[LIX OM] - Etap II

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
GRZECH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 24 mar 2007, o 17:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pomógł: 1 raz

[LIX OM] - Etap II

Post autor: GRZECH »

No to Was chyba troszkę zaskoczę, jestem ze Stalowej Woli i pisałem w lubelskim.
Na herbatce tylko trzy osoby zadeklarowały ponad 3 zadania.
Dwie osoby mają ponoć 4 zadania, a znany niektórym zapewne Jacek Jendrej ma wszystko.

Mam kolegów, którzy pisali w łódzkim. Mówili mi, że u nich więcej niż 3 zadania zadeklarowało 5-6 osób. W tym 3-4 osoby 4 zadania, 2 osoby 4,5 zadania.

Mam również trzech znajomych, którzy pisali w katowickim. Mówią o liczbie rzędu 12-15 osób, które mają więcej niż trzy.


Nie straszcie progami wielkości 24-28 punktów. Takiego czegoś na pewno nie będzie.
Przypomnijcie sobie jak było rok temu. Dwa zadania gratisowe (1,4), prosta kombinatoryka w porównaniu do tej co była dzisiaj, dwie geometrie (tutaj się nie wypowiadam, bo uwielbiam dział i dla mnie były łatwe te zadanka) i tylko nierówność była porąbana.
Także spokojnie, trzeba mieć nadzieję. Coś czuję, że próg będzie nie mniejszy niż powiedzmy 14, ale też nie większy niż 20. Czyli pewnie tak po środku 17 .

Zresztą, nie ma się co progiem martwić. I tak na niego nie wpłyniemy.

Życzę wszystkim (i sobie :-D) dostania się do finału!
MarcinT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2006, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otyń/Zielona Góra
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] - Etap II

Post autor: MarcinT »

Twoje rewelacje troche mi poprawiają humor bo naprawdę w Szczecinie wyglądało to mało pozytwnie wszystko. Nie wiem ile osob ma >=4 ale gdzies tak około 10 przynajmniej. Ja mam 4 zadania w tym conajwyzej jedno na "piątkę" czyli obstawiam sobie 23-24 punkty i naprawde jestem zaniepokojony. W Szczecinie ludzie sobie bardzo dobrze radzili trochę minie dziwi że w innych okręgach takie nastroje. Ludzie przyznawali że troche trudniej niż w zeszłym roku ale jakby lepiej sobie poradzili. Nie ma co gdybać trzeba obgryzać paznokcie do 18 marca
GRZECH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 24 mar 2007, o 17:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pomógł: 1 raz

[LIX OM] - Etap II

Post autor: GRZECH »

No trzeba trzeba. Mam nadzieję, że jednak się uda. Bo u mnie z zadaniami to to wygląda tak:

Pierwsze: 6
Drugie: 6
Trzecie: 0 albo 2 (nie pamiętam już dokładnie co tam nabazgrałem)
Czwarte: 0 albo 2 (coś tam mam, wykluczyłem chyba nawet nieparzyste)
Piąte: 5 albo 6 (możliwy malutki błąd w jednym miejscu)
Szóste: 0 albo 2 (no dobra, raczej 0)

A to daje przedział {17,22}.
Awatar użytkownika
qsiarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 202
Rejestracja: 15 kwie 2006, o 15:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 18 razy

[LIX OM] - Etap II

Post autor: qsiarz »

w katowickim 5 desperatow mowilo ze ma wszystkie w tym ja, choc do zadania 6 nie jestem pewien, ale pozostale mam prawie ze wzorcowki i w najbardziej pesymistycznej wersji bedzie 30pnktow.

Co za ludzie wymyslaja prog ponad 20 przy zadaniach trudniejszych dosyc niz rok temu? prog bedzie mniej wiecej 15 (raczej mnie), 3 zadania to pewny final.
wszystkie zadania szly latwo i przyjemnie procz kombinatoryki (w koncu wpadlem zeby jako niezmiennik wziac przystawanie sumy liczb na przekatnej do dwojki) i ostatnia teoria liczb. nie lubie takich zadan gdzie trzeba z powietrza wyciagac jakies dziwne rzeczy zeby cos udowodnic.

no ale glowy do gory na slasku duuuuuuuuuzo osob mialo 2-3 zadania z czego upieralo sie ze dalej tyle ma mimo ze inny wynik niz na omowieniu wyszedl, albo ze w kombinatoryce jakis slowotok puscili i juz sami nie wiedzieli o co chodzi.

ale jesli ciezka teoria byla na drugim to ja sie z tego ciesze, bo mozliwe ze na finale nie bedzie teori hardkorowej, tylko cos innego (procz bryly oczywiscie )
GRZECH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 24 mar 2007, o 17:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pomógł: 1 raz

[LIX OM] - Etap II

Post autor: GRZECH »

Daj Boże, żeby próg był 17 lub mniej (wtedy ode mnie z klasy trzy osoby przejdą).
Daj Boże dwie cholernie trudne geometrie na finale (bo uwielbiam ten dział ).

Podbudowałeś mnie trochę qsiarzu bo już się bałem, że jednak może być to 18. Ale widzę, że coraz więcej osób mówi, że będzie poniżej 18.

Trzymaj kciuki (bo Ty już masz pewne )!


P.S. Gratulacje 5 (lub nawet 6) zadań!


E: (do miśka)
Jeżeli ze wszystkich okręgów będzie w sumie około 70-80 osób (uważam, że to już i tak zbyt duże oszacowanie w górę), które mają więcej niż trzy, to muszą wziąć tych co mają trzy, bo 70 osób to za mało na finał.
Uważam (i mam głęboką nadzieję, i jestem tutaj trochę przesadnym optymistą zapewne), że niektórym co mają "ponad" trzy komisja coś obetnie i wyjdzie na to, że ponad trzy to będzie miało tak około 50-60 osób. A wtedy trójki wszystkie muszą wejść. Bo przecież 60 osób to już zdecydowanie na 100% za mało na finał.
Tam na górze masz taką jedną linijkę w tym poście. Zaczyna się od:"Trzymaj kciuki..."
Ostatnio zmieniony 23 lut 2008, o 23:24 przez GRZECH, łącznie zmieniany 2 razy.
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

[LIX OM] - Etap II

Post autor: Piotr Rutkowski »

qsiarz pisze:przy zadaniach trudniejszych dosyc niz rok temu
Mhm, zależy od punktu widzenia, ja tam się na geometrii nie znam, ale pomimo to, że jak zwykle dostałem z niej badziewny wynik to wydaje mi się, że była raczej prosta tzn. bez większych udziwnień. To nieco kuriozalne mówić, że zadania były łatwe mając taki wynik jak ja, no ale... nawet osoby, które tak jak ja nienawidzą geometrii też twierdziły, że (przynajmniej ta z 2 dnia) była bardzo prosta. Zadanie 1 też praktycznie darmowe tak jak w zeszłym roku, a co do kombinatoryki, to raczej porównywalne z zeszłym rokiem...
Podsumowując, mamy 10 okręgów, z czego jak na razie dochodzą wszędzie słuchy, że od 7-10 osób ma \(\displaystyle{ \geq 4}\) zadania. Nietrudno chyba zgadnąć co to znaczy
qsiarz chciałbym mieć Twój optymizm, bo mi przyda się dużo bardziej niż Tobie
MarcinT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2006, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otyń/Zielona Góra
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] - Etap II

Post autor: MarcinT »

Jak tak patrze na wasze wypowiedzi to moj typ na próg to: 20

a co do trudności zadań to wg mnie od najlatwiejszego do najtrudniejszego:

5,2,3,1,4,6
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

[LIX OM] - Etap II

Post autor: Piotr Rutkowski »

a co do trudności zadań to wg mnie od najlatwiejszego do najtrudniejszego
Może mnie wyśmiejecie, ale patrząc subiektywnie oceniłbym tak:
1,4,3,5,2,6
_el_doopa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: 22 sie 2004, o 23:09
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 16 razy

[LIX OM] - Etap II

Post autor: _el_doopa »

po pierwsze to ze ktos cos mowi nie znaczy ze zrobil, po drugie co roku wszystkim idzie swietnie a potem z 5 zadan zostaje 5 pkt, znalem goscia ktory mowil ze ma 5 zadan i uzyskal 8 pkt dostal 4 x 2 i 0. (prog byl wtedy 10 :D)
co do zadan to z dzisiejszych zrobilem 6ste z momentu a pozostale byly trudne :). poczekajmy do wynikow a sie okaze czy rewelacje niektorych nt ilsoci zrobionych zadan nie sa wyssane z palca.
18>=prog>=14,
trudnosc wg mnie 1,6,3,5,4,2.
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

[LIX OM] - Etap II

Post autor: Piotr Rutkowski »

MarcinT pisze:5,2,3,1,4,6
polskimisiek pisze:1,4,3,5,2,6
_el_doopa pisze:1,6,3,5,4,2
Wiecie co? Może już darujmy sobie skalę trudności, bo każdy i tak wypisze co innego
hanys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2008, o 19:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mikołów/Warszawa

[LIX OM] - Etap II

Post autor: hanys »

wg mnie od najłatwiejszego: 1,2,5,4,3,6 ... a próg pewnie bedzie koło 20
Awatar użytkownika
Menda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 13 wrz 2007, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] - Etap II

Post autor: Menda »

a na złośc polskiemumiśkowi
od najłatwiejszego:
5,1,3,2,4,6

Pozdro
MarcinT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2006, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otyń/Zielona Góra
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] - Etap II

Post autor: MarcinT »

Menda masz troche podobną skale do mnie ) oczywiście Gawron jak zwykle skale wzial z z _el_doopy bo szoste bylo raczej najmocniejsze z tych wszystkich - to dowodzi subiektywnosci pełnej tego typu skal.

a co do nierownosci : A nie mowilem ze nie maja prawa dać?!?!? :D:D
jaco1024
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 6 gru 2007, o 04:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czewa
Pomógł: 3 razy

[LIX OM] - Etap II

Post autor: jaco1024 »

jeśli mnie pamięć nie myli to _el_doopa twierdził, że 2 jest najtrudniejsze z pierwszego etapu ;]
ja ocenie zadania wg kolejności mojego rozwiązania:
2,3,1
5,4,6
MarcinT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2006, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otyń/Zielona Góra
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] - Etap II

Post autor: MarcinT »

bo pewnie nie pomyślał na nim ani jednej chwili a drugie tylko wygląda groźnie
ODPOWIEDZ