Matematyka UAM - specjalizacje (dwie konkretne)

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
macieq44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 22 paź 2009, o 21:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 1 raz

Matematyka UAM - specjalizacje (dwie konkretne)

Post autor: macieq44 »

Witam :D
Może to nie jest za bardzo odpowiednie miejsce do zadawania tego pytania, ale mam nadzieję, że ktoś zdoła mi odpowiedzieć. ;)

Idę na UAM na Matematykę i zastanawiam się co do specjalizacji. Chciałbym w przyszłości zostać aktuariuszem, ale patrząc na to, iż coraz więcej osób chce nim zostać, to czy to nadal będzie opłacalne? Dlatego też zastanawiam się nad specjalizacją. Albo 'matematyka finansowa i aktuarialna', albo 'matematyka stosowana'. Z tego co widziałem to bardzo ciekawe przedmioty są na stosowanej.

A tak w ogóle, to wie ktoś może, kiedy wybiera się specjalizację na matematyce na UAM? ;)
szw1710

Matematyka UAM - specjalizacje (dwie konkretne)

Post autor: szw1710 »

Podstawy matematyki typu analiza, algebra będziesz miał i tu, i tu. Matematyka stosowana zapewne pozwoli Ci podjąć pracę naukową w każdej dziedzinie, w której matematykę istotnie się wykorzystuje. Finansowa i aktuarialna - zapewne będziesz specjalistą w dziedzinie statystyki i pokrewnych. Jeśli więc masz sprecyzowany plan zostania aktuariuszem, wybierz finansową i aktuarialną. Oczywiście po stosowanej zawsze można zrobić uprawnienia, ale jest to kosztowne. Sprawdź czy w programie studiów jest egzamin na aktuariusza. Jeśli robiłbyś uprawnienia później - koszt kilku tys. zł.
emaerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 4 razy

Matematyka UAM - specjalizacje (dwie konkretne)

Post autor: emaerio »

jakby nie patrzec, to studia same w sobie nie przygotuja cie do egzaminow aktuarialnych, kluczem bedzie poswiecenie dosc duzej ilosci czasu na rozwiazywanie zadac w domu.

swoja droga ciekawe czy w programie studiow jest ktorys z egzaminow aktuarialnych, nigdy o czyms takim nie slyszalem.
Temeraire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 gru 2010, o 20:26
Płeć: Kobieta

Matematyka UAM - specjalizacje (dwie konkretne)

Post autor: Temeraire »

Przez jakiś czas poważnie myślałam nad matematyką na UAMie, więc dowiedziałam się, kiedy wybiera się specjalność:
Specjalność wybierasz zależnie albo w pod koniec 1 semestru, albo pod koniec 2 semestru.
Jeśli nauczycielska, to do 13 lutego się składało podanie o przyjęcie, co nie znaczy, że muszą przyjąć, na specjalnościach są miejsca 20 osób każda. Resztę specjalności chyba wybiera się pod koniec 2 semestru, tak żeby od 2 roku zacząć już specjalność, ale zaznaczam nie zawsze przyjmą.
ODPOWIEDZ