Dwa ładunki punktowe \(\displaystyle{ q1=2* 10^{-4}}\) C i \(\displaystyle{ q2=-2* 10^{-4}}\)C umieszczono w odległości r1=1m. Jaką pracę należy wykonać aby zwiększyć ich odległość do r2=2m?
\(\displaystyle{ W=k*q1*q2*( \frac{1}{r1}-\frac{1}{r2})}\)
W= -180 J
czy praca może wyjść ujemna?
elektrostatyka- tylko do sprawdzenia
elektrostatyka- tylko do sprawdzenia
Tak. Praca może być ujemna. Wynika to z definicji pracy, jako iloczynu skalarnego wektora siły i wektora przesunięcia.
To powinno Ci pomóc.
To powinno Ci pomóc.

