Odpis świadectwa maturalnego na MIM

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
inFamous
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2011, o 08:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Odpis świadectwa maturalnego na MIM

Post autor: inFamous »

Czy przy składaniu papierów na matematykę na MIM może być jakiś problem z brakiem oryginału świadectwa i składaniem odpisu? Mój oryginał leży na SGH, czy jako uzasadnienie złożenia odpisu wystarczy aktualna legitymacja innej uczelni?
konole
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 12 lip 2011, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Odpis świadectwa maturalnego na MIM

Post autor: konole »

Odpis ma taką samą wartość jak oryginał.
adner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 635
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 63 razy

Odpis świadectwa maturalnego na MIM

Post autor: adner »

Czasami na UW wymaga się pisemnego potwierdzenia z uczelni, na której leży oryginał. Musisz się dowiedzieć na miejscu(np. zadzwonić).
inFamous
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2011, o 08:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Odpis świadectwa maturalnego na MIM

Post autor: inFamous »

konole pisze:Odpis ma taką samą wartość jak oryginał.
Piszesz o ogólnej zasadzie, czy konkretnie o MIM na podstawie swoich doświadczeń?
konole
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 12 lip 2011, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Odpis świadectwa maturalnego na MIM

Post autor: konole »

Konkretnie. Przecież jest wydawany również przez CKE i jedyna różnica między oryginałem, to napis w prawym górnym rogu - "Odpis". Ten sam papier, te same zabezpieczenia. Przykładowo PW akceptuje zarówno oryginał jak i odpis - wiele to dla nich nie zmienia.
inFamous
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2011, o 08:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Odpis świadectwa maturalnego na MIM

Post autor: inFamous »

Wiem, że formalnie oba dokumenty są równoprawne, choć UW zaznacza przy liście dokumentów do złożenia "(...) lub odpis (w uzasadnionych przypadkach)". Na forum IRK UW przeczytałem, że każdy wydział inaczej rozumie "uzasadniony przypadek" i niektóre w ogóle nie komentują złożenia odpisu, inne chcą legitymacji, a jeszcze inne wymagają pisemnego poświadczenia z innej uczelni. Tego ostatniego nie mogę teraz zdobyć i stąd pytanie, czy nikt go ode mnie nie będzie chciał.
adner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 635
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 63 razy

Odpis świadectwa maturalnego na MIM

Post autor: adner »

konole pisze:Konkretnie. Przecież jest wydawany również przez CKE i jedyna różnica między oryginałem, to napis w prawym górnym rogu - "Odpis". Ten sam papier, te same zabezpieczenia. Przykładowo PW akceptuje zarówno oryginał jak i odpis - wiele to dla nich nie zmienia.
Zanosiłeś tam odpis, skoro twierdzisz, że mówisz konkretnie o tym wydziale?
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Odpis świadectwa maturalnego na MIM

Post autor: Dulce »

mogę ukrócić wasze wątpliowści : w kolejce do sekretariatu przede mna stał chłopak też z SGH ( co wyście wszyscy z tego SGH sie tak rzucili na MIM ? ) i przyjęli mu odpis....
inFamous
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2011, o 08:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Odpis świadectwa maturalnego na MIM

Post autor: inFamous »

Dulce pisze:mogę ukrócić wasze wątpliowści : w kolejce do sekretariatu przede mna stał chłopak też z SGH ( co wyście wszyscy z tego SGH sie tak rzucili na MIM ? ) i przyjęli mu odpis....
Dzięki.

Rzuciliśmy się, bo matematyka jest na SGH w odwrocie i jak ktoś chce zajmować się na poważnie np. matematyką finansową, to albo sam siedzi całą dobę w książkach, albo idzie na matematykę.
konole
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 12 lip 2011, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Odpis świadectwa maturalnego na MIM

Post autor: konole »

adner pisze:
konole pisze:Konkretnie. Przecież jest wydawany również przez CKE i jedyna różnica między oryginałem, to napis w prawym górnym rogu - "Odpis". Ten sam papier, te same zabezpieczenia. Przykładowo PW akceptuje zarówno oryginał jak i odpis - wiele to dla nich nie zmienia.
Zanosiłeś tam odpis, skoro twierdzisz, że mówisz konkretnie o tym wydziale?
Tak. I nie wydziale, tylko uczelni. :]
Awatar użytkownika
honotam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 7 lis 2009, o 15:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa/Rawa Mazowiecka

Odpis świadectwa maturalnego na MIM

Post autor: honotam »

inFamous pisze:
Dulce pisze:mogę ukrócić wasze wątpliowści : w kolejce do sekretariatu przede mna stał chłopak też z SGH ( co wyście wszyscy z tego SGH sie tak rzucili na MIM ? ) i przyjęli mu odpis....
Dzięki.

Rzuciliśmy się, bo matematyka jest na SGH w odwrocie i jak ktoś chce zajmować się na poważnie np. matematyką finansową, to albo sam siedzi całą dobę w książkach, albo idzie na matematykę.
Dokładnie. Albo jeszcze lepiej: idzie się na matmę i dokłada później SGH.
Albo(uwaga moje ulubione) idzie się na JSEM.
Kuuuba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 26 lut 2011, o 23:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Północ
Podziękował: 1 raz

Odpis świadectwa maturalnego na MIM

Post autor: Kuuuba »

konole pisze:Konkretnie. Przecież jest wydawany również przez CKE i jedyna różnica między oryginałem, to napis w prawym górnym rogu - "Odpis". Ten sam papier, te same zabezpieczenia. Przykładowo PW akceptuje zarówno oryginał jak i odpis - wiele to dla nich nie zmienia.
I nawet na obu dokumentach jest pieczęć szkoły, podpis dyrektora.

ALE mi na PG nie chcieli przyjąć odpisu Musi być oryginał, choć nie próbowałem się za nadto wykłócać z wyższą instancją (tyle tylko że musiałem drugi raz jechać). Znajoma mamy powiedziała kiedyś, że może to być swego rodzaju zabezpieczenie, żeby ktoś nie złożył papierów na dwa kierunki i nie zajmował miejsca na dwóch listach...
ODPOWIEDZ