Kuratoryjny konkurs matematyczny dla gimnazjum 2008/2009

Wojewódzkie. Regionalne. Miejskie. Szkolne. Klasowe;)
Christaad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 24 lis 2008, o 18:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 1 raz

Kuratoryjny konkurs matematyczny dla gimnazjum 2008/2009

Post autor: Christaad »

Mam pytanko czy wie ktoś skąd mogę pobrać zadania z tego konkursu.

I czy ma ktoś wynik z zadania o latach świetlnych??
Daniel880
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 22 lis 2007, o 20:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NT

Kuratoryjny konkurs matematyczny dla gimnazjum 2008/2009

Post autor: Daniel880 »

no ja tez pisałem :p poszlo całkiem dobrze, zrobiłem wszystkie zadania raczej mam wszystkie dobrze chociaż nie jestem do końca pewnien. z latami świetlnymi było tak, że wyszła jakaś głupia liuczba więc podałem dokładnie jak powinno być i w notacji wykładniczej lekko zaokrągliłem i wyszło 5,8 * 10^3. PO konkursie romawaiłem z wicedyrektorką i mówiła, że wyszło jej tak samo więc racszej dobrze. A jak wam poszła reszta?? zadanie z polem koła i polem kwadratu?? ja miałem 78,5%. Albo w tramwaju mi wyszło 24, Paweł ma 18 lat:P to zadanie było banalne a dostawało sie z nie 5pkt:D
I jak wam wyszło w innych zadaniach??
Christaad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 24 lis 2008, o 18:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 1 raz

Kuratoryjny konkurs matematyczny dla gimnazjum 2008/2009

Post autor: Christaad »

Daniel880 pisze:no ja tez pisałem :p poszlo całkiem dobrze, zrobiłem wszystkie zadania raczej mam wszystkie dobrze chociaż nie jestem do końca pewnien. z latami świetlnymi było tak, że wyszła jakaś głupia liuczba więc podałem dokładnie jak powinno być i w notacji wykładniczej lekko zaokrągliłem i wyszło 5,8 * 10^3. PO konkursie romawaiłem z wicedyrektorką i mówiła, że wyszło jej tak samo więc racszej dobrze. A jak wam poszła reszta?? zadanie z polem koła i polem kwadratu?? ja miałem 78,5%. Albo w tramwaju mi wyszło 24, Paweł ma 18 lat:P to zadanie było banalne a dostawało sie z nie 5pkt:D
I jak wam wyszło w innych zadaniach??
No cicho bo jest dobrze. Miałem takie same wyniki jakie podałeś. Wiem, że mam źle zadanie... 1 haha oraz to z kątami "a" i "b". W ostatnim jak się zastanawiałem ile wynosi sqrt{2} , ale nie było to potrzebne.
A w zadaniu z podnoszeniem się poziomu wody wyszedł mi 1cm.
Zadanie z jaką odległość przeleci w ciągu \(\displaystyle{ \frac{1}{500000}}\) wyszło mi chyba \(\displaystyle{ \frac{1}{150}}\) tylko nie pamiętam jednostki. ;p
Ostatnio zmieniony 5 gru 2008, o 15:45 przez Christaad, łącznie zmieniany 1 raz.
Daniel880
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 22 lis 2007, o 20:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NT

Kuratoryjny konkurs matematyczny dla gimnazjum 2008/2009

Post autor: Daniel880 »

z poziomem wody mam tez 1cm. a kąty miałem 42 i 53 stopnie. a mi z samolotem wyszło coś takiego jak 24/3600 metra:/ dziwnie troche ale tak jakoś miałem. Co tam jeszcze były za zadania?
lukozar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 mar 2008, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Kuratoryjny konkurs matematyczny dla gimnazjum 2008/2009

Post autor: lukozar »

Tramwajowi nie mogłem na początku podołać, ale udało się dobrze wyliczyć, mam tak jak wy. Uważam, że głupie było zadanie z latami świetlnymi. W tym zadaniu zacząłem coś mnożyć i dzielić ale w końcu zostawiłem wynik w ułamku. Z kątami w kole było banalne. Teraz pozostaje czekać na wyniki (oby były w poniedziałek) i potem masakryczne przygotowania następnego etapu. Co do większości zadań jestem pewny, że dobrze zrobiłem.
Daniel880
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 22 lis 2007, o 20:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NT

Kuratoryjny konkurs matematyczny dla gimnazjum 2008/2009

Post autor: Daniel880 »

No a gdybym przeszedł dalej to co?? Gdzie jest ten etap rejonowy??
lukozar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 mar 2008, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Kuratoryjny konkurs matematyczny dla gimnazjum 2008/2009

Post autor: lukozar »

Na pewno w innej szkole niż pisałeś to dzisiaj. Zapewne będzie w Poznaniu, bo wątpie, żeby gdzieś na obrzeżach był następny. Jeśli dostaniesz się do następnego etapu będziesz walczył o to by dostać się do finału. Jeśli bardzo dobrze napiszesz stajesz się laureatem i nie piszesz testu gimnazjalnego z matmy, a na polaka można przyjść się podpisać No i liceum za takimi niewątpliwie przepada.
Daniel880
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 22 lis 2007, o 20:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NT

Kuratoryjny konkurs matematyczny dla gimnazjum 2008/2009

Post autor: Daniel880 »

jak to na polaka sie podpisać:/
Christaad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 24 lis 2008, o 18:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 1 raz

Kuratoryjny konkurs matematyczny dla gimnazjum 2008/2009

Post autor: Christaad »

Daniel880 pisze:jak to na polaka sie podpisać:/
Napisać swój numer identyfikacyjny na karcie i pójść do domu. Laureaci konkursów są brani do każdej szkoły w Polsce. Oczywiście matematyk nie pójdzie na profil j.polski.
Daniel880
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 22 lis 2007, o 20:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NT

Kuratoryjny konkurs matematyczny dla gimnazjum 2008/2009

Post autor: Daniel880 »

a jak bym nie został laureatem rylko skończył bym na rejonowym albo doszedłbym do dinału to też biorą to pod uwage przy wyborze szkoły??
lukozar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 mar 2008, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Kuratoryjny konkurs matematyczny dla gimnazjum 2008/2009

Post autor: lukozar »

Daniel880 pisze::D a jak bym nie został laureatem rylko skończył bym na rejonowym albo doszedłbym do dinału to też biorą to pod uwage przy wyborze szkoły??
Dostajesz chyba dodatkowo 3 albo 6 punktów do liceum. Wejdź sobie na stronę jakiegoś poznańskiego liceum i zobacz na zasady rekrutacji.
Daniel880
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 22 lis 2007, o 20:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NT

Kuratoryjny konkurs matematyczny dla gimnazjum 2008/2009

Post autor: Daniel880 »

i jak tam?? sprawdzili już u was w szkole??
Christaad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 24 lis 2008, o 18:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 1 raz

Kuratoryjny konkurs matematyczny dla gimnazjum 2008/2009

Post autor: Christaad »

U mnie jeszcze nie, ale ma być we środę. Ile można?!
olii93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 27 lut 2008, o 18:56
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Piła

Kuratoryjny konkurs matematyczny dla gimnazjum 2008/2009

Post autor: olii93 »

ja niby miałam sprawdzone już po oddaniu kartki - pani przez przerwę moje sprawdziła :)

test był banalny, zdaje mi się, ze w zeszłym roku był trudniejszy. Tylko przekichałam sobie sprawę z zadaniem o polu koła - zamiast wzoru na pole zastosowałam wzór na obwód >.<
ale to chyba z przemęczenia

poza tym w zadaniu, w którym mieliśmy podać x dla których wyrażenie nie ma wartości liczbowej - podałam tylko dla licznika (czyli -3), całkiem zapomniałam o mianowniku.

Niektóre wyniki, które pamiętam: Paweł ma 18 lat (i za to dawali 5pkt?! szok!), samolot przeleci 2/3 cm, lata świetlne w przybliżeniu 5,8 x 10^3, 24 osoby w tramwaju, poziom wody podnosi się o 1cm w akwarium (o ile kostki są całkowicie zanurzone!), ... większośc wyników tak jak pisali inni forumowicze
Christaad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 24 lis 2008, o 18:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 1 raz

Kuratoryjny konkurs matematyczny dla gimnazjum 2008/2009

Post autor: Christaad »

Pamiętacie może treść zadania z samolotem, który ma przelecieć ileś tam drogi?? Nie chodzi oczywiście słowo w słowo tylko o dane.
ODPOWIEDZ