równanie kwadratowe?

Równania różniczkowe i całkowe. Równania różnicowe. Transformata Laplace'a i Fouriera oraz ich zastosowanie w równaniach różniczkowych.
xpear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2008, o 14:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnów

równanie kwadratowe?

Post autor: xpear »

witam, mam do rozwiązania następujące równanie o zmiennych rozdzielonych \(\displaystyle{ y'= \frac{1-t}{y+1}}\) w wyniku odpowiednich obliczeń dochodzę do \(\displaystyle{ \frac{1}{2}y^2+y = t - \frac{1}{2}t^2 +C}\) hmm, jest to równanie kwadratowe i teraz moje pytanie czy dalej mam postępować tak jak przy rozwiązywaniu normalnego równania kwadratowego? \(\displaystyle{ t}\) potraktować jako stała i za pomocą delty obliczyć pierwiastki \(\displaystyle{ y _{1} \ oraz \ y_{2}}\)
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

równanie kwadratowe?

Post autor: luka52 »

Jeżeli masz problemy z rozwiązaniem równania kwadratowego - jest od tego odpowiedni dział na forum
A swoją drogą, to coś się stanie jak zostawisz to rozwiązanie w takiej postaci w jakiej jest
xpear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2008, o 14:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnów

równanie kwadratowe?

Post autor: xpear »

równanie kwadratowe umiem rozwiązać, nie w tym rzecz, tylko chodzi o dalsze postępowanie w tym przypadku, jeżeli zostawie równanie w postaci \(\displaystyle{ \frac{1}{2} y^2+y= t-\frac{1}{2}t^2+C}\) to tak defacto określam jedynie zależlość miedzy y a t a nie rozwiązuje równania do końca, rozwiązaniem jest funkcja y
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

równanie kwadratowe?

Post autor: luka52 »

Jak to "nie rozwiązuje równania do końca"? Masz rozwiązać podane równanie, a to czy wynik jest w postaci uwikłanej czy też nie - jest bez znaczenia...
ODPOWIEDZ