Studia

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Godfryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 17 mar 2005, o 23:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PW-Elka
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Studia

Post autor: Godfryd »

na Uniwerek się dostać dużo trudniej, zwłaszcza na infę. Jak nie jesteś olimijczykiem to będziesz miał trudno - Uniwerek to teraz ścisła czołówka światowa pod względem informatyki. Gdzieś widziałem jakis ranking, że na 3 miejscu a gdzie indziej ,ze na pierwszym na świecie ale nie spawdzałem dokładnie bo nie mam złudzeń odnośnie trgo czy się tam dostanę Ja ide na Polibudę, tylko się zastanawiam, czy iść na informatykę, czy coś bardziej technicznego np. Automatyka i Robotyka - brzmi fajnie tylko gdzie ja będę po tym pracował, pozatym dotąd nie interesowałem się za bardzo ( tzn. prawie wogóle ) rzadnym majsterkowaniem ?? Z kolei inforamtyka fajna spawa, troche już programowałem - nawet kilka prostych gierek, z pracą nie ma najmniejszych problemów ale nie podoba mi się perspektywa bezustannego ślęczenia nad kompem, hodowania garba i psucia wzroku. I co tu wybrać ???( to pytanie do wszechświata jako całości, a więc także do wszystkich którzy to przeczytają ) Wiem tylko jedno, będę zdawał matme i fizykę
Ak_ambi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2005, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Studia

Post autor: Ak_ambi »

Ciekawe, zdajesz dokładnie te same przedmioty co ja Wiem, że uniewerek należy do ścisłej czołówki, ale pamiętaj, że duża część olimpijczyków pójdzie na studia jednoczesne (informatyka + matematyka). Poza tym nawet jeśli dostaniesz się "tylko" na matematykę po roku można przejść na informatykę (jest do tego cała procedura dokładnie rozpisana). Tak więc jestem dobrej myśli . Czytałem trochę tych najróżniejszych rankingów i opinii zawartych w internecie i rzeczywiście UW trzyma światowy poziom. Jestem już przekonany, że pójdę na uniwerek (trochę dzięki postowi Zlodieja, który rozjaśnił mi nieco tę sprawę ). Pozdrawiam wszystkich zdecydowanych i niezdecydowanych i powodzenia podczas rekrutacji
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

Studia

Post autor: Zlodiej »

Bardzo duza część olimpijczyków odrazu bierze to co najlepsze i najtrudniejsze ... No ale ile ich jest ?? Miejsc na UW (matma,infa,JSEM,JSIM)i UJ(matma) spokojnie wystarczy i dla olimpijczyków i dla pasjonatów ...

Widziałem ranking uczelni ... UW - informatyka, pierwsze miejsce ... politechnika tez nisko nie jest ...

Ak_ambi,

A ja nawet nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem ... No ale każdy robi to co uważa za słuszne ...

Będzie dobrze ... Byleby mature zdać ...
event
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 9 lip 2004, o 00:41

Studia

Post autor: event »

ja jestem na drugim roku infy na UW i nie wydaje mi sie zeby byly to studia czysto teoretyczne, owszem pierwszy rok: 100% matmy (i to nie takiego radosnego liczenia pochodnych i rownan kwadratowych jak w liceum, ale naprawde rzeczy, do ktorych trzeba uruchomic mozg). ale teraz na drugim roku matma sie praktycznie skonczyla i dosc sporo progamujemy, sa do zrobienia projekty....nie wiem co prawda jak jest naprzyklad na PW na infie, co tam dokladnie sie dzieje, ale powiedzmy sobie tak: to studenci wydzialu matematyki informatyki i mechaniki uniwersytetu warszawskiego wygrywaja co roku Top Codera :D

a, i ktos tu pisal ze pierwszy semestr na fizyce to szkola przetrwania. tak naprawde to pierwszy rok na KAZDYCH studiach jest szkola przetrwania i po liceum studia to jest 'lekki' szok :)
wesoł
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2005, o 06:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olkusz

Studia

Post autor: wesoł »

Hmm ja do tej pory nie miałem żadnego konkretnego celu, teraz jednak chcę się dostać na Politechnike Śląską na infę (jeszcze nie wiem jaka specjalność bo wszystkie są interesujące), mam nadzieję, że moja nauka nie pójdzie na marne. Jeszcze mam 2 lata na opanowanie matmy, ale najbardziej się cieszę, że sam się chcę jej uczyć i nikt mnie do tego nie przymusza
gulasz

Studia

Post autor: gulasz »

Jestem tu nowa ale mam big proźbe do studentów AGH . Potrzebuje wszelkich informacji na temat matmy na AGH i wszystkiego co z tym związane. W sumie napaliłam sie na tą uczelnie i boje sie że sie nie uda no ale... nie ma co Prosze o inf na maila gulasz2@op.pl
kaarol_2konto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2005, o 23:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z daleka

Studia

Post autor: kaarol_2konto »

Tak czytam posty co niektórych. Tez sie sam zastanawiam nad studiami ale chyba pozostanie UJ AGH lub Polibuda Warszawska. Z drugiej strony nie ważne jakie sie studia skończy(znaczy nie dokonca ( nie dosłownie)) jak się nie bedziesz chciał zmobilizowac lub pojdziesz bo rodzice zapłacą to takie studiowanie jest... warte. Pozatym To nie wiem czemu dzo osób neguje AGH mam tam paru znajomych pozatym duzo ludzi z tego orum tam studiuje i z rozmowy z nimi wynikała zo sobie bardzo ta uczelnie chwala.
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

Studia

Post autor: Zlodiej »

Hmm ... właśnie się rozpoczęła rejestracja rekrutów na UW.



To tak dla przypomnienia ...
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

Studia

Post autor: kaarol »

złodziej zarejstrowałes sie.
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

Studia

Post autor: Zlodiej »

Tak, ale kasy nie wysłam, bo musze jeszcze się dowiedzieć jak jest z świadectwem na JSEM ..., bo jak 2 musze złożyć to odpada ... nie moge ryzykować próbując dostać sie na ciezki kierunek i nie mieć zadnej podpory
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

Studia

Post autor: kaarol »

nom wiadomo ale słyszałem ze mozna na 3 zło.zyć jednak nie potwierdze tego na 100% A własnie zapytam przy okazji powiedzcie mi co to za kierunek modelowanie matematyczne troche onim czytałem ale moze ktoś jest na nim
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

Studia

Post autor: Zlodiej »

kaarol,

No właśnie, można na 3, ale kierunki na 1 wydziale, a JSEM to podlega pod wydział ekonomii i matematyki więc 2 różne wydziały... Poczekamy zobaczymy ...
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

Studia

Post autor: kaarol »

Złodziej wiesz mi chodziło o to ze mozesz składacna 3 rozne akademie bo tyle dostajesz chyba swiadectw czy certifikatów. Ja nadal nie wiem gdzie mam isc chce coś matematyczno informatycznego i mysle UJ lub AGH ale sie zobaczy po maturach.
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

Studia

Post autor: Zlodiej »

kaarol,
Dostaje się aż tylko 2. Nie przypominam sobie, żeby się coś zmieniło. Ale niektóre uczelnie przyjmują odpis pod warunkiem, że dostarczy się do 10 chyba dni po zakończeniu rekrutacji oryginał.
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

Studia

Post autor: kaarol »

A dzięki za wyjasnienie widzocznie mnie ktoś wprowadził w błąd.
ODPOWIEDZ