Jakie pytania na egzaminie licencjackim?

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
ldurniat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 lis 2010, o 11:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Pomógł: 1 raz

Jakie pytania na egzaminie licencjackim?

Post autor: ldurniat »

Prosze o podanie kliku przykladowych pytan. Czy sa to wylacznie pytania o definicje, przyklady oraz pytania dot. pracy lic. Mile widzianeby bylo aby osoby ktore maja taki egzamin za soba powiedzialy klika slow o jego przebiegu. Dziekuje.
miodzio1988

Jakie pytania na egzaminie licencjackim?

Post autor: miodzio1988 »

10-15 minut prezentujesz swój temat. Później pytania dotyczące Twojego tematu. Później pytania ogólne z listy, którą powinieneś dostać. I tutaj mogą się różne trafić pytania. Definicje, ważniejsze twierdzenie, swoimi słowami coś opowiedzieć. Z całych 3 lat studiów są już pytania .
ldurniat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 lis 2010, o 11:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Pomógł: 1 raz

Jakie pytania na egzaminie licencjackim?

Post autor: ldurniat »

Ja mam liste na niej np Postawy matemtyki punkt 2 Podstawowe pojecia dotyczace funkcji, funkcje roznwartowsciowe i na. Na tej liscie sa jeszcze Algebra,Ana. mat., Rownania rozni. zwyczajne, Rachunek prawdob. Rozumiem ze pytania bede z tego zakresu a nie wszystko z 3 lat studiow.
Pazdziernik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2011, o 23:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Śląskie

Jakie pytania na egzaminie licencjackim?

Post autor: Pazdziernik »

A jak mieli inni ludzie z grupy? Pogadaj z osobami z roku które obronę mają już za sobą.
To chyba najłatwiejszy sposób żeby dowiedzieć się czegoś konkretnego.
miodzio1988

Jakie pytania na egzaminie licencjackim?

Post autor: miodzio1988 »

ldurniat pisze:Ja mam liste na niej np Postawy matemtyki punkt 2 Podstawowe pojecia dotyczace funkcji, funkcje roznwartowsciowe i na. Na tej liscie sa jeszcze Algebra,Ana. mat., Rownania rozni. zwyczajne, Rachunek prawdob. Rozumiem ze pytania bede z tego zakresu a nie wszystko z 3 lat studiow.
A na jakim kierunku jesteś? Bo na bank nie na matmie.
ldurniat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 lis 2010, o 11:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Pomógł: 1 raz

Jakie pytania na egzaminie licencjackim?

Post autor: ldurniat »

Studiuje matematyke.
miodzio1988

Jakie pytania na egzaminie licencjackim?

Post autor: miodzio1988 »

jaja jakieś. U mnie na liście są konkretne zagadnienia, a nie np podstawowy matematyki. Podstawy matematyki na matematyce? Jaja jakieś
Awatar użytkownika
argv
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 569
Rejestracja: 27 maja 2009, o 01:27
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 51 razy
Pomógł: 66 razy

Jakie pytania na egzaminie licencjackim?

Post autor: argv »

Sprawdź stronę uczelni, często tam wszystko jest określone np dla UW
ldurniat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 lis 2010, o 11:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Pomógł: 1 raz

Jakie pytania na egzaminie licencjackim?

Post autor: ldurniat »

Zle nie mnie zrozumiales. Lista zagadnien na egz. lic. ma postac: Nazwa przemiotu np. Podstawy matematyki, ponizej jest 6 punktow, ktore zawieraja konkretne zagadnienia np punkt 4: Moc zbioru. zbiory przeliczalne i nieprzeliczalne. w pytaniu, ktore zadalem na forum chodzilo mi o to czy zagadnienia-pytania na egz. moga wykroczyc poza zakres okresony przez liste wyzej wpomniana. oraz jakie moga byc pytania np odniesieniu do punku 4 z Podst. mat.
Jeszcze jedno czy w czasie egz. student korzysta z talbicy do zapisania czego na niej ?
mateuszek89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1106
Rejestracja: 1 lip 2010, o 15:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: toruń
Pomógł: 153 razy

Jakie pytania na egzaminie licencjackim?

Post autor: mateuszek89 »

warto znać proste przykłady przy omawianiu jakiegoś zagadnienia. Poza tym pytania mogą dotyczyć zagadnień, które nie są ujęte w temacie bezpośrednio, ale są z nim powiązane. Ponadto warto znać choć szkice niektórych dowodów.
ldurniat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 lis 2010, o 11:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Pomógł: 1 raz

Jakie pytania na egzaminie licencjackim?

Post autor: ldurniat »

mateuszek89 pisze:warto znać proste przykłady przy omawianiu jakiegoś zagadnienia. Poza tym pytania mogą dotyczyć zagadnień, które nie są ujęte w temacie bezpośrednio, ale są z nim powiązane. Ponadto warto znać choć szkice niektórych dowodów.
Czy odpowiadajac na pytanie np. Podaj definicje całki Riemanna. Mam odpowiedziec ksiazkowo tzn wprowadzajac wszystkie definicje(niezbedne), przytaczajac twiedzenia(niezbedne) konczac na samej definicji calki czy moze stosowac pewne skroty myslowe?

Czy ktos moze sie ze mna podzielic informacjami z przebiegu egzaminu - ogolnie wiem jak taki egzamin przebiega ale chodzi mi raczej o to jakie pytania padaly i czy pytania nie dotyczace bezposrednio zagadnien ujetych w wytycznych dla studenta padaly i trudno bylo by odpowiedziec na nie trzymajac sie jedynie nich(zagadnienie z listy)?

Ps. Dziekuje za wczesniejsze odpowiedzi
ODPOWIEDZ