zadanie 2

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
Eliza22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2007, o 08:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łomża

zadanie 2

Post autor: Eliza22 »

Urna zawiera 4 kule białe i 6 czerwonych. Wybieramy losowo 3 kule. Jakie jest prawdopodobienstwo, że wśród wylosowanych kul będzie przynajmniej jedna kula biała?
Pewnie łatwe ale ja tego nie umiem heheh. Nawet niewiem czy to wariacja, kombinacja czy jeszcze inny diabeł
doda0202
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2007, o 11:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

zadanie 2

Post autor: doda0202 »

Ja bym to zrobiła tak:

4/10 6/10
biała czerwona
3/9 6/9 4/9 5/9
b cz b cz
2/8 6/8 3/8 5/8 3/8 5/8 4/8 4/8
b cz b cz b cz b cz

P(C)=1-4/8*5/9*6/10

Ale nie dam sobie za to głowy uciąć
Ps. to "drzewko" - mało tu widoczne ale mam nadzieje że wiesz o co chodzi z drzewkami
Eliza22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2007, o 08:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łomża

zadanie 2

Post autor: Eliza22 »

Hehehe. Za drzewka dostałam jedyną piątkę w życiu z matmy ale jak bardziej podchwytliwe to zaraz coś źle...jeśli chodzi o ten dzial w matmie to niby wiem o co chodzi ale facet od matmy mówił że wymyśliłam chyba nowy sposób obliczeń...oczywiście pała.....śmiał sie chyba przez 3 lekcje. A ja byłam pewna ze raczej mam dobrze...ale mam tu jeszcze
jakieś zadanie...

W klasie jest 14 chłopców i 16 dziewcząt. Oblicz prawdopodobieństwo, wylosowania 5- osobowej delegacji składającej sie z dwóch chłopców i trzeh dziewcząt.

I tu właśnie nawet niewiem czym to rozwiązać...tzn co to jest? wariacja ja to poznaje po znaczkach. Dobra nie przynudzam już. Acha i dzieki za te zadania.
doda0202
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2007, o 11:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

zadanie 2

Post autor: doda0202 »

Dam sobie głowę uciać że to zadanie już było na tym forum dziś przeleciałam chyba z 9 stron i rzuciło mi się w oczy - jak znajdziesz czas to poczytaj troche - napewno rozwiążesz Ja zmykam bo niestety nie mam czasu. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ