Rozszerzona matura z matematyki po trzech latach abstynencji

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
SzymekWinrych
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 15 paź 2008, o 21:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Rozszerzona matura z matematyki po trzech latach abstynencji

Post autor: SzymekWinrych »

Rozszerzona matura z matematyki po trzech latach abstynencji matematycznej.

Witam Państwa
W roku 2006 ukończyłem liceum ( profil matematyczno- fizyczny) i rozpocząłem studia na jednym z kierunków humanistycznych . Od przyszłego roku akademickiego, chciałbym zaocznie studiować na politechnice. Wiąże się to z koniecznością zdawania rozszerzonej matury z matematyki w maju 2009.
Wstępną deklaracje już złożyłem.
W związku z powyższym, czy Państwa zdaniem, możliwym jest przygotowanie się do egzaminu w tak krótkim czasie( niestety ogromna część wiedzy z liceum odeszła w zapomnienie)?

Ze względu na inne obowiązki w rachubę wchodzi wyłącznie samodzielna nauka.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie, sugestie i wskazówki.
Awatar użytkownika
De Moon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 379
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 00:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 43 razy

Rozszerzona matura z matematyki po trzech latach abstynencji

Post autor: De Moon »

Powinieneś dać sobie radę, materiał jest teraz okrojony. Bywali już tacy, którym się przypomniało o wiele później od ciebie:)

Do nauki polecam zbiorki zadań pana Kiełbasy(kup nowe wydanie to będziesz od razu wiedział co dokładnie jest wymagane), oraz "Matematyka, próbne arkusze maturalne" z wydawnictwa oficyna edukacyjna(tania i jest w niej parę fajnych zadań)
szymek12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 659
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 20:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów
Podziękował: 136 razy
Pomógł: 54 razy

Rozszerzona matura z matematyki po trzech latach abstynencji

Post autor: szymek12 »

Ja radziłbym przede wszystkim dogłębnie poznać "Zbiór zadań" Dróbka - Szymański dla klasy
od pierwszej do czwartej, a także "Zbiór zadań z matematyki" Aleksander Śnieżek & Paweł Tęcza. Oczywiście zbiór maturalny Kiełbasy jest uniwersalny, ponieważ ma podział na zadania do matury podstawowej i rozszerzonej, a także szkice rozwiązań.
Szczególnie polecam pozycję drugą.
ODPOWIEDZ