O kinematografii ogolnie

marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

O kinematografii ogolnie

Post autor: marshal »

myslisz ze mi sie chce sciagac?? :P

Poki co ciagne futurame i family guy'a.... suuuuuuper kreskowki PO LE CAM!!

a co do spidermana... zdania sa podzielone... ale jesli jestes fanem komksu to powinien ci sie spodobac... lepszy chyba od jedynki
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

O kinematografii ogolnie

Post autor: Dave »

bylem wczoraj i polecam. kolejna dobra ekranizacja kultowych komiksow marvela.
Megus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 7 lip 2004, o 18:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Paris

O kinematografii ogolnie

Post autor: Megus »

dave: mowisz o spidermanie oczywiscie, nie ? jesli tak to chyba tez skocze w najbliozszym czasie sie troche rozerwac.

marshal: nie badz taki leniwy
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

O kinematografii ogolnie

Post autor: Dave »

kupilem sobie mulholland drive ide wlasnie ogladac...obejrze to wysnuje refleksje
Megus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 7 lip 2004, o 18:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Paris

O kinematografii ogolnie

Post autor: Megus »

Napewno nie pozalujesz - juz czekam na te glebokie przemyslenia
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

O kinematografii ogolnie

Post autor: Dave »

max pokręcony film, nie kumam go jeszcze d konca tylko tyle że ta diane zapłaciłę za wypadek Camille a potem sie zabiła.
Teraz rzeczy których nie kumam: kim był ten potwór, co to za pudełko i kim naprawde była ta Betty??????

A jak ty rozumieszten film??
Megus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 7 lip 2004, o 18:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Paris

O kinematografii ogolnie

Post autor: Megus »

piszmy malymi literkami [potem skopiuj sobie do Worda chociazby i czytaj] spojlery, by kazdy mial przyjemnosc z ogladania go, wiec :

teoria pierwsza [dosc rozpowszechniona w necie]:
pierwsze 80% filmu to sen jaki sni Betty/Diane. Zauwaz ze tu wszyscy zwracaja uwage na Betty/Diane a nie na Rite/Camille. Inne przyklady to np. ze Betty ma slawna i bogata ciotke gdy w rzeczywistosci Diane ciotka umarla i nie cieszyla sie wielka slawa. 20% pozostalego filmu to rzeczywistosc czyli tak naprawde Diane jest odtracana przez Rite/Camille, ktora to jest bardziej znana i podziwiana od swojej gorszej kolezanki. Ten potwor jak go nazwales to zwykly zebrak, ktory prawdopodbnie symbolizuje strach, ukryty w kazdym z nas.

teoria druga [tzw. moja - okiem fizyka :) ]
film jest wyraznie podzielony na 2 czesci - obie pokazuja jak moga sie rozwinac te same historie we Wszechswiatach rownoleglych (normalnie mechanika kwantowa: maly wybor determinuje cale zycie :P ). W 1 Wszechswiecie mozna postawic teze, ze ciotka postapila we 'wlasciwy' sposob zyskujac slawe, a w drugim Wszechswiecie postapila w inny sposob marnujac w ten sposob swoja szanse i zmieniajac zycie swoje i swoich bliskich

Obie teorie mysle, ze sie trzymaja kupy - ta druga [moja :D ] wlasnie mi wpadal po pierwszym obejrzeniu filmu. Ale polecam Ci bys obejrzal go jeszcze co najmniej raz. Ja na razie widzialem prawie 3 razy i mam ochote na wiecej.

Tym samym goraco wszystkim polecam ten FILM !!!!! TO naprawde rzadzi - jesli nie jestescie przekonani przeczytajcie spojler i zobaczcie czy bedzie wam pasowal - ale naprawde te 12 zl to nie sa wyrzucone pieniadze.
Megus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 7 lip 2004, o 18:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Paris

O kinematografii ogolnie

Post autor: Megus »

dave: SPOJLERY PISZ MALYMI LITERAMI - CZYLI ZMIEN TO O DIANE SZYBKO ZANIM KTOS STRACI PRZEZ CIEBIE PRZYJEMNOSC Z OGLADANIA !!
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

O kinematografii ogolnie

Post autor: Dave »

jak mam to zrobic?/
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

O kinematografii ogolnie

Post autor: marshal »

za pomoca znacznikow BBcode
na tej stronie mozesz sie z nimi zapoznac:
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

O kinematografii ogolnie

Post autor: Dave »

wiec pytam
co to bylo za pudelko i jask dzialao o co chodzilo z tatrem, kim byl cowboy i dlaczego musieli wybrac to inna dziewczyne?
Megus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 7 lip 2004, o 18:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Paris

O kinematografii ogolnie

Post autor: Megus »

wiec:

nie wiem kim byl dokladnie cowboy, jedynie to ze mial powiazania z ciotka Ruth (u niej w domu mozna zobaczyc, ze lubila kowbojskie czapki). teatr to chyba mialo byc we snie jakies miejsce odpoczynku albo cus - trzeba by sie glebiej zastanowic. mysle, ze ta dziewczyne musieli wybrac bo troche rzeczywistosci przeniknelo do snu - tj. w rzeczywistosci to Camilla Rhodes jest wybierana i tu osoba o tym samym imieniu rowniez dostaje ta role - ale juz nie jest to kolezanka Betty/Diane wiec 'porazka' nie jest tak bolesna. a pudelko - trzeba cos wymyslic :D
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

O kinematografii ogolnie

Post autor: Dave »

dobrze megus to juz mi rozjasnia co nieco, a do tego czym byl naprawde teatr i pudelko chyba nie dojdziemy. film podobny do vanilla sky, widziales?
Megus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 7 lip 2004, o 18:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Paris

O kinematografii ogolnie

Post autor: Megus »

Niestety nie - ale slyszalem sporo o nim. Ja musze obejrszec teraz 'Memento' - rownie pokrecony jak nie bardziej :P
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

O kinematografii ogolnie

Post autor: Dave »

spytam jeszcze
dlaczego ta betty/diane popelnila samobojstwo i jak moglbyc to jej sen jak nie zyla?
ODPOWIEDZ