Politechnika Poznańska- automatyka i robotyka

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Siemian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wysoka
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 4 razy

Politechnika Poznańska- automatyka i robotyka

Post autor: Siemian »

Witam, jako tegoroczny maturzysta myślę o studiach, kierunkiem który mnie interesuje jest robotyka i automatyka na Politechnice Poznańskiej. chciałbym się dowiedzieć jaki próg dostania się na ten wydział był w zeszłym roku. Oraz chciałbym się dowiedzieć jak dokładnie liczy się te punkty czy jeżeli zdaję matematykę rozszerzoną to liczba punktów podstawianych do wzoru jest równa procentom jakie uzyskałem z matury czy =0,5*Roz+50+Roz ?

[ Dodano: 8 Lutego 2008, 17:59 ]
dodam że z matury próbnej rozszerzonej miałem 64% i chciałbym wiedzieć czy wynik z matury właściwej na podobnym poziomie pozwoli mi się dostać
Awatar użytkownika
AG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 13 kwie 2005, o 19:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: poznań

Politechnika Poznańska- automatyka i robotyka

Post autor: AG »

Nie wiem czy powinnam upubliczniać dane
Lista przyjętych (chyba) z zeszłego roku:

www[dot]fee[dot]put[dot]poznan[dot]pl/onload/lista_przyjetych_07/lista_przyjetych_wg_pkt_air_07-08[dot]pdf

Nie wiem, jak wygląda sprawa waszej matury (z tymi szaleństwami na temat poziomów)
U nas bna świadectwie było napisane ile punktów z podstawy( po nieszczęsnym przeliczeniu), a ile z rozszerzenia
i wzór chyba jest jasny:
2,8*procenty z polskiego podstawy pisemny + 2,8 z podstawy z angielskiego + 5,6* (suma z matmy podstawy i rozszerzenia) +1,6*(suma z fizyki podstawy i rozszerzenia)
Maksymalna liczba na całej PP to 2000 punktów (różnie przeliczane wg kierunków)

Ale i tak polecam EiT
stanley6
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 mar 2008, o 15:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Politechnika Poznańska- automatyka i robotyka

Post autor: stanley6 »

Ja tez mysle o tym kierunku ale na politechnice warszawskiej na wydziale mechatroniki. Jak wygladaja studia na tym kierunku ? Jakie dalsze perspektywy ? Trudna specjalizaja jest robotyka ?

Pozdrawiam
Siemian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wysoka
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 4 razy

Politechnika Poznańska- automatyka i robotyka

Post autor: Siemian »

wzór właśnie nie jest jasny bo teraz piszemy tylko jedną maturę tylko wybrany poziom nie tak jak kiedyś gdy ktoś wziął rozszerzony to pisał dwa arkusze, teraz piszemy tylko jeden arkusz i właśnie tu pojawia się problem z tym wzorem, bo podane jest żeby wstawić 0 w przypadku nie zdawania
qazwsx5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 1 mar 2008, o 10:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Zarzecza
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 14 razy

Politechnika Poznańska- automatyka i robotyka

Post autor: qazwsx5 »

Sieman jest tak:

2,8*procenty z polskiego podstawy pisemny + 2,8 procenty z podstawy z angielskiego + 5,6* (1.5*(procenty z matmy rozszerzonej)+50) +1,6*(1.5(*procenty z fizy rozszerzonej)+50)

A wiecie może ile trzeba było mieć punktów w poprzednich żeby się dostać na Informatykę na IiZ z "pierwszej" listy (nie tej rezerwowej) ?
Siemian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 7 lut 2008, o 19:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wysoka
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 4 razy

Politechnika Poznańska- automatyka i robotyka

Post autor: Siemian »

dziękuję za odpowiedź qazwsx5 i AG, trochę się uspokoiłem, bo zaniżając lekko wyniki z matury próbnej wyszło mi ok 1300pkt, a w zeszłym roku próg przyjęcia wg tego co podała AG był 290pkt
Awatar użytkownika
AG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 13 kwie 2005, o 19:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: poznań

Politechnika Poznańska- automatyka i robotyka

Post autor: AG »

No tak, namąciłam.

Na informatykę dwa lata temu było coś ok. 1450, w zeszłym roku miej, ale nie pamietam konkretnie.
plota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 19:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Września
Podziękował: 1 raz

Politechnika Poznańska- automatyka i robotyka

Post autor: plota »

Na informatykę też bło w tym roku koło 1400pkt
a na automatykę i robotykę koło 450pkt

sam tez myślę nad tym kierunkiem, może sie ktoś wypowiedzieć jak wyglądają te studia, ciekawe nieciekawe trudne przyjemne ?
ODPOWIEDZ