio zmieniony 25 sie 2011, o 00:43 przez Funktor, łącznie zmieniany 1 raz.
Adifek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1567
Rejestracja: 15 gru 2008, o 16:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrzeszów/Wrocław
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 398 razy

krawat dla zainteresowanego matematyką

Post autor: Adifek »

foto, jakiegoś sławnego matematyka, np. ten wzór to udowodnił chyba Gauss albo Euler, ooo wpadł mi do głowy taki pomysł, można by na krawacie wyryć Wielkie Twierdzenie Fermata i zdjęcia Fermata
Jak znajdziesz FOTO któregoś z tej trójki to stawiam piwo
Awatar użytkownika
Funktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 21 gru 2009, o 15:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 63 razy

krawat dla zainteresowanego matematyką

Post autor: Funktor »

Heh, no tak z foto to byłbym problem ale obrazem jpg to już prędzej
Adifek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1567
Rejestracja: 15 gru 2008, o 16:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrzeszów/Wrocław
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 398 razy

krawat dla zainteresowanego matematyką

Post autor: Adifek »

... 0631662742 taki całkiem fajny
Ja tam bym się najbardziej ucieszył, gdyby na krawacie był jakiś zgrabny dowód fajnego twierdzenia
Awatar użytkownika
Funktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 21 gru 2009, o 15:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 63 razy

krawat dla zainteresowanego matematyką

Post autor: Funktor »

Mam wizję co do tego krawatu z WTF, prześpię się z nią i dzisiaj ją opiszę jakoś po południu ;]-- 25 sie 2011, o 00:48 --Zgrabny dowód WTF zajmuje jakieś 200 stron, jak by się postarać to by na 100 krawatach się może zmieściło :p
Annie_
Posty: 0
Rejestracja: 24 sie 2011, o 23:31
Płeć: Kobieta

krawat dla zainteresowanego matematyką

Post autor: Annie_ »

w życiu bym nie wpadła, że takie krawaty są produkowane. myślałam, że tylko ja mam takie pomysły

i te fraktalne rzeczywiście świetne i jemu by się spodobało - ale niestety to jest chyba niewykonalne... nadruk będzie chyba tego typu co na koszulkach, więc chyba sam tekst byłby najlepszy. jakiś wzór mógłby być całkiem miły - tylko nie wiem jaki, sama matematyką niestety za bardzo się nie interesuję a w szkole miałam beznadziejny poziom. odnośnie jego ulubionej części matematyki - nie wiem niestety.
ODPOWIEDZ