Podstawy rachunkowości

Popyt, podaż, kapitalizacja, rynki finansowe. Mikroekonomia. makroekonomia, finanse itp...
klaudia_x3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2010, o 10:30
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gniew

Podstawy rachunkowości

Post autor: klaudia_x3 »

Witam.
Mam dwa zadania. Rozwiązałam je, ale nie jestem pewna czy dobrze. Czy mógłby mi ktoś sprawdzić czy wynik się zgadza.
Oto treści:

Zad.1 Przedsiębiorstwo „Malinka” Sp. z o.o. produkuje i sprzedaje kubki do kawy. Na dzień 1 grudnia 2010 salda wybranych kont księgi głównej tego przedsiębiorstwa kształtowały się następująco:
Amortyzacja 2 000
Zużycie materiałów i energii 2 000
Usługi obce 4 000
Wynagrodzenia 2 000
Koszty zarządu 3 000
Koszty sprzedaży 2 000
Zapasy 18 000 (otwórz konto o prawidłowej nazwie)
Polecenie: Otwórz podane powyżej konta, zaksięguj operacje gospodarcze dotyczące sprzedaży 1 200 sztuk wyrobów gotowych o jednostkowym koszcie wytworzenia 5,5 zł, przy jednostkowej cenie sprzedaży netto 14 złotych. Ustal wynik finansowy brutto na kontach w sposób kalkulacyjny.

Zad.2 Przedsiębiorstwo „PEP” zajmuje się produkcją i sprzedażą piłek do piłki nożnej. Konta księgi głównej przedsiębiorstwa „PEP” w zakresie kont zespołów 4,5,6 i 7 miały następujące salda na dzień 1 grudnia 2010:
Amortyzacja: 1 000
Usługi obce: 1 500
Ubezpieczenia społeczne:2 600
Pozostałe koszty: 1 000
Produkcja podstawowa: 3 000
Koszty wydziałowe: 1 000
Koszty zarządu: 600
Wyroby gotowe: 1 600
Należy dokonać księgowań związanych z:
I.przyjęciem do magazynu 300 sztuk wyrobów gotowych, wiedząc, że jednostkowy koszt ich wytworzenia wyniósł 3 zł
II.wydaniem 200 sztuk wyrobów gotowych z magazynu przedsiębiorstwu „ETO’O” , wiedząc, że firma przyjęła metodę wyceny rozchodu wyrobów z magazynu: LIFO (last in first out)
III.wystawieniem FA VAT „ETO’O” za sprzedane wyroby gotowe po cenie zbytu 16 zł/ szt.
IV.ustaleniem wyniku finansowego brutto na kontach w sposób porównawczy.

W zad.1 wynik ze sprzedaży wyszedł mi 5200,a w zad.2 700. Proszę o odp.
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Podstawy rachunkowości

Post autor: Frey »

A możesz pokazać jak to obliczasz. Ja się zastanawiałem chwile nad drugim zadaniem, ale chyba coś przeoczyłem bo nie wyszedł mi taki wynik.
ODPOWIEDZ