Mozliwosc ewentualnego przeniesienia z infy na matme UW

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Mozliwosc ewentualnego przeniesienia z infy na matme UW

Post autor: Dulce »

No wiec dostalam sie na informatyke i matematyke na UW... Ponieważ nie jestem do końca pewna czy podołam (nigdy wcześniej nie programowałam) , chciałabym wiedzieć czy jak złoże papiery na infe, to czy np. pod koniec października jak stwierdze,ze ta infa to nie bardzo to czy będę mogła przepisać się na matmę?
szw1710

Mozliwosc ewentualnego przeniesienia z infy na matme UW

Post autor: szw1710 »

Co Ci się bardziej podoba? I nie dyskwalifikuj się tak szybko. Wydaje mi się, że programowanie jest jednym z wielu elementów studiów informatycznych. Jest dużo matematyki. Nie wiem czy od razu od pierwszego semestru będziesz się uczyć programować. Ale wszystko jest dla ludzi. Więc jeśli bardziej lubisz informatykę, idź na nią.
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Mozliwosc ewentualnego przeniesienia z infy na matme UW

Post autor: Dulce »

w I semestrze jest przedmiot Wstęp do programowania ,więc raczej sie programuje...
informatyka zainteresowałam się dość niedawno ,wiec nie jestem pewna czy nie jest to tylko przelotny romans.... a matme kocham od dawna

ale proszę o odpowiedzi w temacie
szw1710

Mozliwosc ewentualnego przeniesienia z infy na matme UW

Post autor: szw1710 »

... a matme kocham od dawna
To prawem wieku pozwól mi na jeszcze jedno zdanie nie na temat: idź na matematykę!!!
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Mozliwosc ewentualnego przeniesienia z infy na matme UW

Post autor: Dulce »

co do matmy : ale nie wiem czy to miłosć odwzajemniona.....
a jednak po infie lepsze perspektywy pracy...materialistka nie jestem ,ale chce zyc na poziomie i miec pieniadze na podróże...
RSM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 197
Rejestracja: 1 lip 2011, o 21:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Internet
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 13 razy

Mozliwosc ewentualnego przeniesienia z infy na matme UW

Post autor: RSM »

Myślę, że odpowiednia władza wydziału każdy przypadek rozpatruje osobno. Nikt Ci raczej nie odpowie na to pytanie. Szansa pewnie jest.
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Mozliwosc ewentualnego przeniesienia z infy na matme UW

Post autor: Dulce »

RSM pisze:Myślę, że odpowiednia władza wydziału każdy przypadek rozpatruje osobno. Nikt Ci raczej nie odpowie na to pytanie. Szansa pewnie jest.
jaki przypadek? przecież jeżeli będę chciała się przepisać powiedzmy po 2 tygodniach to nie beda mogli patrzeć na średnią ocen bo jej zwyczajnie nie będzie...
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Mozliwosc ewentualnego przeniesienia z infy na matme UW

Post autor: xanowron »

Dulce pisze:
RSM pisze:Myślę, że odpowiednia władza wydziału każdy przypadek rozpatruje osobno. Nikt Ci raczej nie odpowie na to pytanie. Szansa pewnie jest.
jaki przypadek? przecież jeżeli będę chciała się przepisać powiedzmy po 2 tygodniach to nie beda mogli patrzeć na średnią ocen bo jej zwyczajnie nie będzie...
Po dwóch tygodniach nie będzie problemu. Byle przed pierwszymi kolokwiami (czyli przed połową listopada).
Później sprawa zaczyna się komplikować.
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Mozliwosc ewentualnego przeniesienia z infy na matme UW

Post autor: Dulce »

xanowron pisze:
Dulce pisze:
RSM pisze:Myślę, że odpowiednia władza wydziału każdy przypadek rozpatruje osobno. Nikt Ci raczej nie odpowie na to pytanie. Szansa pewnie jest.
jaki przypadek? przecież jeżeli będę chciała się przepisać powiedzmy po 2 tygodniach to nie beda mogli patrzeć na średnią ocen bo jej zwyczajnie nie będzie...
Po dwóch tygodniach nie będzie problemu. Byle przed pierwszymi kolokwiami (czyli przed połową listopada).
Później sprawa zaczyna się komplikować.
na 100%? bo w tym roku jest nietypowa sytuacja - próg na matme był wyższy niż na infe.... i powiedza mi ,że sie przenosze bo sie nie dostałam w normalnej rekrutacji (choc to nieprawda bo dostałam się ,ale kto będzie o tym w pażdzierniku pamiętać)

xawronox - jesteś z UW ?
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Mozliwosc ewentualnego przeniesienia z infy na matme UW

Post autor: xanowron »

Dulce pisze:
na 100%? bo w tym roku jest nietypowa sytuacja - próg na matme był wyższy niż na infe.... i powiedza mi ,że sie przenosze bo sie nie dostałam w normalnej rekrutacji (choc to nieprawda bo dostałam się ,ale kto będzie o tym w pażdzierniku pamiętać)

xawronox - jesteś z UW ?
Jeśli o mnie pytasz to tak, jestem na UW.
A co do progów to nie ma co kombinować, jak masz zamiar zmienić kierunek po 2 tygodniach to nikt nie będzie Ci robić problemów. Inaczej sprawa wygląda jak to przedłużasz.
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Mozliwosc ewentualnego przeniesienia z infy na matme UW

Post autor: Dulce »

przedluzasz tzn. ? po miesiącu też będzie ok?
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Mozliwosc ewentualnego przeniesienia z infy na matme UW

Post autor: »

Ja na samą matematyką przeniosłem się zaraz przed końcem pierwszego semestru, ale byłem na jednoczesnych studiach informatyczno-matematycznych, więc to pewnie trochę inna sprawa. Niemniej nie wydaje mi się, że żeby miał być kłopot z takimi przenosinami, bardziej kłopotliwe może raczej być odnalezienie się w innym toku wykładów (np. Wstęp do programowania na informatyce to coś zupełnie innego niż Wstęp do informatyki na matematyce).

Natomiast co do samego wyboru: jeśli nie jesteś pewna czy programowanie może stać się Twoim hobby, a matematykę lubisz, to doradzałbym raczej matematykę. Pamiętam ile koledzy z informatyki na wyższych latach siedzieli kodując kilometrowe programy i jeśli ktoś tego nie lubi, to zamęczyłby się na śmierć. Choć prawdą jest, że perspektywy pracy po informatyce są większe. Jest też (a przynajmniej była za moich czasów) natomiast opcja by po skończeniu matematyki pójść na dwuletnie studia informatyczne i mieć dwa dyplomy.

Q.
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Mozliwosc ewentualnego przeniesienia z infy na matme UW

Post autor: Dulce »

Qń pisze:Ja na samą matematyką przeniosłem się zaraz przed końcem pierwszego semestru, ale byłem na jednoczesnych studiach informatyczno-matematycznych, więc to pewnie trochę inna sprawa. Niemniej nie wydaje mi się, że żeby miał być kłopot z takimi przenosinami, bardziej kłopotliwe może raczej być odnalezienie się w innym toku wykładów (np. Wstęp do programowania na informatyce to coś zupełnie innego niż Wstęp do informatyki na matematyce).

Natomiast co do samego wyboru: jeśli nie jesteś pewna czy programowanie może stać się Twoim hobby, a matematykę lubisz, to doradzałbym raczej matematykę. Pamiętam ile koledzy z informatyki na wyższych latach siedzieli kodując kilometrowe programy i jeśli ktoś tego nie lubi, to zamęczyłby się na śmierć. Choć prawdą jest, że perspektywy pracy po informatyce są większe. Jest też (a przynajmniej była za moich czasów) natomiast opcja by po skończeniu matematyki pójść na dwuletnie studia informatyczne i mieć dwa dyplomy.

Q.
no ale chce spróbować na tej informatyce,żeby nie pluc sobie później w brodę,że mogłam..... dlatego pytam o możlwiosć późniejszego przepisania się na matematykę...
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Mozliwosc ewentualnego przeniesienia z infy na matme UW

Post autor: xanowron »

Dulce pisze: no ale chce spróbować na tej informatyce,żeby nie pluc sobie później w brodę,że mogłam..... dlatego pytam o możlwiosć późniejszego przepisania się na matematykę...
Myślę, że po miesiącu nikt nie będzie robić Ci problemów, ale nie zaszkodzi napisać maila do samorządu, może oni coś więcej wiedzą?
szw1710

Mozliwosc ewentualnego przeniesienia z infy na matme UW

Post autor: szw1710 »

Dulce, w całej tej dyskusji odnoszę wrażenie, że chciałabyś, ale się boisz Co powiesz o studiach po dwóch tygodniach? Na pewno wszystko będzie Ci sprawiać trudności. Niezależnie czy na matematyce, czy na informatyce. I niezależnie od kierunku będziesz się chciała przepisywać na ten drugi. Dla mnie studia matematyczne zaczęły się od zupełnego rozwalenia całego mojego pojęcia o matematyce, jakie nabyłem w szkole. Też chciałem rezygnować, na szczęście miałem mądrych rodziców. Wydawało mi się, że nie jestem w stanie zdobyć żadnego zaliczenia. "Rozczarowanie" przyszło końcem I semestru, kiedy zaczęły do indeksu wpadać czwórki i piątki.

Konkluzja tej mojej przemowy jest taka: dwa tygodnie to czas za krótki na przenosiny. Jeśli już to najwcześniej po semestrze. Jednak powinnaś się zastanowić nad tym, co naprawdę chcesz w życiu robić i w zależności od tego zdecydować o wyborze kierunku studiów. A przede wszystkim, zacisnąć zęby w początkowym, bardzo trudnym okresie, i wszystko przetrzymać. Żadnych pochopnych kroków.
ODPOWIEDZ