aaa__UW: JSIM vs informatyka. Czy zrobilem dobrze?:|

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
f1024
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 12 sie 2006, o 02:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bełchatów
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy

aaa__UW: JSIM vs informatyka. Czy zrobilem dobrze?:|

Post autor: f1024 »

Witam.
Zaczne od tego, ze interesuje sie informatyką[głównie ALGORYTMIKA mnie kręci] po części też matematyką, jednak w mniejszym stopniu. W tym roku ide na studia na UW na informatykę. Dostałem się tam bez problemu, bo dotarłem do finałów tegorocznego OM'a o OI'a. Myślałem przez dłuższy czas, że dobrze wybrałem kierunek studiów, jednak jak zobaczyłem listę przyjętych na JSIMa i informatykę, to nabrałem wątpliwości. Na 88 osob z inf. jest tylko 4 olimpijczyków [w tym ja], z kolei jak zobaczyłem listę przyjętych na JSIM to odrazu rzuciło mi się w oczy mnustwo znanych mi nazwisk z finałów olimpiad. W myśle powiedzenia "trend is your friend" tez powienienem pojsc na JSIMa, jednak podczas wyboru kierunku myślałem, że na JSIMie są przedmioty wysoce nieuzyteczne w dalszej pracy informatyka, jak np. topologia [?] oraz te srednio nieuzyteczne[logika czy prawdopodobienstwo][?].
Swoją przyszłość wiążę z pracą informatyka, szczegolnie programisty. Z pewnoscia [?] jednak nie zamierzam zostac na uczelni. Mysle, że w pracy programisty potrzebna jest znajomosc matematyki, ale czy az do tego stopnia jaki prezentuje JSIM? Jak przegladalem siatke programową JSIMu i opisy przedmiotów [np topologia] to mialem wielkie watpliwosci, czytajac nazwy roznych twierdzen jakie tam podaja, czy one w ogole kiedykolwiek moglyby mi byc potrzebne, czy to tylko czysta teoria[raczej to 2.]
Byłbym bardzo, BARDZO wdzieczny za kazda opinie [w szczegolnosci studentow o absolwentow JSIMu] nt. tego kierunku. Czy jest tam istotnie wiecej nauki niz na informatyce? Czy jest znacznie wyzszy poziom? Czy istotniw wiedza poszerzona w JSIMie istotnie przydaje sie w przyszlej pracy [nienaukowej]? Czy te wszystkie twierdzenia etc. istotnie są uzyteczne w praktyce? Czy jest sporo wiecej godzin w tygodniu? Czy ludzie sie wykruszają z tego keirunku? Czy gra jest warta swieczki i czy dobrze zrobilem?
Pozdrawiam i dziekuej za wszelkie merytoryczne opinie.
Awatar użytkownika
N4RQ5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: 15 lis 2006, o 16:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suwałki/Wawa
Pomógł: 104 razy

aaa__UW: JSIM vs informatyka. Czy zrobilem dobrze?:|

Post autor: N4RQ5 »

Jestem aktualnie na 2 roku JSIM. Tyle tylko że ja traktuje jako priorytetowy kierunek matematykę. Jeśli jesteś całkowicie pewien że nie zamierzasz mieć nic wspólnego z matematyką to prawdopodobnie ograniczenie się do informatyki nie będzie dla Ciebie zbyt wielką stratą. Nie mniej JSIM jest kierunkiem bardziej rozwijającym. Poszerzasz własne horyzonty i nabywasz zdolności i matematycznych intuicji których na samej informatyce raczej nie znajdziesz.
Ja uważam że warto skończyć studia jednoczesne bo wiedza w dwóch dziedzinach zawsze daje więcej możliwości niż specjalizacja w jednej.

Godzin tygodniowo masz niewiele więcej (z reguły 1-2 przedmioty więcej niż na informatyce) ale za to studia trwają 6 a nie 5 lat, o ile oczywiście zdecydujesz się też na zdobywanie dyplomu z matematyki.

A Logika jest (była?) przedmiotem robionym w ramach informatyki a nie matematyki.
ODPOWIEDZ