Powrót do matematyki.

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
kazafin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 27 maja 2007, o 11:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 14 razy

Powrót do matematyki.

Post autor: kazafin »

Po długim okresie rozstania z matematyką chciałbym rozpocząć tą wspaniałą wędrówkę na nowo, jednak najpierw chciałbym przypomnieć sobie co nieco.
Obecnie rozpocząłem studia na wydziale informatyki (matematyka będzie mi potrzebna w 100%).
Prosiłbym o podanie kilku rad jak skutecznie rozpocząć przypominanie powiedzmy od podstaw zakresu wiedzy z matematyki.
Prosiłbym o podanie kilku publikacji.

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tkrass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1464
Rejestracja: 21 lut 2008, o 13:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cambridge / Warszawa
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 186 razy

Powrót do matematyki.

Post autor: tkrass »

co to znaczy od podstaw?
kazafin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 27 maja 2007, o 11:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 14 razy

Powrót do matematyki.

Post autor: kazafin »

chodzi mi o gruntowne przypomnienie wiadomości a nie polecenie "po łepkach"
marty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 21:18
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 25 razy
Pomógł: 33 razy

Powrót do matematyki.

Post autor: marty »

zależy jak wiele zapomniałeś, może zacznij od przejrzenia zeszytów z liceum o ile jeśli jeszcze jesteś w posiadaniu, w przypadku wątpliwości możesz zajrzeć tutaj:
msr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2009, o 00:42

Powrót do matematyki.

Post autor: msr »

Witam wszystkich,

Chciałbym, jeżeli to możliwe, poprosić o radę dotyczącą tematu powrotu do nauki matematyki. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem ponownego zgłębiania tej dyscypliny, jednakowoż nie do końca wiem skąd zacząć. Jednak tak się dziwnie złożyło, że dzisiaj sam jestem programistą i pomimo iż nie potrzebuję matematyki tak często jak mi się wydawało, to zafascynowała mnie żelazna logika jaką charakteryzuje się ta nauka i prześladuje mnie nieustająca potrzeba zmiany obecnego status quo.
Przyznam szczerze, że najchętniej zacząłbym od przypomnienia sobie programu liceum bądź gimnazjum ( w końcu podstawy to rzecz najważniejsza ) , co zapewne jest do zrealizowania we własnym zakresie, ale co dalej. Czy Polecacie jakieś książki i podręczniki ? Na jakim etapie powinienem rozważać podjęcie korepetycji.

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość,
Kuba
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Powrót do matematyki.

Post autor: scyth »

Bardzo dobry sposób - to właśnie forum matematyka.pl
Jeśli nie masz żadnego konkretnego ulubionego tematu - przeglądaj posty, czytaj odpowiedzi, zadawaj pytania jeśli coś jest dla Ciebie niezrozumiałe. Możesz też pomagać innym - w ten sposób skutecznie powtórzysz sobie to, co umiesz, zobaczysz to, czego jeszcze nie umiesz i na dodatek może znajdziesz swój ulubiony dział matematyki, który zechcesz poznać dokładniej.
msr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2009, o 00:42

Powrót do matematyki.

Post autor: msr »

Dzięki za szybką odpowiedź. W takim razie będę aktywnie przeszukiwał forum i zadawał pytania kiedy coś będzie dla mnie niejasne i kto wie może kiedyś sam będę mógł pomóc
ODPOWIEDZ