złożenia funkcji

Wszelkiego rodzaju zadania nie dotyczące funkcji w działach powyżej lub wiążace więcej niż jeden typ funkcji. Ogólne własności. Równania funkcyjne.
galadriela
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 14 gru 2008, o 02:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lorien

złożenia funkcji

Post autor: galadriela »

witam.Mam problem z takim zadaniem.Mógłby mnie ktoś naprowadzić?
1.Niech f:\(\displaystyle{ R R}\) będzie funkcją określoną wzorem \(\displaystyle{ f(x)= ft| ft| x-1 \right| -2\right|}\). Wyznaczyc \(\displaystyle{ f^{-1} ((- , 2))}\)
Trzeba rozważać przypadki czy można innym spodobem?

2. Niech \(\displaystyle{ f: R^{2} R}\) będzie odwzorowaniem zadanym wzorem \(\displaystyle{ f(x,y)= x^{2}+y+1}\). wyznaczyć \(\displaystyle{ f(A)}\) oraz \(\displaystyle{ f^{-1}(B)}\),gdzie \(\displaystyle{ A =[0,1) [0,1],
B=[1,3].}\)
zilustrować graficzne \(\displaystyle{ f^{-1}(B)}\)
JankoS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3101
Rejestracja: 21 lis 2007, o 10:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zarów
Pomógł: 635 razy

złożenia funkcji

Post autor: JankoS »

galadriela pisze:witam.Mam problem z takim zadaniem.Mógłby mnie ktoś naprowadzić?
1.Niech f:\(\displaystyle{ R R}\) będzie funkcją określoną wzorem \(\displaystyle{ f(x)= ft| ft| x-1 \right| -2\right|}\). Wyznaczyc \(\displaystyle{ f^{-1} ((- , 2))}\)
Trzeba rozważać przypadki czy można innym spodobem?

2. Niech \(\displaystyle{ f: R^{2} R}\) będzie odwzorowaniem zadanym wzorem \(\displaystyle{ f(x,y)= x^{2}+y+1}\). wyznaczyć \(\displaystyle{ f(A)}\) oraz \(\displaystyle{ f^{-1}(B)}\),gdzie \(\displaystyle{ A =[0,1) [0,1],
B=[1,3].}\)
zilustrować graficzne \(\displaystyle{ f^{-1}(B)}\)
zad.1. musimy rozwiązać nierówność
\(\displaystyle{ ||x-1|-2| -2 0 (x 1 -4 (x 1 -3}\)
laser15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lis 2011, o 14:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 8 razy

złożenia funkcji

Post autor: laser15 »

A jak zrobić zad 2?
ODPOWIEDZ