"pomógł"

To miejsce, gdzie można można porozmawiać na temat funkcjonowania forum, zachowania użytkowników i pracy moderatorów...
arpa007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 948
Rejestracja: 24 mar 2007, o 16:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 235 razy

"pomógł"

Post autor: arpa007 »

czy nie cieszycie sie tak samo widzac odpowiedz do twojego zadania:
"dziekuje bardzo za rozwiazanie, nie wiem co bym zrobil(a) bez ciebie" od przyciemnionego pola twojego postu?
tak jak kolega powiedzial "pomogl" to takiejakies mechaniczne, nieludzkie.
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

"pomógł"

Post autor: Swistak »

Mnie to trochę wkurza, ze tak mało ludzi daje "pomógł". W końcu czy nieraz 30, a skrajnie 90 minut rozwiązywania zadania nie jest warte 1 kliknięcia :/??
Dzisiaj sobie policzyłem, że pomogłem 29 razy, a dostałem 8 pkt .
Poza tym niektórzy są pewnie pazerni na te punkty i jak będzie im dawać je 1 na jakieś 4 osoby to nie będą pomagać.
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

"pomógł"

Post autor: scyth »

tak, świat nie jest sprawiedliwy a pomaganie na forum nie jest obowiązkowe - co wiecej, jest calkowicie dobrowolne i pomagajac swiadomie zgadzasz sie na to, ze robisz to bezinteresownie.
arpa007, najlepiej byłoby, gdyby miało miejsce i jedno i drugie.
Poza tym z mojego doświadczenia wynika, że "pomógł" jest bardzo subiektywne. Oczywiście jak nie pomożesz to raczej go nie dostaniesz, jednak nieraz plusa można dostać za głupotę, czasem po rozwiązaniawytłumaczenia trudnego zadania kończy się wątek ( Swistak - u mnie rozwiazanie pewnego zadania wyklulo sie dopiero po kilku dniach - byla to dla mnie ogromna satysfakcja, a jeszcze moje ego podbudowalo to, ze faktycznie pomoglem zainteresowanej w zrozumieniu tematu). Poza tym plusów byłoby dużo mniej gdyby wszyscy potrzebujacy pomocy uzywali opcji "szukaj"
Tak czy siak - każdy ma swoje motywy. Jeśli opcja "pomógł" mobilizuje użytkowników do pomagania sobie nawzajem to chyba spełnia swoje zadanie.

[ Dodano: 13 Marca 2008, 23:06 ]
ps. przeciez i tak nie ma rankingu (oprócz tego w statystykach) - wiec o co chodzi? Jak widać na tamtych przykładach proporcja "pomógł" do liczby postów kształtuje się na poziomie około 25-30%.
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

"pomógł"

Post autor: Swistak »

No racja czasem, samo rozwiązywanie trwa dużo dłużej. Chodziło mi też o pisanie tych latexów, bo czasami rozwiązanie się robi 15 minut, a pisze 90 . Choć wtedy akurat dostałem plusa .
P.S. A czy Ci przodujący w "rankingu" nie mają prawa pisać innych postów ? W końcu ich aktywnośc na forum nie ogranicza się tylko do pisania rozwiązań (chyba ). Dla mnie porównywanie ilości pomógł do liczby postów jest i zawsze będzie nie na miejscu, bo jeszcze ktoś by nie pisał w innych tematach, bo chce mieć spory stosunek pomógł do liczby postów .
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

"pomógł"

Post autor: scyth »

Swistak pisze:A czy Ci przodujący w "rankingu" nie mają prawa pisać innych postów
po co pisać inne posty - żeby sobie zepsuć ranking?
o cholera, następny post za darmo mi się napisał...
jak chcesz być dociekliwy to sprawdz historię kilku userów (np. tej dziesiątki) i policz ile punktów im brakuje "pomógł" jest subiektywną oceną tego, kto napisał pytanie. i tyle, koniec tematu.
Awatar użytkownika
mol_ksiazkowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11583
Rejestracja: 9 maja 2006, o 12:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3167 razy
Pomógł: 749 razy

"pomógł"

Post autor: mol_ksiazkowy »

I otóz zuwazyłem iz co niektorzy- raczej nawet nie bedacy wiekszoscia, userzy chca jedynie wyssac potzrebna im wiedze z innych, gdyz np po daniu im wskazówki do zadania jakie zamiescili od razu pisza "a mozesz to do konca zrobic", etc , tj nie sadze aby probowali sami zbytnio sie tu wysilac, tj licza na "gotowca i tyle!" Inni "potrzebujacy" znowu sa czasem bardzo mili i kulturalni. co ulatwia rozmowe, i "przyspiesza" proces nauczenia. Funkcja "Pomogl" jest wiec wg mnie pozyteczna o ile bedzie uzyta ,sensownie, tj tak ze jedni nie beda zbyt nachalnie zadac wyjasnien a ci drudzy, wymagac by dostali za nie punkcik, etc
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

"pomógł"

Post autor: scyth »

no racja, szczególnie, że już kilka razy spotkałem się z procederem "handlowania" punktami
za każdą odpowiedź daję punkty!!!
soku11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6607
Rejestracja: 16 sty 2007, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 119 razy
Pomógł: 1823 razy

"pomógł"

Post autor: soku11 »

Widze niektorzy maja problemy :P Mialem sie tutaj nie odzywac, no ale... Ja np mam duzo tych 'pomogl' i jakos mi nigdy nie zalezalo na tym, by miec ich tak sporo. Poprostu probowalem pomagac tam gdzie sie dalo i gdzie bylem pewien odpowiedzi, a ci ktorzy chcieli - klikali mi pomogl bez zadnych wymuszen, etc. Jak dla mnie to mozna by bylo nawet wylaczyc ta opcje i by to nie zrobilo takiej wielkiej roznicy. Przeciez pieniedzy za to nie daja :P POZDRO
Awatar użytkownika
Szemek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4819
Rejestracja: 10 paź 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 1407 razy

"pomógł"

Post autor: Szemek »

mol_ksiazkowy pisze:I otóz zuwazyłem iz co niektorzy- raczej nawet nie bedacy wiekszoscia, userzy chca jedynie wyssac potzrebna im wiedze z innych, gdyz np po daniu im wskazówki do zadania jakie zamiescili od razu pisza "a mozesz to do konca zrobic", etc , tj nie sadze aby probowali sami zbytnio sie tu wysilac, tj licza na "gotowca i tyle!" Inni "potrzebujacy" znowu sa czasem bardzo mili i kulturalni. co ulatwia rozmowe, i "przyspiesza" proces nauczenia. Funkcja "Pomogl" jest wiec wg mnie pozyteczna o ile bedzie uzyta ,sensownie, tj tak ze jedni nie beda zbyt nachalnie zadac wyjasnien a ci drudzy, wymagac by dostali za nie punkcik, etc
Zgadzam się z molem, niektórym zależy tylko na tym, żeby zrobić im zadanie od początku do końca, a najlepiej, żeby dało się od razu przepisać do zeszytu.
scyth pisze:Poza tym plusów byłoby dużo mniej gdyby wszyscy potrzebujacy pomocy uzywali opcji "szukaj"
Plus za to, że znalazłem link do zadania, które pojawia się po raz dwudziesty - nie cieszy.


A poza tym, dzięki forum nauczyłem się już całkiem nieźle całkować, ogólnie - udaje mi się zrobić niektóre zadania ze studiów - piękna sprawa szczególnie, że jestem w ostatniej klasie liceum. Przez robienie różnych zadań, oglądanie rozwiązań innych - nauczyłem się bardzo wiele.

Punkty przy wiedzy o jaką jestem bogatszy znaczą prawie tyle, co nic.

Niech punkty będą motywacją do pogłębiania swojej wiedzy, a nie celem znalezienia się najwyżej w "rankingu".
blost
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1994
Rejestracja: 20 lis 2007, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 271 razy

"pomógł"

Post autor: blost »

no racja:D fajnie jest gdy wie się jak zrobić niektóre zadania z liceum (jestem w gim), wiele rzeczy można się nauczczyć dzięki temu forum ...ale jednak jest troszkę wpierdzielające gdy męczysz się nad jednym zadaniem przez godzinkę, a tu taki jeden nawet zwykłe dziękuję nie powie ;/ jak dla mnie nie jest najważniejsze żeby nacisną to "pomogł", ale żeby chociaż napisał że mu się pomogło i podziekował. Rozwiązaniem może by było powiększenie tego znaczka
Nostry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1361
Rejestracja: 9 cze 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Litzmannstadt
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

"pomógł"

Post autor: Nostry »

To jest troszkę jak gra w kości- grasz dla przyjemności, a szóstkę wyrzucasz w średnio co 6 rzucie.
ODPOWIEDZ