Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
miodzio1988

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: miodzio1988 »

wydaje mi się, że najlepsi już się podostawali gdzie chcieli
O brawo. Wreszcie mądra myśl.
No chyba że tak jak kolega wyżej dowiedzą się o stypendium i będą uderzać na UJ, żeby się nachapać
No to będą zaskoczeni jak się dowiedzą, że nie dla każdego jest stypendium
makat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 18 lip 2011, o 18:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: niebo

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: makat »

@ekonomia : zadzwoń i się zapytaj- tak będzie najprościej i najpewniej.
Bo chyba każdy nie dostaje tego stypendium, nie? Tylko najlepsi. A student z trzeciego naboru jakoś do takiej grupki najlepszych nie należy.
Jezuuu wiem że najlepsi, ale on JEST NAJLEPSZY i pod względem pkt dostanie NA PEWNO. Przecież sam napisał, że ma prawie 100% z rozszerzenia... Załapie się na bank i nie strasz więcej.
A to że składa w 3 naborze wcale nie oznacza, że jest gorszy od tych, którzy mają tyle samo punktów a składali w 1.
miodzio1988

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: miodzio1988 »

heheh to też będzie w jakiś sposób zabawne. Ci co dostali się w pierwszej rekrutacji zostaną wygryzieni ( ze stypendium) przez osoby, które będą się rekrutować dopiero w trzeciej heheh ile ja bym oddał za zobaczenie wyrazu twarzy tych osób ;D
Tomek_Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 9 gru 2007, o 14:39
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 181 razy

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: Tomek_Z »

heheh ile ja bym oddał za zobaczenie wyrazu twarzy tych osób ;D
Tyle, że wyniki konkursu o stypendium będą zapewne najwcześniej pod koniec października i studenci powinni dobrze o tym wiedzieć i liczyć się z tym, że są trzy nabory...
miodzio1988

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: miodzio1988 »

Bo te trzy nabory były wcześniej zapowiadane? Oj coś mi się nie wydaje. Chyba widziałem gdzieś, że dopiero później był ogłaszany kolejny nabór. Ale co mnie to tam obchodzi. Nie moja sprawa tak naprawdę
ekonomia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 9 sie 2011, o 16:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: ekonomia »

miodzio1988 pisze:heheh to też będzie w jakiś sposób zabawne. Ci co dostali się w pierwszej rekrutacji zostaną wygryzieni ( ze stypendium) przez osoby, które będą się rekrutować dopiero w trzeciej heheh ile ja bym oddał za zobaczenie wyrazu twarzy tych osób ;D
Nom, też liczę na uśmiech na ich twarzach. Ofc, jeżeli regulamin się nie zmieni. Bo jeżeli wejdzie regulamin taki jak pk to rezygnuję ;]

Żeby była jasność, nie składam tylko dlatego, żeby się nachapać. Na AGH w rekrutacji dodatkowej jedynymi dla mnie ciekawymi kierunkami są EIT i Matematyka stosowana (a na AGH nie dostaję pieniędzy). Mam trudną sesję na TRUDNYM kierunku i muszę rozważyć wszystkie możliwości, żeby nie okazało się, że mam pauzować przez rok. Miałem wybór, albo zdaję sesję wrześniową i liczę na to, że w rekrutacjach dodatkowych będą miejsca na kierunki, które chcę, albo rekrutuję się w pierwszej rekrutacji i nie podchodzę do sesji wrześniowej. Zaryzykowałem. Zapewniam was, że są w Krakowie trudniejsze kierunki od matematyki na UJ.

Bardzo mi zależy na konkretnych odpowiedziach pana Wojciecha Słomczyńskiego do moich pytań.

Jeżeli miałbym wybierać między matematyką na AGH z akademikami i wspaniałą atmosferą, a matematyką na UJ na którą trzeba dojeżdżać na Ruczaj to bez argumentu stypendium motywacyjnego wybór jest chyba jasny.
makat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 18 lip 2011, o 18:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: niebo

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: makat »

@miodzio1988: a nie przyszło Ci do głowy, że z tych wszystkich osób które zarekrutowały się na matmę tylko część złożyła papiery, toteż inni wskakują oczka wyżej w walce o stypendium? Tym samym osoby mające ponad 90% z rozszerzenia na pewno się załapią... Listy jeszcze nie ma, więc nie wiem jak ktoś może być tak wielce zaskoczony że się nie udało, bo został wygryziony/na...
mandalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2011, o 20:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2 razy

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: mandalina »

ekonomia pisze:Żeby była jasność, nie składam tylko dlatego, żeby się nachapać. Na AGH w rekrutacji dodatkowej jedynymi dla mnie ciekawymi kierunkami są EIT i Matematyka stosowana (a na AGH nie dostaję pieniędzy). Mam trudną sesję na TRUDNYM kierunku i muszę rozważyć wszystkie możliwości, żeby nie okazało się, że mam pauzować przez rok. Miałem wybór, albo zdaję sesję wrześniową i liczę na to, że w rekrutacjach dodatkowych będą miejsca na kierunki, które chcę, albo rekrutuję się w pierwszej rekrutacji i nie podchodzę do sesji wrześniowej. Zaryzykowałem. Zapewniam was, że są w Krakowie trudniejsze kierunki od matematyki na UJ.

Jeżeli miałbym wybierać między matematyką na AGH z akademikami i wspaniałą atmosferą, a matematyką na UJ na którą trzeba dojeżdżać na Ruczaj to bez argumentu stypendium motywacyjnego wybór jest chyba jasny.
Co to niby za kierunek, że wszyscy mamy padać na kolana przed jego trudnością?

W ogóle jak rekrutujesz się na UJ, to wypadałoby się pozbyć tego typowego dla mojej eks-uczelni podejścia pt. Wspaniałe Cudowne Klimatyczne Najlepsze Na Świecie AGH kontra UJ Który Musiałby Mi Płacić Tysiąc Złotych Miesięcznie Bym Raczył Się Tam Łaskawie Pokazać ;p
ekonomia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 9 sie 2011, o 16:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: ekonomia »

mandalina pisze:W ogóle jak rekrutujesz się na UJ, to wypadałoby się pozbyć tego typowego dla mojej eks-uczelni podejścia pt. Wspaniałe Cudowne Klimatyczne Najlepsze Na Świecie AGH kontra UJ Który Musiałby Mi Płacić Tysiąc Złotych Miesięcznie Bym Raczył Się Tam Łaskawie Pokazać ;p
Czemu miałbym się tego pozbywać? ;] Wtopiłem pierwszy semestr i odbił się on na drugim, ale to raczej nie wina uczelni, tylko moja. Poza tym, sam nie mam pewności czy ten super ekstra fajny kierunek pozwoli mi w przyszłości rozwijać się w praktycznie nieskończoność w sensie płacowym, tak samo jak matematyka w ekonomii czy matematyka finansowa.

Poza tym, to nie jest jeszcze moja eks-uczelnia bo jeszcze mam kampanię wrześniową i zamierzam walczyć, ale ofc nawet jeżeli wszystko zdam to przewiduję scenariusz w którym zawieszam swoją naukę na tym kierunku (być może kiedyś do niego powrócę).
mandalina pisze:Co to niby za kierunek, że wszyscy mamy padać na kolana przed jego trudnością?
A który kierunek jest najtrudniejszy na AGH? ;]
Ostatnio zmieniony 11 sie 2011, o 18:01 przez ekonomia, łącznie zmieniany 1 raz.
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: wszamol »

ekonomia pisze:A który kierunek jest najtrudniejszy na AGH? ;]
Ochrona środowiska?

Trochę zabawny jesteś z tym "poziomem" trudności... przecież to subiektywna ocena, a Ty się zachowujesz jakbyś studiował na MIT nie wiadomo co ;p
ekonomia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 9 sie 2011, o 16:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: ekonomia »

mandalina pisze:Wspaniałe Cudowne Klimatyczne Najlepsze Na Świecie AGH kontra UJ Który Musiałby Mi Płacić Tysiąc Złotych Miesięcznie Bym Raczył Się Tam Łaskawie Pokazać ;p
Co do tego zdania chciałbym jeszcze dodać tyle: AGH pod względem mieszkań to wręcz niebo w stosunku do UJ. Akademiki 15 minut na nogach od najdalszych zakątków uczelni. Powiedziałbym nawet, że UJ to bardziej uczelnia dla burżujów, gdzie ktoś kto nie ma pieniędzy nie idzie bo trzeba znaleźć mieszkanie, a te w Krakowie nie są tanie. Łatwo osądzać ludzi i mówić, że idzie się nachapać studiując na UJ, płacąc za mieszkanie 500 zł miesięcznie i dojeżdżając sobie codziennie na uczelnię samochodem, gdy benzyna już po 5,50 zł.
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: Rogal »

A dlaczegóż to miałby dojeżdżać niby samochodem, płacąc 500 złotych miesięcznie za mieszkanie? Szczególnie, że przewidujący student wynajmuje mieszkanie blisko uczelni, a takowych mieszkań w okolicach III Kampusu UJ namnożyło się co nie miara.
AGH ma jedynie tę przewagę, że został wybudowany 90 lat temu, a nie 600, więc siłą rzeczy, dostał więcej miejsca. Należy też zauważyć, że obydwie uczelnie wciąż się rozbudowują, co bardzo dobrze o nich świadczy.
Tak naprawdę, to jedyne, czego teraz brakuje UJ-otowi, to nowy ośrodek sportowo-rekreacyjny i akademiki na III Kampusie. Z tego co wiem, wszystko to jest w toku.
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: wszamol »

ekonomia pisze: Łatwo osądzać ludzi i mówić, że idzie się nachapać studiując na UJ, płacąc za mieszkanie 500 zł miesięcznie i dojeżdżając sobie codziennie na uczelnię samochodem, gdy benzyna już po 5,50 zł.
No jak tak planujesz, to faktycznie może być problem z utrzymaniem.
ekonomia pisze:Powiedziałbym nawet, że UJ to bardziej uczelnia dla burżujów
Masz kompleksy jakieś, czy co?
mandalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2011, o 20:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2 razy

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: mandalina »

ekonomia pisze:Poza tym, to nie jest jeszcze moja eks-uczelnia
Napisałam, że moja.
ekonomia pisze:Łatwo osądzać ludzi i mówić, że idzie się nachapać studiując na UJ, płacąc za mieszkanie 500 zł miesięcznie i dojeżdżając sobie codziennie na uczelnię samochodem, gdy benzyna już po 5,50 zł.
Litości... wszystko musisz brać za śmiertelnie poważny atak na swoją osobę? poza tym sam przyznałeś, że idziesz tam ze względów finansowych, więc w którym miejscu skłamałam?
ekonomia pisze:Powiedziałbym nawet, że UJ to bardziej uczelnia dla burżujów, gdzie ktoś kto nie ma pieniędzy nie idzie
Made my day :D:D:D:D:D
wszamol pisze:Masz kompleksy jakieś, czy co?
Nie od wczoraj wiadomo, że po AGH grasuje wysoce zaraźliwy wirus, wywołujący nieuleczalny u wielu osób kompleks UJ
ekonomia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 9 sie 2011, o 16:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: ekonomia »

mandalina pisze:Nie od wczoraj wiadomo, że po AGH grasuje wysoce zaraźliwy wirus, wywołujący nieuleczalny u wielu osób kompleks UJ
Mów co chcesz, ale to nie my łazimy na UJ robić grille tylko UJ przychodzi do nas ;]
ODPOWIEDZ