Studia na Politechnice

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
lalka011
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 2 mar 2011, o 19:24
Płeć: Kobieta
Podziękował: 2 razy

Studia na Politechnice

Post autor: lalka011 »

Witam, idę właśnie do klasy maturalnej na profilu mat-fiz i zastanawiam się nad wyborem uczelni i kierunku studiów. Na pewno będzie to matematyka, na pewno na Politechnice. Pytanie teraz na której. Najbliżej mam do Łodzi i zawsze tylko z tym miastem wiązałam moją przyszłość studencką, ale ostatnio rodzina narobiła mi wątpliwości, kazali patrzeć na rankingi itp. No i co wyczytałam z rankingów: PŁ - 4 uczelnia techniczna w kraju. Moja alternatywa to Politechnika Warszawska - któryś rok z kolei pierwsza. Nie wiem na co się zdecydować. Ze specjalizacji myśląc o Łodzi wybierałam matematyczne metody analizy danych biznesowych - warszawski odpowiednik to statystyka matematyczna i analiza danych. Ale patrząc na kierunki pomyślałam także o matematyce w naukach technicznych. Chciałabym prosić o radę zwłaszcza studentów tych uczelni, która specjalizacja się bardziej opłaca, jak z pracą po nich i czy zostać w Łodzi czy rzucić się na stolicę?
miodzio1988

Studia na Politechnice

Post autor: miodzio1988 »

PW user.

Na 4-5 roku wszyscy u nas robią jakieś praktyki, więc i z robotą nie powinno być źle. szczególnie gdy te praktyki są załatwiane na własną rękę. Ludzie po też nie narzekają na brak pracy.
lalka011
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 2 mar 2011, o 19:24
Płeć: Kobieta
Podziękował: 2 razy

Studia na Politechnice

Post autor: lalka011 »

A którą specjalizację byś mi doradził?
miodzio1988

Studia na Politechnice

Post autor: miodzio1988 »

Ja idę na statystykę, bo nie lubię prawdopodobieństwa. Ci najlepsi idą na matematykę w ubezpieczeniach i finansach. Tutaj biorą tych z najwyższą średnią.
Matematyka w naukach technicznych- na to biorą każdego, bo jest mało chętnych do tego.

Twój wybór. Po 3 latach i po takich przedmiotach jak cząstki, pstwo, statystyka, algebra będziesz wiedziała co wybrać. Uwierz mi
_radek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 23 gru 2008, o 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 6 razy

Studia na Politechnice

Post autor: _radek »

Myślę że na razie nie masz czym się przejmować z tego co piszesz masz jeszcze 3 lata żeby wybrać... to jest bardzo dużo, dużo może Ci się jeszcze zmienić.
Awatar użytkownika
Erurikku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 46 razy

Studia na Politechnice

Post autor: Erurikku »

_radek pisze:Myślę że na razie nie masz czym się przejmować z tego co piszesz masz jeszcze 3 lata żeby wybrać... to jest bardzo dużo, dużo może Ci się jeszcze zmienić.
Dokładnie. Ja sam decyzje o studiowaniu matematyki (PW) podjąłem dopiero w 3 klasie liceum. Wcześniej miałem zamiar iść na tysiące innych uczelni/kierunków.
lalka011
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 2 mar 2011, o 19:24
Płeć: Kobieta
Podziękował: 2 razy

Studia na Politechnice

Post autor: lalka011 »

W sumie racja Dzięki, a co kto może mi coś powiedzieć o PŁ?
ODPOWIEDZ