Test part III czyli Twoja orientacja...

mms
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 15:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 21 razy

Test part III czyli Twoja orientacja...

Post autor: mms »

Zauważ, że sporo osób wypowiadających się w tym temacie nie mogło głosować! Dla mnie nie ma w Polsce idealnych partii, chyba zagłosowałbym na SLD albo SdPl.
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Test part III czyli Twoja orientacja...

Post autor: luka52 »

Nostry pisze:Ryczałt to zabójstwo dla najbiedniejszych.
Niestety muszę się niezgodzić.
Otóż uważam, iż to nie owoc pracy, lecz potencjał, tj. możliwość do pracy powinna być opodatkowana. Taki podatek oszczędza masę problemów związanych z jego ściągalnością a ponadto państwo nie mogłoby kontrolwać dochodu obywateli.
Ponadto uważam, że jest to najlepszy sposób do zmotywowania ludzi do pracy - wiąże się z tym oczywiście wzrost gospodarczy. Nie należy użalać się nad bezrobotnymi, jeżeli taka sytuacja zmusiłaby ich do podjęcia jakiejkolwiek pracy, na pewno większość z nich by sobie poradziła; ludzie w ciężkich sytuacjach gotowi są na naprawdę wiele...
Dodatkowo, chciałbym zauważyć, że podatek ten jest sprawiedliwy w pełnym tego słowa znaczeniu oraz traktuje wszystkich obywali równo.

PS. Głosowałem na KW LPR, kandytata z UPR oczywiście...
sztuczne zęby
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 623
Rejestracja: 24 maja 2006, o 17:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ..
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 110 razy

Test part III czyli Twoja orientacja...

Post autor: sztuczne zęby »

No akurat TY chyba jako jedyny opowiadałeś się za państwem socjalnym, więc się nie dziwie. Obie partie startował z list LiD-u. Podobają mi się one ze względu na swoję poglądy na sprawy społeczne, ale z kolei nie do zaakceptowania jest dla mnie podatek progresywny (chyba w ich programie był 18% i 32%) i pozostawienie publicznej opieki zdrowotnej.
Chociaż myślę, że w tej chwili raczej żadna partia w Polsce tego nie zmieni, gdyż oznaczałoby to pewnie klęske w kolejnych wyborach.


luka52 ale popierałeś jednocześnie ludzi głoszących kreacjonizm. Nie przeraża Cię to?
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

Test part III czyli Twoja orientacja...

Post autor: Lady Tilly »

Nostry pisze:[...] Jestem przeciwny całkowitej prywatyzacji szkół [...]
Panowie i panie z rządu chyba się do tego nie zastosują - rząd ogłosił nową strategię edukacyjną na lata 2007-2013. Wśród wielu dla normalnego śmiertelnika niezrozumiałych frazesów, znalazł się tam jednak punkt, o którym liberalne wróbelki ćwierkały już od dawna, czyli wprowadzenie opłat za studia.
mms
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 15:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 21 razy

Test part III czyli Twoja orientacja...

Post autor: mms »

Lady Tilly pisze:Wśród wielu dla normalnego śmiertelnika niezrozumiałych frazesów, znalazł się tam jednak punkt, o którym liberalne wróbelki ćwierkały już od dawna, czyli wprowadzenie opłat za studia.
Ja o tym wiedziałem wcześniej i zastanawiam się, dlaczego osoby w wieku 18-19 lat zagłosowały na PO? Jak można być tak głupim? Cała nadzieja w PSL.
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

Test part III czyli Twoja orientacja...

Post autor: Lady Tilly »

mms pisze:Ja o tym wiedziałem wcześniej...
Gratuluję
mms pisze:dlaczego osoby w wieku 18-19 lat zagłosowały na PO? Jak można być tak głupim?
Myślę, że debata Kaczyński-Tusk była przełomem. Młodzi ludzie chyba liczą na to, ze rzeczywiście da radę w Polsce zrobić drugą Irlandię.
mms
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 15:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 21 razy

Test part III czyli Twoja orientacja...

Post autor: mms »

Lady Tilly pisze: Myślę, że debata Kaczyński-Tusk była przełomem. Młodzi ludzie chyba liczą na to, ze rzeczywiście da radę w Polsce zrobić drugą Irlandię.
No nie wiem. Przecież później była jeszcze debata Kwaśniewski - Tusk, w której prezydent zmieszał Tuska z błotem i udowodnił, że Tusk nie wie jakie podatki są w Irlandii. Ciekawe jak ci ,,liberałowie" z PO chcą budować drugą Irlandię, skoro nie wiedzą o niej nawet najprostszych rzeczy. Ciekawe, czy są chociaż w PO ludzie, którzy potrafią wskazać Irlandię na mapie.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2007, o 14:16 przez mms, łącznie zmieniany 1 raz.
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Test part III czyli Twoja orientacja...

Post autor: luka52 »

Lady Tilly pisze:czyli wprowadzenie opłat za studia.
Czy mógłbym prosić o jakiś szczegółowy link, gdzie można znaleźć więcej info na ten temat
mms
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 15:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 21 razy

Test part III czyli Twoja orientacja...

Post autor: mms »

PO i tak tego nie wprowadzi
Nostry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1361
Rejestracja: 9 cze 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Litzmannstadt
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Test part III czyli Twoja orientacja...

Post autor: Nostry »

luka52, co do zasady masz rację, jednak moje zboczenie zawodowe każe mi zadać pytanie: co z osobami niepełnosprawnymi? Pojecie jest bardzo szerokie- od osób niezdolnych do wykonywania jakiejkolwiek pracy, przez zdolne do wykonywania jedynie niewykwalifikowanych prac pod nadzorem, po osoby, które utraciły możliwość wykonywania wyuczonej pracy z powodu choroby lub wypadku. Dla nich stawka kapitacyjna będzie niesprawiedliwa.
Tylko podatek liniowy, na poziomie nie większym niż 15% ma rację bytu. Zmniejszyłby on chęć do wszelkiego kombinatorstwa- 10 czy 15% dochodu każdy może oddać bez większego bólu.

Ja również głosowałem na ludzi Kurwina- lewicowcy pokazali w IV-tej kadencji, co potrafią, PO pod szyldem AWS to samo tylko w III-ciej, a PiS- Gdyby nie Ziobro (którego rozwój jako prawnika jakby zatrzymał się na 2 roku studiów) byłbym skłonny ich tolerować. Przy tym wszystkim pośrednie poparcie kreacjonistów wydaje mi się najmniejszym złem.
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

Test part III czyli Twoja orientacja...

Post autor: Lady Tilly »

luka52 pisze:Czy mógłbym prosić o jakiś szczegółowy link, gdzie można znaleźć więcej info na ten temat

Kod: Zaznacz cały

http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,26776

oraz
mms
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 15:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 21 razy

Test part III czyli Twoja orientacja...

Post autor: mms »

To jeszcze stary rząd wymyślił. PO jest za mało odważna na takie coś. Natomiast Kaczyńskim marzy się, żeby jak najwięcej w tym kraju było osób tępych i niewykształconych, bo to przecież ich główny elektorat, więc nie dziwię się, że chcą płatnych studiów.
Powszechna odpłatność to wyrównanie szans, a nie pogłębianie różnic - argumentuje prof. Karol Musioł, wiceprzewodniczący KRASP, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
No, takiej arogancji to jeszcze nie widziałem. Łganie w żywe oczy!
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Test part III czyli Twoja orientacja...

Post autor: luka52 »

Nostry, podatek zryczałtowany ma z założenia opodatkowywać potencjał do pracy. Jeżeli ktoś jest niepełnosprawny w takim stopniu, że nie jest zdolny do podjęcia jakiejkolwiek pracy, to oczywiście powinien być zwolniony. Jednakże chcę zauważyć iż niepełnospraność \(\displaystyle{ \neq}\) niezdolność do pracy!
No i osobiście jestem za tym, by podatek ten płacili jedynie wszyscy mężczyźni i jedynie pracujące kobiety.
mms
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 15:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 21 razy

Test part III czyli Twoja orientacja...

Post autor: mms »

luka52 pisze: No i osobiście jestem za tym, by podatek ten płacili jedynie wszyscy mężczyźni i jedynie pracujące kobiety.
A wiesz, że żyjemy w XXI wieku?
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Test part III czyli Twoja orientacja...

Post autor: luka52 »

mms,

A wracając do tych płatnych studiów, to jeżeli "wypali", to studenci będą płacić podwójnie - w podatkach i czesnym...
ODPOWIEDZ