Przygotowanie do matury z matematyki w rok - możliwe?

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Albatross201
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 19 sie 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 12 razy

Przygotowanie do matury z matematyki w rok - możliwe?

Post autor: Albatross201 »

Witam... Nie wiem, czy piszę w odpowiednim miejscu, ale to się okaże później. Mam ogromny problem, a mianowicie dziś mamy sierpień, ja będę teraz w klasie maturalnej, z matematyki jestem przeciętnym uczniem, chciałbym studiować informatykę i tu mam dylemat, czy zdążę się poduczyć w TAKIM CZASIE, żeby zdać mature, mógłbym poświęcać wiele czasu na wałkowanie zadań, ale czy to wystarczy? Pisze tutaj, bo sądzę, że macie większe pojęcie o matematyce i o wielkości materiału, który mnie może czeka. Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi:)
Ostatnio zmieniony 20 sie 2008, o 08:49 przez Albatross201, łącznie zmieniany 1 raz.
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

Przygotowanie do matury z matematyki w rok - możliwe?

Post autor: Dumel »

dzisiaj zdać mature z matmy może nawet bardzo słaby uczeń, więc poświęcając trochę czasu nie powinieneś mieć z tym problemów, główną kwestią jest raczej to gdzie chcesz studiować i w konsekwencji jakiego wyniku oczekujesz
Awatar użytkownika
Viathor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 336
Rejestracja: 20 paź 2007, o 11:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 96 razy

Przygotowanie do matury z matematyki w rok - możliwe?

Post autor: Viathor »

Systematycznie przeznaczaj sobie wyznaczoną ilość czasu na zadania, zaopatrz się w jakiś dobry zbiór i będzie dobrze. A matury same w sobie są łatwe

Co do materiału to znowu nie jest go aż tak dużo

pozdrawiam i powodzenia
Albatross201
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 19 sie 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 12 razy

Przygotowanie do matury z matematyki w rok - możliwe?

Post autor: Albatross201 »

Zapytam jeszcze jaka ksiazke mi proponujecie, i gdzie ja znajde, bo np. na allegro jest wiele ich ale skad mam wiedziec ktora jest dobra;P/jak by ktos napisal tutyl to bylbym wdzieczny/jeszcze raz dzieki:).
Awatar użytkownika
Lider_M
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 6 maja 2005, o 12:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: MiNI PW
Pomógł: 258 razy

Przygotowanie do matury z matematyki w rok - możliwe?

Post autor: Lider_M »

Jeżeli chcesz zdawać na informatykę, to zapewne będziesz musiał zdawać matme rozszerzoną, więc polecam zbiór Kiełbasy Jak go przerobisz, bez problemów powinieneś zdać mature, i to z nienajgorszym wynikiem.
ODPOWIEDZ