PW EiTI - progi 2011

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Psajdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 gru 2009, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hrubieszów

PW EiTI - progi 2011

Post autor: Psajdi »

Witam, wybieram się na Politechnike Warszawską, na Informatyke - wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych lub Elektryczny. Mam 159 punktów rekrutacyjnych. W tamtym roku na EiTI potrzebne było chyba 171, na Elektryczny 141. Jest szansa że progi spadną tak że tam jakoś na styk wejde? Wiem, że to takie gdybanie i dosyć duże ryzyko ale może warto spróbować.

Pozatym, jak to jest, bo nie moge się ze strony PW dowiedzieć, jak ktoś zaznaczył dany Wydział jako opcje B, czy C, czy tam niżej to jest mu się tam trudniej dostać niż ktoś kto zaznaczył dany wydział jako opcje A?

Dziękuję z góry za pomoc
Awatar użytkownika
Erurikku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 46 razy

PW EiTI - progi 2011

Post autor: Erurikku »

Próg na EiTi na informatykę październik: 182, w 2 rekrutacji 175.
na informatykę luty: 163, w 2: 150
elektryczny: 144, w 2: 141

Powiem tak, jeśli celujesz tylko i wyłącznie w październik to raczej bym nie liczył, że próg spadnie o 16 punktów. Z tego co wiem w 2011 i tak był najniższy próg na Informatykę EITI -więcej chyba już nie spadnie.
Na twoim miejscu wybrałbym informatykę na elektrycznym.

Opcja A - najbardziej preferowana, B - następna, C- następna. Możesz na A mieć wydział z najniższym progiem, a na D z najwyższym. Nie ma to znaczenia. Ty ustawiasz, według kolejności jak bardzo chcesz się gdzieś dostać.
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

PW EiTI - progi 2011

Post autor: smigol »

Co do liczenia punktów, patrzenia czy ich wystarczyło na dany kierunek w poprzednich latach, to polecam:

Kod: Zaznacz cały

http://buli.waw.pl/pw/progi/
.
Psajdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 gru 2009, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hrubieszów

PW EiTI - progi 2011

Post autor: Psajdi »

Dzieki koledzy za odpowiedzi, bardzo mi pomogliscie
diego_maradona
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 16 cze 2010, o 00:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 80 razy

PW EiTI - progi 2011

Post autor: diego_maradona »

Progi spadną o jakieś 17 pkt,(matura z matmy trudniejsza o 5 pkt proc. z fizyki aż o 13 pkt proc, z informatyki za to łatwiejsza, ale ją to mało kto zdaje ) więc masz szansę na październik EITI w 2 terminie, luty i wydział elektryczny masz praktycznie w kieszeni .
chrzanu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 22 paź 2008, o 20:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sanok
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 4 razy

PW EiTI - progi 2011

Post autor: chrzanu »

Niemozliwe ze progi spadną o 17 punktów, według mnie maksymalnie 5 i to wątpie (chociaż na to licze ).
Awatar użytkownika
Erurikku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 46 razy

PW EiTI - progi 2011

Post autor: Erurikku »

chrzanu pisze:Niemozliwe ze progi spadną o 17 punktów, według mnie maksymalnie 5 i to wątpie (chociaż na to licze ).
dokładnie, na PW idą jedni z najlepszych - zawsze się znajdą ludzie, którzy mają dużo punktów.
Według mnie na kierunkach typu informatyka progi będą +/- 5 punktów takie jak rok temu.
diego_maradona
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 16 cze 2010, o 00:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 80 razy

PW EiTI - progi 2011

Post autor: diego_maradona »

Polecam

Kod: Zaznacz cały

http://www.spoleczniak.fora.pl/hydepark,5/progi-punktowe-politechnika-warszawska-2007-2006,268.html

oraz

Porównajcie różnicę średnich wyników matur i odchyleń standardowych w 2009 i 2010 roku, jak widać ładnie to się odzwierciedliło na progach.

A różnica między maturą '11 a maturą '10 była dużo większa niż ta między '10 a '09, głównie przez fizykę.
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

PW EiTI - progi 2011

Post autor: Dulce »

Diego_maradona - nie wiem na które wyniki ty patrzysz,ale np.na matematykę i informatykę na MINI progi rosną pomimo spadku średniej wyników z matury z matematyki...
diego_maradona
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 16 cze 2010, o 00:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 80 razy

PW EiTI - progi 2011

Post autor: diego_maradona »

Pozwolę przypomnieć, że temat tyczy się EiTi. MINI ma nowy, super-wypasiony gmach który zwiększa prestiż tego wydziału, co amortyzuje (w przypadku informatyki) spadanie progów związane z trudniejszymi maturami (na matmie mimo to się zwiększyły, bo wzrosło zainteresowanie tym przedmiotem- patrz liczba zdających rozszerzenie w latach 2010 i 2009). Poza tym nie ma co się sugerować progami z 1 etapu bo są one sztucznie napompowane ( wielu kandydatów na MIM UW na wszelki wypadek rejestruje się na PW, a potem jak się dostaną to rezygnują ) . Więc RZECZYWISTE progi na Mini spadły tylko o 4 pkt , za to na EITI aż o 12! ( matury trudniejsze w sumie o jakieś 8).
paulina157
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 7 lip 2011, o 00:07
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: wARSZAWA

PW EiTI - progi 2011

Post autor: paulina157 »

Witam. Mam pytanie. czy ktoś tutaj zna jakies informacje dotyczące przyjęć na studia na politechnikę warszawska (rekrutacja 2011, pierwsza kwalifikacja)?
sixsixsix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 29 sty 2011, o 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skad?

PW EiTI - progi 2011

Post autor: sixsixsix »

paulina157 pisze:Witam. Mam pytanie. czy ktoś tutaj zna jakies informacje dotyczące przyjęć na studia na politechnikę warszawska (rekrutacja 2011, pierwsza kwalifikacja)?
jakie informacje?
diego_maradona
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 16 cze 2010, o 00:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 80 razy

PW EiTI - progi 2011

Post autor: diego_maradona »

Wg regulaminu, listy z pierwszej rekrutacji mają się pojawić 10 lipca.
paulina157
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 7 lip 2011, o 00:07
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: wARSZAWA

PW EiTI - progi 2011

Post autor: paulina157 »

Dziękuję:)
diego_maradona
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 16 cze 2010, o 00:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 80 razy

PW EiTI - progi 2011

Post autor: diego_maradona »

W tym roku 140 puntków starczyło na Luty, pozdrawiam
ODPOWIEDZ