[LIX OM] I etap

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Piotr Rutkowski »

No to muszę przyznać chłopie, że masz niezłego farta. Ja chodzę do I LO w Łodzi, które (wg rankingu) jest jednym z najlepszych szkół w całej Polsce. Problem w tym, że moja obecna nauczycielka matematyki... umie z pewnością mniej ode mnie i moich kolegów! Są co prawda profesjonalne kółka matematyczne, a na lekcjach możemy robić własny materiał, ale jakby nie patrząc sama szkoła pozostawiła nas sama sobie i myślę, że w większości szkół może być tylko gorzej
Flesiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 16 lis 2007, o 22:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dębica

[LIX OM] I etap

Post autor: Flesiu »

szkoda ze u nas nie ma czogos takiego jak u dj3500 u nas tak jak mówił polskimisiek nauczyciel nie umie (albo mu sie nie chce) zrobic zadan jak juz sprawdza to tak od niechcenia "wydaje sie dobrze" a matma wyglada tak: przeczytajcie definicje i róbcie zadania...
Kółka nie ma żadnego, z całej szkoły zadania na olimpiade robi moze 2 osoby, myśle ze jakby ktos mnie dobrze poprowadził to bym miał jakies szanse a tak to sam nie wiem...
MarcinT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2006, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otyń/Zielona Góra
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: MarcinT »

polskimisiek - jestem w identyczniej sytuacji nawet gorszej co Ty a moje Liceum jest podobno najlepsze w Lubiskiem. Wszystko co nauczylem sie z matmatyki nauczylem sie sam... nawet nie ma kółek olimpijskich organizowanych
Awatar użytkownika
Menda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 13 wrz 2007, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Menda »

polskimisiek pisze:Problem w tym, że moja obecna nauczycielka matematyki... umie z pewnością mniej ode mnie i moich kolegów!
Nieźle żeś podsumował nauczyciela
W sumie moja nauczycielka chyba czasami nie rozumie co niektórzy piszą na tablicy...

Pozdro
m_m

[LIX OM] I etap

Post autor: m_m »

polskimisiek pisze:No to muszę przyznać chłopie, że masz niezłego farta. Ja chodzę do I LO w Łodzi, które (wg rankingu) jest jednym z najlepszych szkół w całej Polsce. Problem w tym, że moja obecna nauczycielka matematyki... umie z pewnością mniej ode mnie i moich kolegów! Są co prawda profesjonalne kółka matematyczne, a na lekcjach możemy robić własny materiał, ale jakby nie patrząc sama szkoła pozostawiła nas sama sobie i myślę, że w większości szkół może być tylko gorzej
Ja mogę powiedzieć że mam lepiej chodzę do II LO im. Mieszka I w Szczecinie (15 w rankingu) i mamy bardzp duże możliwości rozwoju. Poczynając od 4 godzin zajęc olimpijskich w szkole tygodniowo + mozliwosc chodzenia na 4 kolejne godziny zajęć w XIII LO (najlepsze w Polsce).

Poziom II zajęć w mojej szkole prowadzi ktoś z Uniwersytetu.

A nauczyciele z matmy to cud miód.
Kobcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2007, o 15:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Kobcio »

Heh ... niezły OT, ale też się dołączę ja jestem z II LO w Grudziądzu, w rankingach to chyba 3 w Kuj.-Pom. o ile się nie mylę ale mamy jednego prof. od matmy, który siedzi właśnie w takich konkursowych olimpijskich zadaniach, mamy 2 godziny tygodniowo kółka, ale na samej zwykłej matmie czasami zarzuci jakimś ciekawszym twierdzeniem czy faktem a zad. na OM to już po wysłaniu zazwyczaj pokaże nam swoje rozwiązanie ... najczęściej wtedy jest myśl "a to takie proste było?"
Awatar użytkownika
qsiarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 202
Rejestracja: 15 kwie 2006, o 15:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 18 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: qsiarz »

nie wiem co tak placzecie, olimpiada jest taka ze trzeba samemu sie uczyc i samemu pracowac. jakby w wiekszosci szkol byly takie kolo i mozliwosci to olimpiada by byla o wiele trudniejsza zeby tylko najlepsi zawodnicy wchodzili i bledne kolo by powstawalo. praca nauczyciela przy dostaniu sie ucznia do powiedzmy finalu (bo do 2 etapu moze mu teacher zrobic zadania i co to za frajda?) to jest 5-10%, nie wiecej. na pewno ulatwia i moze wytlumaczyc duzo rzeczy, podrzucic zadania, ale mimo wszystko ktos pracowity bez nauczyciela wyjdzie lepiej niz ktos leniwy z nauczycielem. oczywiscie takim ktory wie o co chodzi w olimpiadzie.

nie porownujcie zwyklych nauczycieli do poziomu olimpiady bo oni maja przygotowac do matury, a z olimpiada maja malo wspolnego. tak z miejsca nie da sie tego zrozumiec wszystkiego.
mdz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 7 paź 2007, o 20:38
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 8 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: mdz »

Zrobiliście już 10? Trzeba przyznać, że wydaje się być najciekawsze(najtrudniejsze) z całego tegorocznego 1 etapu i jak na razie stawia opór, choć na dobrą sprawę za długo nad nim nie siedziałem jeszcze.
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Piotr Rutkowski »

Ja czekam aż będą wreszcie wyniki którejś z olimpiad, bo nie mogę się już doczekać urlopu Wtedy pewnie bardziej przysiądę nad zadankami
HawaT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2006, o 18:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock

[LIX OM] I etap

Post autor: HawaT »

Udoalo mi sie zrobic 12 ale mecze sie troche z opisem. 11 tez zrobilem ale rowniez opis mam marny musze nad nim popracowac, trzeba jedea rzecz ladnie wyjasnic. Zadanie 9 rozwiazalem smiesznie tzn meczylem sie nad nim troche az w koncu jak ktoregos razu poszedlem spac to przed snem rozwiazalem je w pamieci zupelnie inna metada niz te wczesniejsze ktorych probowalem . W weekend usiade do 10 zostawilem je na deser - oby wyszlo .
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Sylwek »

Ma ktoś zadanie nr 11 elegancko? Bo ja mam je tak perfidnie jak tylko się da , a zadanie nr 9 ładnie wyszło na polskim ;]
Awatar użytkownika
Menda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 13 wrz 2007, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Menda »

Sylwek pisze:Ma ktoś zadanie nr 11 elegancko?
Elegancko, dosłownie

Pozdro
Awatar użytkownika
qsiarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 202
Rejestracja: 15 kwie 2006, o 15:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 18 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: qsiarz »

11 bardzo szybko wychodzi i to na jednej karce A4 da sie spokojnie spisac.
za to 10 sobie odpuscilem, a co, 11 zrobionych powinno starczyc ]:->
mdz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 7 paź 2007, o 20:38
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 8 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: mdz »

Ja też mam 11 elegancko zrobione, natomiast 10 póki co nie mogę ruszyć. Pociesza mnie fakt, że jeszcze prawie 2 tygodnie, mam nadzieję, że coś mi się uda wymyślić.
MarcinT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2006, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otyń/Zielona Góra
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: MarcinT »

nie wiem czemu wszyscy mówią że 10 jest trudne. wg mnie jest na przeciętnym poziomie tegorocznego etapu
ODPOWIEDZ