[LIX OM] I etap

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
TomciO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: 16 paź 2004, o 23:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 38 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: TomciO »

30 punktow bodajze? Wtedy bylo ~70 finalistow i zadania byly trywialne...
TheButcher
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 lis 2006, o 18:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

[LIX OM] I etap

Post autor: TheButcher »

Kolego, bez durnych jaj. Próg w ostatnich 10 latach olimpiady nie przekroczył 3 zadań, oprócz ubiegłorocznej OM. Ponadto finalistów było 132, nie 70.
Jak nie znasz odpowiedzi na pytanie to siedź cicho, nie potrzebuję czytać czyichś wyimaginowanych osądów.

Ponawiam pytanie: Jeśli ktoś wie jaki był dokładny próg punktowy konieczny do przejścia do finału w 53 OM. Dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Menda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 13 wrz 2007, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Menda »

Hahaha, kolego po co zadajesz pytania na które znasz odpowiedzi? Chyba po to żeby zrobić z siebie durnia.

Pozdro

P.S.
A my swoje - V LO
MarcinT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2006, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otyń/Zielona Góra
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: MarcinT »

Te Butcher robisz z siebie durnia
TheButcher
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 lis 2006, o 18:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

[LIX OM] I etap

Post autor: TheButcher »

K**wa. Czy na tym forum są same głąby? Przeczytaliście pytanie jełopki? Gdzie napisałem, że znam odpowiedź? Pytam się O KONKRETNą LICZBę PUNKTóW, NIE ZADAń ! Ludzie, umiecie czytać? A zatem, ponawiając to pytanie - brzmi ono:

Jaki był próg punktowy na 53 olimpiadzie kwalifikujący do dostania się do finału?


[pytanie to jest b. proste. Może na nie odpowiedzieć jedynie osoba która wie na pewno - a nie przypuszcza, także, proszę was dzieciaczki, bez odpustu]
*Kasia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2826
Rejestracja: 30 gru 2006, o 20:38
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lublin/warszawa
Podziękował: 62 razy
Pomógł: 482 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: *Kasia »

TheButcher, radzę zadbać o kulturę wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Menda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 13 wrz 2007, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Menda »

TheButcher pisze:K**wa. Czy na tym forum są same głąby? Przeczytaliście pytanie jełopki?
Nie będziesz synku mówił w ten sposób ani do uczniów V LO, ani do synów ziemi świętokrzyskiej.

Phi, 22 lata i kobieta musi go kultury uczyć. Warszawiaki.

Co do twojego pytania, wyslij e-mail do komitetu głównego z zapytaniem.

Pozdro
MarcinT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2006, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otyń/Zielona Góra
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: MarcinT »

Menda - wszystko fajnie ale po co te slowa "Warszawiaki" i "uczniowie V LO"
TheButcher
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 lis 2006, o 18:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

[LIX OM] I etap

Post autor: TheButcher »

Cała sytuacja wyglądała tak:
Pytam się o próg. Ktoś odpowiada jakimś dziwnym przypuszczeniem, że 30 pkt. (po co tak spamuje?)
Odpisuję wtedy, że nie takich odpowiedzi oczekuję i uważam je za lekceważenie, bo sam wiem więcej o tym etapie olimpiady, a proszę jedynie o podanie progu PUNKTOWEGO. Następnie dwóch kolesi twierdzi bezczelnie, że po co się pytam skoro znam odpowiedź - chociaż jej w ogóle nie znam. Wtedy normalną reakcją było moje zdenerwowanie - ale szanowna dziewczynko Kasiu: widzę, że nie znasz tego forum. Poczytaj sobie niektóre tematy, ot choćby temat II etap LVII OM - ujrzysz tam niespotykaną wręcz "kulturę" - i jakoś nikt nie śmiał zwracać komuś uwagi. Potem jakaś Menda pieprzy o uczniach V LO, synach ziemi świętokrzyskiej, o warszawiakach nie wspomnę. Gdzie tu logika? Czy to forum prywatne, czy publiczne?Czy po prostu pisze tu i rządzi paczka kilku zakompleksionych kujonów z V LO i innych?
Jest tu jakiś pełnoletni Admin, czy swawola?
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Piotr Rutkowski »

Mhm, skoro prośba *Kasi nie została spełniona to niestety skończy się to ostrzeżeniem. TheButcher, gwoli informacji:
a)wszyscy admini są pełnoletni
b)nie rządzi u nas banda zakompleksionych kujonów
c)za takie słownictwo należy się wg regulaminu ostrzeżenie.
(Co prawda ja sam nie zrozumiałem o co chodzi Mendzie, ale to nie ma znaczenia)
Kultura ma być zachowana, albo zamknę temat.
HawaT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2006, o 18:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock

[LIX OM] I etap

Post autor: HawaT »

Co do 30 punktow to moze chodzilo im o prog do II etapu ( wynosil 28 ). O ile sie nie myle to nalezalo miec bodaj 19 zeby dojsc do finalu. Rok wczesniej wystarczylo 12.
TheButcher
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 lis 2006, o 18:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

[LIX OM] I etap

Post autor: TheButcher »

Dzięki - jednak nie wydaje mi się aby 19 pkt był progiem w 53 OM, a 12 w 52.
Tak czy inaczej progi układają się dość dziwnie. Rok temu 19 (zadania były proste, więc nic dziwnego). Dwa lata temu 12 pkt. - to optymalnie, bo zadania były trudne. Ale śmiech na sali to 10 pkt. na 56 OM - gdzie zadania były wręcz obciachowo proste! Trudno orzec od czego tak naprawdę zależy próg. Może zdarzają się słabsze roczniki, co skutkuje małym progiem?
Jak oceniacie skład, który szykuje się na drugi etap w waszych szkołach (ogólnie). Jest słabszy, mocniejszy niż w zeszłych latach?
MarcinT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2006, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otyń/Zielona Góra
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: MarcinT »

W mojej szkole sklad jest beznadziejny bo wyglada na to ze tylko ja pojade.
Ogolnie Butcher masz racje ze te progi to dziwactwa czasem szczegolnie to 10 ptk na 56 OM to kuriozum !!

Ja teraz obstawiam ze komitet nauczony tym ze nie warto dawac darmowych zadan przyhardcorzy i poziom 2 etapu bedzie porownywalny z tym 2 lata temu.
TheButcher
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 lis 2006, o 18:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

[LIX OM] I etap

Post autor: TheButcher »

Wydaje mi się, ze ogólnie (w skali kraju) skład idący na etap okręgwy jest słabszy niż 2 lata temu i rok temu - i to nawet znacznie. Dlatego, jeśli dadzą zadania poziomem z 57 OM to próg również może być 10.... Nie wiem jak w innych miastach, ale np. w Warszawie skład jest znacznie słabszy - w staszicu finalistami może być około 15 - 18 osób, ale nie 33 A jak w innych okręgach?
qjon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 1 lis 2006, o 20:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 2 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: qjon »

Zadania w 56. OM nie byly jakos specjalnie trudne, ale mimo wszystko trudniejsze niż w 57. OM stad ta roznica 2 pkt jesli chodzi o prog. Zeszloroczny prog byl do przewidzenia zaraz po omowieniu zadan (nawet gdy pisalo sie np w Lodzi jak ja, ktora to delikatnie mowiac prymu wsrod okregow nie wiedzie).

Uwazam ze poziom uczestnikow (tzn jako ogolu, a nie konkretnych osob) jest co roku bardzo zblizony.
ODPOWIEDZ