problem z wyborem kierunku na politechnice

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
saba90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2009, o 22:48
Płeć: Mężczyzna

problem z wyborem kierunku na politechnice

Post autor: saba90 »

a ja mam pytanie:
Czy studia informatyczne wymagaja jakiejs konkretnej wiedzy po liceum? Czy wystarczy miec pojecie o matematyce i fizyce, a reszty nauczyc sie na studiach?
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

problem z wyborem kierunku na politechnice

Post autor: Rogal »

Studia informatyczne wymagają wiedzy, której nie ma w liceum, a którą teoretycznie dostaniesz na studiach w pigułce. Takiej wielkiej.
saba90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2009, o 22:48
Płeć: Mężczyzna

problem z wyborem kierunku na politechnice

Post autor: saba90 »

heh, no to moze jednak lepsze bedzie budownictwo
marty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 21:18
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 25 razy
Pomógł: 33 razy

problem z wyborem kierunku na politechnice

Post autor: marty »

Nie rezygnuj zbyt szybko. Zależy jakim chciałbyś być informatykiem, jeśli naprawdę dobry to niestety (albo stety ) musisz dać z siebie dużo. Znam osoby, które są na informatyce, pasji zero, ale jakoś dają radę przejść, naprawdę wiedzą nie rażą... Może kiedyś pracodawca to zweryfikuje, kto wie?
Jeśli już będąc na studiach przyłożysz się-spokojnie dasz radę.
Awatar użytkownika
dabro90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: O-ka
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

problem z wyborem kierunku na politechnice

Post autor: dabro90 »

saba90 zadal pytanie, ktore i mnie nurtuje. Gdzies (rowniez na tym forum) czytalem, ze po niektorych liceach/technikach ludzie juz C++ i jave maja w malym palcu, a u nas to ledwo pakiet offica i troche HTML'a zrobilismy. Marzy mi sie MiNI, ale czy da rade samemu takie braki nadrobic?

Ktos moze studiuje Inzynierie Srodowiska?
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

problem z wyborem kierunku na politechnice

Post autor: Frey »

C++ i jave dasz radę nadrobić, np. przez wakacje spokojnie usiądziesz poczytasz i dasz radę spokojnie
Awatar użytkownika
dabro90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: O-ka
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

problem z wyborem kierunku na politechnice

Post autor: dabro90 »

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy na MiNI jest sama informatyka+matematyka, czy również jakiaś inżyniera komputerowa (trudno mi to ubrać w słowa, chodzi mi o studia, po których pracowałoby się przy produkcji nowych podzespołów do komputerów czy innych urządzeń elektronicznych)?
miodzio1988

problem z wyborem kierunku na politechnice

Post autor: miodzio1988 »

dabro90 pisze:Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy na MiNI jest sama informatyka+matematyka, czy również jakiaś inżyniera komputerowa (trudno mi to ubrać w słowa, chodzi mi o studia, po których pracowałoby się przy produkcji nowych podzespołów do komputerów czy innych urządzeń elektronicznych)?
Jest sama informatyka i matematyka. Inzynieria komputerowa jest to specjalizacja na informatyce akurat.
loonatic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 6 sty 2008, o 01:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieruszów
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 7 razy

problem z wyborem kierunku na politechnice

Post autor: loonatic »

Pozwolę sobie wtrącić się odnośnie płac matematyków. Byłam na dniach otwartych UWr, gdzie gościł aktuariusz. Powiedział, że aktuariusz od razu po studiach lekką ręką zgarnia 10 000 PLN/mies. O swojej płacy, ani górnym limicie nie chciał rozmawiać, więc myślę, że takie 16k-17k jest jak najbardziej realne w wypadku matematyka doktora .
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

problem z wyborem kierunku na politechnice

Post autor: Frey »

akurat aktuariusz to fucha ogromna, zostać nim nie łatwo do tego nie jest ich wielu proszę zauważyć.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34542
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5226 razy

problem z wyborem kierunku na politechnice

Post autor: Jan Kraszewski »

loonatic pisze:Pozwolę sobie wtrącić się odnośnie płac matematyków. Byłam na dniach otwartych UWr, gdzie gościł aktuariusz.
On nie gościł, on był u siebie w pracy...

JK
loonatic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 6 sty 2008, o 01:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieruszów
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 7 razy

problem z wyborem kierunku na politechnice

Post autor: loonatic »

Jan Kraszewski pisze:On nie gościł, on był u siebie w pracy...

JK
A to przepraszam. Byłem przekonany, że ten Pan pracę na UWr zaczyna dopiero w tym roku akademickim .
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34542
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5226 razy

problem z wyborem kierunku na politechnice

Post autor: Jan Kraszewski »

loonatic pisze:A to przepraszam. Byłem przekonany, że ten Pan pracę na UWr zaczyna dopiero w tym roku akademickim .
Nie, ten Pan, podobnie jak drugi aktuariusz (obecny na sali incognito...) prowadzą zajęcia w naszym Instytucie od kilku lat.

JK
Awatar użytkownika
dabro90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: O-ka
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

problem z wyborem kierunku na politechnice

Post autor: dabro90 »

Mam pytanie do pana Jana Kraszewskiego.
Czy studia matematyczne o profilu zastosowań matematyki (ukierunkowane na zdanie egzaminów aktuarialnych) na UWr da radę połączyć z informatyką? Chodzi mi o studiowanie 2 kierunków i czy jest to wykonalne w polączeniu z normalnym życiem.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34542
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5226 razy

problem z wyborem kierunku na politechnice

Post autor: Jan Kraszewski »

dabro90 pisze:Mam pytanie do pana Jana Kraszewskiego.
Czy studia matematyczne o profilu zastosowań matematyki (ukierunkowane na zdanie egzaminów aktuarialnych) na UWr da radę połączyć z informatyką? Chodzi mi o studiowanie 2 kierunków i czy jest to wykonalne w polączeniu z normalnym życiem.
Ogólnie - tak.
W szczególe - to zależy kto i jak.

Jak ktoś czuje się silny, to idzie na studia równoczesne i robi oba kierunki razem. To jest opcja dla najlepszych, bo
primo: jest (raczej) trudno,
secundo: jest to czasochłonne (dużo zajęć i nauki), zwłaszcza od 4. semestru, gdy programy kierunków stają się (prawie) rozłączne (wcześniej powtarzające się przedmioty robi się tylko na jednym kierunku).
Jest to opcja polecana osobom, które wiedzą, że są (bardzo) dobre z matematyki i dadzą sobie radę.

Jeżeli ktoś nie ma tej pewności (proszę pamiętać, że studia to coś zupełnie innego niż szkoła), to ma inne opcje. Można
1) zacząć studiowanie jednego z kierunków, a po pewnym czasie wziąć drugi fakultet (i przepisać niektóre przedmioty);
2) zrobić dwie specjalizacje na studiach matematycznych: zastosowania i informatyczną.

JK
ODPOWIEDZ